Яких татар фiнансує Росiя

Учора в Сімферополі пройшла традиційна траурна акція кримських татар, приурочена до 67–ї річниці з дня депортації з території Криму. На площу Леніна зійшлися п’ять колон із різних кінців міста. Під прапорами Меджлісу і державними прапорами України йшли організовано, скандуючи речівки кримськотатарською мовою. Жодної опозиційної Меджлісу групи на мітингу не спостерігалося.

Адамове яблуко на шиї у Ляшка

Після піврічного затишшя у Верховній Раді знову відбулася бійка: Адам Мартинюк — стриманий політик–комуніст, багаторічний депутат, перший віце–спікер ВР — накинувся на молодого, але амбітного Олега Ляшка. І зробив йому боляче на очах усього парламенту, фото– й телекамер.

«Тоді б ми мали зовсім іншу Східну Україну...»

Київська міська організація Всеукраїнського об’єднання «Меморіал» презентувала книгу–путівник до експозиції «Народна війна». Це — друкована версія, а електронну не так давно представили за сприяння «Нашої України» та Інституту Президента Віктора Ющенка.

Таки кат?

Таки кат?

Винний. Кат. Тюрма. Таким є вердикт Баварського земельного суду, який учора в Мюнхені визнав уродженця України Івана (Джона) Дем’янюка винним у посібництві нацистам у роки Другої світової війни. Прокурори вимагали для 91–річного підсудного шести років ув’язнення. Баварська Феміда виявилася «гуманнішою» — п’ятирічка за ґратами. Тяжко хворий Дем’янюк, який на засіданнях суду переважно лежав мовчки у спеціально сконструйованому ліжку, відмовився виступити з останнім словом. На відповідну пропозицію суддів він коротко відповів: «Ні».

За Мазепу замовимо слово

Українські історики й патріоти дали однозначну оцінку гетьману Івану Мазепi — народний герой України, справжній борець за свободу української нації, мудрий і далекоглядний політик, військовий стратег, людина незламного духу і стратегічного мислення, меценат і великий патріот. Проте у суспільстві ще й досі переважають радянські стереотипи про Мазепу–зрадника. Навіть якщо заглянути сьогодні в український та російський варіанти «Вікіпедії», можна переконатися, наскільки по–різному трактуємо ті події ми і вони. Відтак «Україна молода», яка від самого початку підтримувала й підтримує ідею встановлення пам’ятника Івану Мазепі в Полтаві, вирішила видати спецвипуск газети, в якому б шановані й компетентні історики ще раз розповіли, хто такий насправді Мазепа і яка його роль в історії України. Адже саме від рішення полтавської громади залежить — бути чи не бути пам’ятнику гетьману в місті. І ми прагнемо, щоб це рішення полтавці прийняли свідомо, а не під впливом фальсифікацій, пропагандистських міфів і вигадок російсько–радянських істориків.

Ями на шляху депутата

У ніч iз п’ятниці на суботу народний депутат України Андрій Шкіль потрапив у дорожньо–транспортну пригоду. Як повідомляє офіційний сайт МВС, аварія сталася 6 травня о 22 годині 23 хвилини на столичній вулиці Камишинській. Автомобіль «Ніссан», за кермом якого перебував Шкіль, рухався з проспекту Науки в напрямку вулиці Промислова та з невідомих причин виїхав на смугу зустрічного руху, де зіткнувся з мікроавтобусом «Фольксваген». 58–річний водій «Фольксвагена» та двоє його пасажирів не постраждали, а нардеп отримав травми. Реанімаційна бригада, яка виїхала на місце події, доправила потерпілого в 17–ту лікарню Києва.

Про Чорнобиль по–італійськи

У середу літературознавець, публіцист Оксана Пахльовська презентувала книжку «Зоря на ім’я Полин: Згадуючи Чорнобиль», яка вийшла днями в італійському видавництві «Віелла».

Пані Оксана, що живе в Римі і викладає в університеті «Ла Сап’єнца», давно і добровільно взяла на себе обов’язок представляти Україну в світі, її зусиллями в Італії організовуються міжнародні конференції, вона друкує статті про Україну в наукових часописах, співпрацює з престижним Інститутом студій суспільної та релігійної історії в місті Віченца, на базі якого вже відбулося кілька наукових конференцій, присвячених українській проблематиці.

БезПАРАДНИЙ Київ

БезПАРАДНИЙ Київ

Цьогоріч у столиці річницю перемоги у Великій Вітчизняній війні відзначатимуть без помпезного військового параду. Планується лиш урочиста хода зведених батальйонів місцевих гарнізонів та військових духових оркестрів — у столиці та інших містах–героях (тобто в Одесі, Севастополі, Керчі), а також у Львові, Вінниці, Дніпропетровську й Чернігові. Про це газеті «Сегодня» повідомили в Міністерстві оборони України. Як завжди, 9 травня о 10–й годині головною вулицею столиці пройдуть ветерани, потім біля Музею Великої Вітчизняної та на Співочому полі відбудуться масові святкування, з концертами, «фронтовими» 100 грамами та похiдною кашею. А о 22.00 у Києві та всіх обласних центрах і містах–героях прогримлять салюти.

З натяком на німецьку мембрану

Близько місяця тому «УМ» інформувала своїх читачів про початок конкурсу на найкращий логотип НСК «Олімпійський», взяти участь в якому міг кожен охочий. А вже минулого четверга органiзатори оголосили переможця. На адресу оргкомітету надійшло 273 роботи. В останню седмицю квiтня на сайті головної спортивної арени країни інтернет–користувачі відібрали шістку найвдаліших робіт. Водночас долю переможця визначило поважне журі на чолі з легендами вітчизняного спорту Сергієм Бубкою та Леонідом Буряком.

За Мазепу замовимо слово

Українські історики й патріоти дали однозначну оцінку гетьману Івану Мазепi — народний Герой України, справжній борець за свободу української нації, мудрий і далекоглядний політик, військовий стратег, людина незламного духу і стратегічного мислення, меценат і великий патріот. Проте у суспільстві ще й досі переважають радянські стереотипи про Мазепу­зрадника.