Літо — достроково

Учора, а особливо сьогодні вся Україна відчула, що літо прийшло достроково, причому літо над­звичайно спекотне. Нетипова для цих останніх днів травня температура вище 30 градусів покрила майже всю країну, за винятком хіба що Карпатського регіону — там синоптики прогнозують короткочасні дощі і навіть грози при прохолодних 14—19 градусах повітря.

Знову та абетка...

Знову та абетка...

Завершення минулого тижня для Віктора Януковича принаймні на західному напрямку виявилося плідним. Із XVII саміту глав держав Центральної Європи у Варшаві Президент України повернувся зі здобутками: потиснув руку, пообідав і навіть «тепло привітався» (цитата з президентського сайту) з лідером США Бараком Обамою, обговорив актуальні питання двостороннього співробітництва з президентом Польщі Броніславом Коморовським. І головне: «привіз» наступний центральноєвропейський саміт в Україну — наступного року цей представницький форум відбудеться в Києві, причому фактично напередодні початку чемпіонату Європи з футболу.

Головне — знешкодити міну!

Україна не має економічних можливостей обслуговувати газові угоди 2009 року. Про це заявив Президент України (2005—2010), лідер «Нашої України» Віктор Ющенко в ефірі Першого Національного. На його переконання, ці домов­леності, в тому числі штрафні санкції, сформують «тотальний навіс над перспективою національної економіки». Ющенко наголосив на тому, що найбільша небезпека цієї угоди полягає в консервації базової ціни на газ, якої не має жодна країна в Європі, — це 450 доларів за тисячу кубометрів. «Ця проблема — це міна уповільненої дії. Проблема, яку вона приносить, — це приблизно 12—14 мільярдів доларів збитків. Проблеми, які приносять такі ціни на газ, ведуть до того, що наша хімічна галузь не покриє таких збитків. Вона не може бути конкурентною. Хто перший обвалився в 2001 році? Хіміки. 60—70% виробництва хіміків упало. Хто за ними пішов? Металурги. Це дві ключові статті нашого експорту. На таких умовах працювати неможливо», — сказав Президент.

«Іменини» по–багатому

150 заходів упродовж трьох днів, 3,359 млн. гривень, витрачених на святкування зі столичного бюджету, — Київ гулятиме свій день гучно, «по–багатому». Столиця однієї з найбідніших держав Європи та ще й у час економічної кризи чомусь може собі це дозволити.

«Наша Україна» — нашій бібліотеці

«Наша Україна» — нашій бібліотеці

Взимку минулого року народні депутати–«нашоукраїнці» закликали громадськість підтримати єдину бібліотеку української літератури на території Росії, яку було закрито, а з фонду вилучено десятки книг. Ідея полягала в тому, аби спільними зусиллями поповнити фонди української бібліотеки в Москві зібраною літературою. І цю ініціативу партії підтримали численні громадські діячі, небайдужі громадяни. До збору книжок для наших співвітчизників долучились навіть діти з різних областей України. Завдяки їхнім зусиллям удалося, як розповіли в прес–службі «Нашої України», зібрати близько тисячі книжок, які днями доправлять до Москви.

Гуру на горі

Непальський гуру Бхакта Кумар Рай встановив новий рекорд тривалості перебування на вершині Евересту. Він залишався на засніженій маківці найвищої гори світу впродовж 32 годин. Із них 27 годин духовний учитель присвятив медитації, повідомляє агентство IANS.

Елітні метри

Елітні метри

Нарешті й на вулицю ошуканих вкладників «Еліти–Центр» прийшло свято: учора 31 інвестор із рук столичних чиновників отримав ключі від вистражданих квартир. Компанія «Київміськбуд» здала під заселення житловий будинок на проспекті Правди, 5–Б у Подільському районі Києва, і частину квартир у ньому отримали постраждалі «елітівці». Як розповів «УМ» колишній голова «Центру Правозахисту» Юрій Федоренко, який захищає постраждалих від «Еліти–Центр», це перша «партія» вкладників, яка отримала довгообіцяні «квадратні метри» (а це всього лише 1,7% від загальної кiлькостi всіх ошуканих). Претендентів на квартири затверджувала комісія КМДА. А чекати свої квартири людям довелося дуже довго: рішення Київради про передачу житла було підписане ще 28 грудня минулого року.

Алюмінієві огірки на брезентовім полі

Днями апеляційний Господарський суд Києва задовольнив позов Генпрокуратури про переведення у державну власність акцій Запорізького алюмінієвого комбінату. «Розірвано договори купівлі–продажу пакета акцій ВАТ «ЗАлК» у кількості 423 514 923 простих іменних акцій номінальною вартістю 0,25 грн. кожна, що становить 68,01% статутного фонду товариства», — йдеться у повідомленні прес–служби ГПУ. Доводи Генпрокуратури на користь реприватизації комбінату такі: його власник розірвав угоду щодо рефінансування заборгованості ВАТ «ЗАлК» у сумі 75,5 млн. доларів і цим суттєво порушив майнові інтереси держави.

Карл Маркс плакав би

Карл Маркс плакав би

Щоб перемогти в незвичному конкурсі, який днями відбувся в норвезькому місті Тронхейм, потрібно бути одночасно перукарем та власником довгої густої бороди. Саме цими чеснотами наділений 47річний німець Ельмар Вайссер. Він і здобув перше місце на так званому чемпіонаті світу з укладання борід і вусів.

Яких татар фiнансує Росiя

Учора в Сімферополі пройшла традиційна траурна акція кримських татар, приурочена до 67–ї річниці з дня депортації з території Криму. На площу Леніна зійшлися п’ять колон із різних кінців міста. Під прапорами Меджлісу і державними прапорами України йшли організовано, скандуючи речівки кримськотатарською мовою. Жодної опозиційної Меджлісу групи на мітингу не спостерігалося.