Німеччина—Шулявочка: знову є «поставочка»

Німеччина—Шулявочка: знову є «поставочка»

Влада знову взялася за «секонд–хенд». Тільки цього разу «гуманітарку» вже не обіцяють заборонити взагалі. У планах «мінімум» — навести лад на Шулявському ринку. Як повідомляє прес–служба КМДА, столична влада взялася за «цивілізоване вирішення питання функціонування ринку «секонд–хенд» на Шулявці, який уже понад рік працює без відповідних дозволів». Договір на оренду земельної ділянки приватним підприємством «Азнавур» закінчився ще у березні 2010 року. Крім того, МАФи, встановлені на торговельному майданчику, працюють без необхідної дозвільної документації.

Із дерматозами по сусідству

До середини 90–х років тут, на першому поверсі будинку за адресою вулиця Нагірна, 6/31, був дитячий садок. У 2005 році 600 квадратних метрів цих площ рішенням Київради передали «Українському науково–виробничому центру проблем дезінфекції». Місцеві мешканці запевняють: в одній із кімнат «хімічили» міндобрива та отруту, які тут же вантажилися у фургони. А мешканці мусили дихати шкідливими випарами.

Тепер же приміщення, де, за свідченнями колишньої прибиральниці Центру, фасували засоби дезінфекції, від яких вона обпекла руки, передали в оренду ТОВ «Інститут псоріазу та хронічних дерматозів». Відтак спокою мешканцям чекати не доводиться: вони бояться, що хворі, які їхатимуть в Інститут з усього Києва, розноситимуть свої болячки, і непокояться за здоров’я дітей. Люди зібрали більше сотні підписів проти сусідства з «дерматозами», однак і в iнституті, і в органах місцевої влади запевняють: усе законно і безпечно.

Київська історія «без прописки»

Київська історія «без прописки»

Минулого тижня офіційний сайт Київміськдержадміністрації переможно видав новину: нарешті Музей історії Києва, який залишився безхатченком після того, як його позбавили Кловського палацу на користь Верховного Суду, отримає приміщення. От тільки омріяний прихисток міська влада знайшла не деінде, як в одній iз най­скандальніших будівель на вулиці Богдана Хмельницького, 7, поблизу станцiї метро «Театральна». Проти цього будівництва кияни вже кілька років ходять на мітинги та акції: будівельники перед початком робіт вирубали зелені насадження, а потім виявилося, що будівля ще й небезпечна, бо може завалити вестибюль станції метро.

Щоб стояли й не лежали

Президент Віктор Янукович вимагає до 1 жовтня збільшити територію Національного природного парку «Голосіївський» майже на дві тисячі гектарів. У відповідному дорученні голові Київміськдержадміністрації Олександру Попову, міністру екології Миколі Злочевському, міністру аграрної політики Миколі Присяжнюку та голові Київської облдержадміністрації Анатолію Присяжнюку, зокрема, йдеться: «Забезпечити вирішення питання щодо вилучення в установленому порядку у Київського комунального об’єднання зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» 1879,43 гектара земель і надання їх у постійне користування Національному природному парку «Голосіївський».

Зелена зона з багряним слідом

Зелена зона з багряним слідом

На Троєщині, на території 11–го мікрорайону, після трирічного затишшя знову взялися зводити багатоповерховий торговельний комплекс. Ініціативна група мешканців запевняє: забудовник «Київміськбуд» сфальсифікував результати громадських зборів, відтак про багатоповерхівку не може бути й мови.

Тепер же пристрасті вирують не на жарт — нещодавно на конфліктній території відбулися серйозні сутички. За словами мешканців, більше сотні охоронців влаштували облогу майданчика, застосовуючи проти активістів вогнегасники, арматуру та каміння. Одній пенсіонерці розбили голову. На місце подій довелося навіть виїжджати очільнику міськдержадміністрації Олександру Попову.

І хоч нині конфлікт на «стадії примирення», будівельний паркан знесено, прокуратура зробила припис, а Попов обіцяє вберегти територію від «Київміськбуду» (на якій, до речі, вже нiбито залили бетонну «подушку»), мешканці чиновникам не вірять і підозрюють, що голова КМДА просто займається перед­виборчою агітацією.

Є й інша версія — будувати будуть, але за кошти австрійського інвестора. Трохи згодом.

Земля розбрату

Земля розбрату

В Україні вже мало кого можна здивувати черговою історією про масштабні «розборки» за землю, колгоспне майно чи муніципальну нерухомість. Подібна конфліктна ситуація виникла і на Київщині, у Тетієві.

