Помаранчева вистава. Епілог
Робоча група з питань підготовки першого засідання Верховної Ради нарешті вилізла з ями непорозумінь, підозр і політичних лінощів. Найважливіше — вона обрала собі голову. Ця посада є технічною, однак навіть за цей маленький і пісний шматочок влади майже два тижні тривали політичні сутички. Зрештою, прототип «демократичної коаліції» у робочій групі (представники БЮТ, «НУ» і СПУ, яких загалом більшість — 17) проголосував за те, аби призначити головою «орговиків» соціаліста Івана Бокого.
...А заодно й по Хрещатику погуляли
«Ой людочки, він же пішов, ой, а що ж тепер буде, як же це...» — розпачливо притиснувши до грудей папку з паперами, голосила повна жіночка, розриваючись між бажанням залишитися на стільці, аби його не зайняв хтось інший, і побігти услід за мером. «Пішов — і правильно, — флегматично зауважила її сусідка по дислокації, витягаючи з сумки бутерброд. — А ви сидіть — народ розійдеться, а він потім усе одно вернеться, нікуди не подінеться, і до нас підійде». Поруч роздавали свою друковану продукцію прихильники китайського вчення «Фалуньгун». Газета з розповіддю про суть учення й інформацією про трагічну долю його китайських прихильників, яких комуністичний режим КНР запроторює до концтаборів, розходилася «на ура» — із них одразу ж робили панамки від незвично пекучого травневого сонечка. Так минулої суботи розпочався перший «демократичний» прийом громадян, ініційований новим мером Києва.
Крапка від Президента
На останніх зустрічах з лідерами партій, які перемогли на парламентських виборах, Президент чітко заявив, що не братиме безпосередньої участі у створенні коаліції. Відповідальність за це діло він поклав на самих переговорників. Попри це, без точки зору глави держави ця делікатна справа якось не мислиться. Тим більше, що й частина політикуму при створенні коаліції постійно озирається на думку Президента.
Крим зі спікером
Перший день сесії новообраного парламенту Криму виявився результативним. Без особливих проблем депутати утворили робочі органи сесії, зокрема секретаріат, комісію за контролем електронної системи голосування тощо. А найголовніше — обрали голову ВР. Ним став донині перший віце-прем'єр Радміну 47-річний Анатолій Гриценко — висуванець найчисленнішої на сьогодні депутатської фракції «Блок «За Януковича!». Два інші кандидати — Сергій Куніцин від депгрупи «Крим» та Сергій Цеков — взяли самовідвід. Тож у бюлетень для таємного голосування було внесено лише одне прізвище. У результаті Гриценко набрав 71 голос із 71 бюлетеня, які були визнані дійсними.
Ще один шанс для «своїх»
Колишній голова Донецької облради, а зараз уже фактично народний депутат Борис Колесников нещодавно заявив: посада керівника Донецької облдержадміністрації йому тепер дуже нагадує роботу ... колгоспного сторожа. Причому з тією різницею, що в колгоспі ще хоч залишилось що сторожувати... Ніде правди діти, частина правди у його словах таки є. Бо після того, як в області «попаслися» тутешні скоробагатьки, які нині активно обживають столицю, Донеччина й справді стала схожою на колгосп, де розікрали все до останнього цурпалка.
Без інтриги і без «зелених»
Установча сесія Івано-Франківської обласної ради V демократичного скликання відбувалася мляво, як гра напівспущеним гумовим м'ячем — ні сенсацій, ні скандальної закулісної режисури, ні відкритої політичної боротьби перед телекамерами. Хоча напередодні інтрига зберігалася. І не тільки завдяки запущеній чутці про те, що депутатський голос на виборах голови облради оцінюється в 150 тисяч «зелених» (знайомі представники обласного депутатського корпусу в розмові з кореспондентом «УМ» заперечили цю версію як «цілковиту дурницю»).
«Це не Тернопіль, а якийсь Дурнопіль!»
«Це не Тернопіль, а якийсь... Дурнопіль!» — так роздратовано висловився один з учасників засідання тернопільської міської територіальної виборчої комісії, яке відбулося позавчора ввечері і ще раз підтвердило абсурдність ситуації, яка склалася в обласному центрі після виборів до міської ради.
НОВИНИ ПЛЮС
«Трьох богатирів» — під особистий контроль
Позавчора ввечері Президент Віктор Ющенко оголосив, що бере під особистий контроль питання реформування правоохоронної системи України для підвищення її дієздатності та ефективності, а також виконання завдань щодо захисту прав громадян. До такого рішення глава держави прийшов після індивідуальних зустрічей із трьома керівниками силових структур — міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком, головою СБУ Ігорем Дріжчаним та Генеральним прокурором Олександром Медведьком.