А раптом у тебе СНІД?

У провідних ВНЗ столиці («Могилянці», Університеті ім. Шевченка, КПІ, медуніверситеті ім. Богомольця та інших) із 26 по 30 листопада студенти матимуть можливість безкоштовно пройти тест на ВІЛ. Акція пройде в рамках заходів, запланованих до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Її проводитиме Київський міський центр профілактики і боротьби зі СНІДом. «Це вже для нас торована схема, тому що таку акцію ми проводимо третій рік поспіль», — сказав керівник столичного Центру профілактики і боротьби зі СНІДом Олександр Юрченко.

Весь світ на язиці

Весь світ на язиці

Як наша мова поєднує нас із далекими предками і дозволяє зберігати інакшість у глобалізованому світі? Чому двомовність може призвести до психічних розладів і роздвоєння особистості? На ці питання ще в XIX ст. давав відповідь український вчений Олександр Потебня.

Школопад

Першого листопада в Но­вомир­городі Кіровоградської області у школі інтенсивної педагогічної корекції ім. Гагаріна під час ремонту впав дах шкільного спортзалу. Точніше — обвалилися два перекриття та зовнішня несуча стіна спортзалу. Під завалами опинилися троє будівельників, які саме в цей час міняли в будівлі вікна та ремонтували систему опалення.

Про хлопчика Онана, якого не в капусті знайшли

Про хлопчика Онана, якого не в капусті знайшли

У народі вважається, що до трьох років діти є янголами. Психологи підтверджують: малюки не можуть цікавитися питаннями статі хоча б через те, що вони мають купу інших першочергових завдань: вчаться ходити, бігати, їсти; опановують мову. Як зазначає доктор психології і медицини Володимир Леві, малюк може цікавитися своїми статевими органами, але це настільки ж невинне дослідження, як і смоктання пальця.

Хеловін по–українськи

Хеловін по–українськи

Туристичні маршрути по замках із привидами дуже популярні на Заході, особливо на Хеловін, і приносять непоганий прибуток. В Україні місць, з якими пов’язані якісь криваві легенди, — десятки, якщо не сотні. Пишучи про містичні місця, ми вирішили розповісти тільки давні легенди.

Оксен Лісовий: Довгонога шістнадцятилітня блондинка — спеціаліст з ядерної фізики — це теж «академік» МАНУ

Оксен Лісовий: Довгонога шістнадцятилітня блондинка — спеціаліст з ядерної фізики — це теж «академік» МАНУ

Якість «совкової» гуманітарної освіти була дуже низькою, проте випускники технічних вузів вважалися одними з кращих у світі. Здібних дітей виявляли й «вели в науку» ще зі шкільного віку. В СРСР діяли гуртки юних техніків та юних натуралістів тощо. З часом ці гуртки об’єднали в дитячу, тобто Малу академію наук.
За незалежності МАНУ набула юридичного статусу, проте довго не мала достатнього фінансування. Останні три роки Малу академію наук фінансують з державного та обласних бюджетів. Та чи вистачає цих грошей на діяльність МАН, адже останнім часом усі проблеми в освітній сфері пояснюють браком коштів.

Котлетка «всохнеться»?

Котлетка «всохнеться»?

У деяких школах обідня порція зменшилася. По­в’язано це з тим, що ціни на продукти, особливо на олію, м’ясо, рибу, яйця, значно зросли. Тим часом місцеві бюджети виділили певну кількість грошей на пільгове харчування для учнів 1—4 класів та дітей–сиріт ще на початку року й навряд чи будуть переглядати ці видатки до січня.

Марк ШИМАНОВСЬКИЙ: Інтелектуальний рівень дитини залежить від матері

Марк ШИМАНОВСЬКИЙ: Інтелектуальний рівень дитини залежить від матері

Марк Шимановський — кандидат педагогічних наук, науковий співробітник Інституту проблем виховання АПН України, проводить експеримент із розвитку інтелектуальних здібностей дітей і водночас є практикуючим педагогом — викладає у столичному Голосіївському ліцеї історію та право. Тренує команди з інтелектуальних ігор «Що? Де? Коли?» та «Розумовський». Саме Марк Мусійович готував ліцеїста Олександра Вєтчінова, який переміг у телегрі «Найрозумніший».

Націоналістичне татуювання — у моді

Націоналістичне татуювання — у моді

На вихідних у Львові пройшов Міжнародний фестиваль художнього татуювання GiperTattoo–2007. Протягом двох днів майстри зі США, Польщі, Білорусі, Молдови, Чехії, Росії та всіх областей України зробили всім бажаючим близько 250 татуювань. Майстри робили татуювання на свій розсуд, але враховували побажання клієнтів. Оскільки участь у конкурсі брали винятково майстри міжнародного рівня (з них 42 — з України), то татуювання були тільки якісні — красиві та безпечні. Цікаво, що тату робили безкоштовно, платним (10—15 грн.) був лише вхід на фестиваль.