Перемога без миру

Перемога без миру

У вівторок Україна святкувала 9 Травня. Урочисті заходи, мітинги-реквієми, паради за участi ветеранів в День Перемоги пройшли практично в усіх українських містах та селищах. Наймасштабніші з них — у столиці: за участi Президента, урядовців, народних депутатів, ветеранів.

«Фаетон» політичного балансу

«Фаетон» політичного балансу

Наприкінці минулого тижня бійці спецпідрозділу «Беркут» у масках увірвалися на територію автобази Рівненської облдержадміністрації і, перекусивши дужку дверей одного з боксів, заходилися витягати звідти чорний «Фольксваген-Фаетон» з державним номером 078, яким користувався голова ОДА Василь Червоній. З годину пововтузившись навколо замкненого представницького автомобіля «люкс»-класу, беркутівці таки змогли вручну випхати «Фольксваген» на автолафет та відескортувати його до гаражів свого відомства.

Платимо мільярд — отримуємо 450

Для того, щоб зареєструвати народних депутатів, Центральній виборчій комісії відводиться час до 17 травня — як встановлює закон, 20 днів після публікації офіційних результатів виборів. «Розпочався завершальний етап виборчої кампанії, і найприємніший момент — реєстрація народних депутатів», — прокоментував голова ЦВК Ярослав Давидович.

Батюшка-депутат закликав миритися,

Перед початком установчої сесії Хмельницької обласної ради, яка мала обрати голову вищого представницького органу краю, зберігалася інтрига. «Губернаторові» Івану Гладуняку, підтримуваному «Нашою Україною», опонував 42-річний гендиректор виробничо-швейного об'єднання «Хмельницьклегпром» Володимир Кулаков, висунутий Блоком Тимошенко, що здобув найбільше (35 із 90) депутатських мандатів.

Тернопільська інтелігенція боїться «трунаря»

В очікуванні першої сесії новообраної обласної ради, яка відбудеться наступного тижня і на якій має бути обрано її голову, група відомих на Тернопільщині людей, в основному представників інтелігенції, вирішила випередити можливий розвиток соціально-політичної ситуації. Вони підготували звернення до ще неіснуючого керівника облради, в якому висловили занепокоєння тим, що впродовж останнього десятиріччя регіон відчутно втратив свій фінансово-економічний потенціал, потрапив під вплив сусідніх областей, через що Тернопільщині серйозно загрожує адміністративно-територіальне розформування.

На Банковій, але без Банкової?

Учора Президент Віктор Ющенко зустрічався з лідерами «помаранчевих» сил, які подолали на виборах 3-відсотковий бар'єр. Глава держави розмовляв з політиками про поствиборчий період, зокрема про формування правлячої коаліції.

Підготовка не кипить

Підготовка не кипить

Під «куполом» законодавчої будівлі на столичній вулиці Грушевського, 5 знову кипить робота. Учора, як і передбачено регламентом ВР, на своє перше засідання (яке мало відбутися не пізніше, ніж упродовж десяти днів після офіційного оголошення результатів виборів) зібралася підготовча депутатська група. До складу цього тимчасового «органу» входять представники всіх політичних партій чи блоків, що пройшли до новообраної ВР (по одній особі на кожні 15 нардепів), і саме їм належить підготувати та організувати перші засідання парламенту. Свою діяльність підготовча група припиняє після того, як буде сформовано комітети Верховної Ради, але це ще, судячи з усього, буде не скоро. Адже до сформування комітетів парламентаріям іще належить зібратися на перше засідання ВР (не пізніше, ніж через 30 днів після оприлюднення результатів виборів, надрукованих у газетах «Голос України» та «Урядовий кур'єр» 28 квітня), скласти присягу, сформувати тимчасову президію, прийняти відставку Прем'єр-міністра, обрати лічильну комісію тощо. І судячи з того, як «плідно» попрацювала у свій перший день підготовча група, так швидко ця справа не зробиться.

Хто залишиться у меншості?

Президент Віктор Ющенко відреагував на заклик Тимошенко й Мороза і на сьогодні, 5 травня, запланував зустріч із лідерами політичних сил, які увійдуть до нового складу Верховної Ради. Щоправда, рандеву відбудеться на лише з соратниками по «помаранчевій» коаліції та Прем'єром Єхануровим, а й із Януковичем та Симоненком, повідомив глава держави у Вільнюсі.

В «ірпеніаді» буде крапка...

В «ірпеніаді» буде крапка...

Про ситуацію в цьому престижному містечку поблизу Києва «УМ» розповідала неодноразово. Минуло півтора місяця після виборів, проте ім'я нового мера Ірпеня досі невідоме. Власне, всі мешканці добре знають, що перемогла лідерка місцевого блоку «За чесну владу!» Мирослава Свистович, відома своєю активною громадянською позицією протягом багатьох років, — вона була керівником виборчого штабу Віктора Ющенка у 2002-му i 2004 роках. Але офіційно переможні для Свистович результати Феміда досі забороняла публікувати в місцевій пресі (публікація автоматично визнала б за Мирославою право очолити міськраду). «Нашоукраїнський» бізнесмен Олег Бондар, котрий програв вибори, подавав до суду один позов за іншим, що, власне, й затягувало процес «ірпінської інавгурації». Існувала інформація, що задля того, аби не допустити принципову активістку до влади, Бондар навіть пішов на контакт із вельми одіозними особами, колишніми «регіоналами». Сам Олег Бондар ці припущення спростував на сторінках «УМ».