Унаслідок автокатастрофи 25 березня 1999 року загинув борець за незалежність України, політик, публіцист В'ячеслав Чорновіл. За 25 років слідство так і не встановило всіх обставин аварії. Рідні та соратники політика впевнені, що це було вбивство.
В азербайджанській Нахічевані під час розкопок могил у некрополі мідної доби археологи знайшли залишки жіночих тіл, похованих зі зброєю — дуже гострими стрілами, бронзовим кинджалом, булавою, а також з прикрасами.
Директор Інспекції інформації та спадщини Міністерства освіти, культури і науки Нідерландів Альфред Рус передав Посольству України в Нідерландах 8 цінних предметів археології, які раніше незаконно вивезли з території України.
Демонтаж горельєфа "Курська битва" анонсував Національний музей історії України у Другій світовій війні, адже він є наочним символом більшовицької пропаганди в монументальному мистецтві
8 травня 1945 року військові представники Радянського Союзу, Сполучених Штатів Америки, Великої Британії, Франції зібралися у передмісті Берліна Карлсхорсті, аби поставити крапку в кривавому Армагеддоні, який забрав життя 50 мільйонів (!) людей.
Відносини Івана Мазепи та Пилипа Орлика можуть стати прикладом єдності, взаєморозуміння, вірності, що було і є надзвичайно важливим у боротьбі з нашим одвічним ворогом.
Поки Україна б’ється на фронтах війни зі споконвічним ворогом – росією, українські історики ведуть важку боротьбу із московською «п'ятою колоною», яка фальсифікує історію та приховує злочини кремля