«Паралізовані» колеса

«Паралізовані» колеса

Більше 90 тисяч водіїв вантажівок у Португалії та Іспанії продовжують початі ще в понеділок безстрокові акції протесту проти підвищення цін на дизельне пальне. З початку року ціни зросли на 20 відсотків, повідомляє Бі–Бі–Сі. Вартість барелю нафти на світових паливних ринках вже сягнули 135 доларів і, за прогнозами фахівців, у липні подолає позначку в 150 доларів за барель. За таких умов єдиним способом стримати ціни на пальне є зменшення урядами ПДВ та відмова виробників від великих прибутків.

Одні — за всіх

Одні — за всіх

В Ірландії післязавтра відбудеться референдум щодо схвалення Лісабонської угоди, яка фактично є відповідником Конституції Європейського Союзу. Для того, щоб документ набув чинності, потрібно його схвалення всіма 27 країнами–членами ЄС. Щоб уникнути фіаско попереднього проекту Конституції, який провалили на референдумах у Франції та Голландії, цього разу 26 членів ЄС вирішили затвердити Лісабонську угоду національними парламентами, Ірландія — єдина країна, яка винесла її на всенародне обговорення. Тепер Європа затамувала подих в очікуванні слова ірландців.

Побачити Європу востаннє

Побачити Європу востаннє

Джордж Буш учора розпочав своє останнє політичне турне Європою в ролі президента США. Як повідомляє «Франс прес», упродовж візиту, який триватиме до 16 червня, Буш відвідає Словенію, де буде гостем саміту ЄС, потім його шлях проляже через Німеччину, Італію, Ватикан, Францію та Велику Британію. «Не думаю, що ви почуєте впродовж цього візиту якісь драматичні заяви», — попередив журналістів радник президента США з питань національної безпеки Стівен Хедлі. Також не планується підписання жодних серйозних угод з європейськими партнерами. Головне завдання Джорджа Буша під час цієї поїздки — прохати європейських союзників надати більшу підтримку його наступникові у військовій місії в Афганістані, здійснювати більший тиск на Іран та якомога більше сприяти боротьбі з глобальним потеплінням.

Бери шинель і відповзай

Верховний представник Євросоюзу Хав’єр Солана відвідав Батумі, де позавчора ввечері провів переговори з президентом Грузії Михаїлом Саакашвілі, а вчора навідався до Сухумі, де з’ясовував позицію керівництва невизнаної сепаратистської Абхазії. Представник ЄС розкритикував останні дії російської влади в Абхазії, зокрема —спрямування в регіон додаткових російських військових підрозділів.

Табу на «паранджу»

Конституційний суд Туреччини позавчора відновив заборону на появу у вузах студенток та викладачок у мусульманських хустках, повідомляє «Євроньюс». Це рішення зустріли з ентузіазмом ті політичні сили країни та частина суспільства, які відстоюють світський характер держави.

Пряма демократія. Швейцарський стиль

Пряма демократія. Швейцарський стиль

Швейцарія відома у світі багатим досвідом застосування так званої прямої демократії. Що це означає у щоденному житті швейцарців? Перш за все їм доводиться ходити на виборчі дільниці значно частіше, ніж громадянам інших країн. Швейцарці голосують не лише на виборах політиків чи партій, а й з питань державного і регіонального значення, які визначають їхнє життя. Кожен громадянин має право подавати на розгляд парламенту власний законопроект чи виносити на всенародний референдум певне питання, якщо збере на їх підтримку 100 тис. підписів.

Ситий голодного розуміє?

Учора в Римі закінчила роботу триденна конференція під егідою ООН із продовольчої безпеки у світі. Країни–учасники оприлюднили свої пропозиції щодо боротьби з нестачею продовольства в різних країнах світу, передусім у найбідніших. Усі ці пропозиції зібрані в декларації, яка була прийнята вчора на закінчення саміту. Учасники конференції пообіцяли виділити приблизно три мільярди доларів на надання термінової продовольчої допомоги тим, хто її негайно потребує, а також у довготерміновій перспективі, фермерам та на розвиток досконаліших сільськогосподарських технологій. Зокрема, ООН уже найближчим часом поставить харчів на 1,2 млрд. доларів 75 мільйонам осіб у 60 країнах світу, які вже потерпають від голоду, повідомляє Бі–Бі–Сі.

П’ять годин «чорнобильської тривоги»

П’ять годин «чорнобильської тривоги»

На атомній електростанції Кршко у Словенії позавчора о 16.25 за місцевим часом сталася аварія — витік охолоджувальної рідини з труби внутрішнього контура єдиного реактора АЕС. Радіоактивне забруднення не потрапило в атмосферу, запевнило керівництво станції. Відразу після виникнення нештатної ситуації розпочалася процедура аварійного вимкнення реактора. Було встановлено, що з системи охолодження реактора, яка має бути герметичною, впродовж години витікало по 2,5 кубометра води.

Обама на білому коні

Обама на білому коні

«Сьогодні увечері я вже можу стати перед вами і заявити, що буду демократичним кандидатом у президенти Сполучених Штатів. Сьогодні увечері ми святкуємо завершення певного історичного шляху і розпочинаємо іншу подорож, яка принесе Америці новий і кращий день», — такими словами оголосив свою перемогу на первинних виборах за номінацію від Демократичної партії у кандидати в президенти США 46–річний Барак Обама.

Блюз — це смуток

Блюз — це смуток

Легендарний американський гітарист та співак, один із піонерів американського блюзу та рок–н–ролу Бо Діддлі помер позавчора у віці 79 років. Він залишив цей світ у власному будинку на Флориді в оточенні численної родини, загалом 35 осіб. Бо Діддлі хворів на діабет, минулого року переніс інсульт, після чого втратив мову, а через три місяці, у серпні–2007, під час концертного виступу в нього стався ще й інфаркт.