До «УМ» звернувся тамтешній юрист iз проханням розібратися: мовляв, місцевий засновник приватного сільськогосподарського підприємства «Слобода» захопив об’єкти соціального будівництва, Будинок культури, Будинок побуту і навіть школу для дітей з обмеженими можливостями. «Тридцять колгоспних будинків у його власності, там живуть працівники ПСП, але щоб приватизувати житло, мають відпрацювати 20 років на якісь 800 гривень зарплати», — запевняв Валерій Завальнюк, демонструючи стос документів, рішень куплених, на його думку, судів і пояснюючи, чому вказані об’єкти не можуть перебувати у власності ПСП, де один засновник — колишній голова колгоспу.

За словами юриста, четверо адвокатів спільними зусиллями хочуть справедливо відібрати це майно у ПСП (а по допомогу до них звернувся один із пайовиків — Роман Дишлик). Юристи запевняють: люди залякані, бояться втратити роботу, тому і не дуже підтримують пайовика Романа. Щоправда, коли журналісти «УМ» відвідали райцентр, ситуація виявилася не такою вже й однозначною: анонімно опитані працівники ПСП і пайовики про засновника «Слободи» говорять приємні речі, адміністрація тішиться, що підприємство утримує своїм коштом приміщення, де вчаться учні, а механізатори і доярки радіють із непоганої зарплати і вцілілого господарства. Місцева прокуратура у приватизації вбачає кримінальну справу, хоча і не виключає наявності ознак рейдерства. А амбітний мер хоче в колгоспні будинки вселити «людей, яким потрібне житло» — спортсменів, тренерів і вчителів.

Оселі–привиди для приїжджих

Оселі–привиди для приїжджих

Шукаєте дешеву кімнату в Києві? Хочете зекономити на брокерах і посередниках? Будьте пильні: традиційне сезонне зростання плати за оренду житла в столиці породжує нові види шахрайства. Нечесні на руку посередники, яких ви в оголошеннях знайдете як «господарів» та «комендантів» студентських та сімейних гуртожиткiв, зроблять усе, аби витягнути з вашого гаманця добру тисячу гривень. Із їхніх вуст це звучатиме як «плата за оформлення перепустки» та хабар за те, що вас вселять як студента, будівельника чи працівника підприємства. Вам навіть чек випишуть і договір укладуть. Насправді ж «комендант», що виявиться посередником, просто дасть кілька адрес «зі стелі», на ваші дзвінки відповідати не буде, а коли ви звернетеся до міліції з договором, який з ним підписали, виявиться, що до складеного «контракту» не можна підкопатися.

Журналіст «УМ» викрив діяльність чи не найбільшої в Києві мережі «гуртожитських шахраїв» — ФОП (фізична особа підприємець) Тіхоша О.В. Фірма, зареєстрована у Кривому Розі, активно діє на столичному ринку, а суми, отримані від довірливих громадян упродовж дня, можуть сягати десятків, якщо не сотень тисяч гривень.

«Під крилом літака» вимагають зарплат

«Під крилом літака» вимагають зарплат

Пілоти літаків Boeing компанії «Аеро­cвіт» відмовилися відправлятися в Донецьк, Сімферополь і Одесу. Ранкові рейси у ці міста були перенесені: о 9.00 та 9.10 літаки не піднялися у повітря, а по гучномовцю людей повідомили, що відлетіти вони зможуть на три години пізніше, повідомили «УМ» пасажири Сімферопольського рейсу.

Кроти–будівельники проти історії

Кроти–будівельники проти історії

Робоча група, до складу якої увійшли депутати Київради та чиновники, днями побувала на вулиці Лук’янівській, 11, що поблизу гори Щекавиці — частини заповідника «Стародавній Київ». Тут до недавнього часу активно працював екскаватор — велася підготовка до зведення чотириповерхового житлового будинку. Після проведеної перевірки всі роботи зупинили.

Не ковтну, то понадкушую

Не ковтну, то понадкушую

Чиновники з Міністерства закордонних справ уже сім років не можуть змиритися з тим, що громадськість категорично виступає проти зведення багатоповерхівки з підземним паркінгом на території заповідника «Стародавній Київ». Незважаючи на рішення Верховного Суду, який визнав незаконним виділення земельної ділянки, боротьба між захисниками Пейзажної алеї та МЗС у юридичному полі триває.