Голови полетіли...

Голови полетіли...

Рекордна для України за весь період незалежності першотравнева демонстрація — ось, мабуть, і все, чим запам'ятається Чернігову мер Микола Рудьковський. І не тому, що більше ні на що він не здатен — без сумніву, у добре відомого в місті (зокрема, організацією демонстрацій протесту проти підвищення комунальних тарифів) соціаліста в політичному арсеналі знайшлося б ще чимало сюрпризів. Однак — не в цьому житті, чи то пак, не в цій каденції. Бо в цій пан Микола вирішив проміняти здобутий із такими трудами персональний кабінет у мерії на одне із 450 крісел під «куполом» Верховної Ради. Тобто Рудьковський зрікається посади міського голови Чернігова заради мандата народного депутата. Тож рано сердешні чернігівці зітхнули з полегшенням — на них чекає нова виборча кампанія. Одразу після того, як міська рада розгляне заяву «проходящого» мера і призначить нові вибори.

Плата за газ — тюрма

Геннадія Горностаєва викликали до Дніпропетровської обласної прокуратури на допит і більше не відпустили... Депутатові Харківської облради та відомому в регіоні підприємцю інкримінують перевищення службових повноважень і крадіжку державного майна в особливо великих розмірах. До слідчого ізолятора його відправили з суто практичних міркувань — правоохоронці сусідньої області побоюються, що пан Горностаєв, перебуваючи на свободі, «перешкоджатиме встановленню істини, спробує вплинути на слідство і скоїть нові злочини».

Колотнеча біля траншеї

Керівництво Луганської обласної ради знайшло новий привід, аби продовжити «двобій» із центральною владою. Першим таким приводом, як відомо, була російська мова. Другим — траншея, що її риють прикордонники для перешкоджання контрабандистам уздовж межі з росіянами. Риють уже досить давно — перші рови з'явилися ще торік, але про них «синьо-білі» не згадували навіть під час виборчої кампанії. Аж ось на цьому тижні своє обурення вирішив висловити заступник голови облради Володимир Пристюк.

Розсудіть їх, Президенте!

Переговорний тайм-аут «Нашої України» тривав не більше дня. Принаймні це випливає зі слів лідерів Блоку Тимошенко.
Як ми вже повідомляли, «НУ» вирішила призупинити участь у переговорах про створення коаліції. Вони вдалися до цього кроку, аби їхні союзники виправилися чи принаймні пояснили свою позицію з приводу розподілу посад, за якою Прем'єром мала стати Тимошенко, а спікером Верховної Ради — соціаліст Мороз.

Місцеві репетиції парламентської коаліції?

Місцеві репетиції парламентської коаліції?

Підготовча передсесійна пауза на Волині затягнулася надовго. У боротьбі за крісло обласного голови зійшлися дві політичні сили, які здобули найбільшу кількість депутатських мандатів, — Блок Юлії Тимошенко та «Народний союз «Наша Україна». Першим до власної, ні з ким не поділеної більшості в облраді не вистачило лише одного голосу — БЮТ зайняв рівно половину місць у сесійній залі, маючи в своєму активі 40 мандатів із 80. «Нашоукраїнці» здобули 18, решту поділили між собою ще чотири політичні сили: УНБ Костенка—Плюща (6 місць), Блок Бориса Клімчука «Рідна Волинь» (5), Партія регіонів та Народний блок Литвина (по 4) і Соціалістична партія (3).

Дружити складно й на місцях

На Кіровоградщині триває «коаліційна» невизначеність. Незважаючи на те, що ще 8 квітня керівники обласних організацій Блоку Тимошенко, НСНУ та Соцпартії Валерій Кальченко, Едуард Зейналов і Микола Садовий підписали документ про створення «Коаліції демократичних сил Кіровоградщини», реалізувати задумане не вдалося. Спочатку представники Соціалістичної партії оприлюднили заяву про вихід із коаліції, поклавши відповідальність за зрив переговорів на БЮТ, який, мовляв, порушує домовленості щодо кадрових питань і веде переговори з представниками КПУ й Блоку Литвина. Тут же з'явилася заява обласної організації НСНУ про призупинення членства в коаліції до відновлення продуктивної спільної роботи.

Коаліціада

Коаліціада

Формувати коаліцію — те саме, що бути наголів'ям у маятника, який безперервно хитається з одного боку на інший. Як тільки учасники переговорів сягнуть якогось прогресу в розробці документів, на поверхню піднімається ще щось, і знов відштовхує їх один від одного. Цей цикл, здається, повторився вже вчетверте. Спочатку переговори обірвалися за місяць до виборів, потім — у перший тиждень після голосування, втретє — після відмови «Нашої України» від шостого пункту протоколу про створення коаліції. Позавчора під вечір інформаційні стрічки майоріли повідомленнями: от, мовляв, документи вже готові, соціалісти тепер везуть їх до Юлії Тимошенко, потім доправлять і на вулицю Спаську, де розташувався штаб «Нашої України». Але — знову облом.

Шукаю роботу... в парламенті

Шукаю роботу... в парламенті

Центральна виборча комісія зареєструвала майже всіх народних депутатів, обраних до Верховної Ради за результатами минулих виборів. Днями до гурту новоспечених парламентаріїв додалися й урядовці. Свою кабмінівську декаду — а вона, як відомо, тепер обов'язково завершується з обранням нового парламенту — вони майже відбули. Попереду — десять днів роботи, а потім ще трішки у статусі «в. о.». Й уже з парламенту вони продовжать будувати свою політичну кар'єру. Не виключено, що в тому-таки уряді.