Другий фронт

Другий фронт

До цього часу залишається загадкою (відповідь якій неважко знайти), як абхазці, які становили 12 відсотків населення Абхазії, спромоглися впродовж збройного конфлікту 1992–93 років відірвати цей регіон від Грузії та проголосити свою республіку. При цьому 90 тисяч абхазів зуміли провести етнічні чистки і зробили біженцями 240 тисяч грузинського населення республіки. Коли ж приблизно 60 тисяч грузинів упродовж 1994—98 років повернулися до своїх домівок у районі Галі, то абхази влаштували їм чергову різню, змусивши знову полишати свої домівки. Починаючи з 1998 року і до цього часу, до Галі знову повернулися приблизно 60 тисяч грузинів.

Південно–Осетинський округ Москви

Південно–Осетинський округ Москви

Позавчора, після відмови керівництва сепаратистської Південної Осетії провести прямі переговори з Грузією, у Тбілісі було вирішення «усунути кримінальний режим» та «відновити конституційний лад» у цьому регіоні. Того ж вечора грузинські війська чисельністю приблизно 600 військовослужбовців перетнули кордон республіки і розпочали наступ у напрямку столиці Південної Осетії — Цхінвалі. Вночі грузинські війська обстріляли місто з ракетних установок «Град», а потім піхота пішла на штурм. До 12.00 учорашнього дня грузини контролювали вже 60 відсотків Цхінвалі та більшість сіл Південної Осетії. До міста ввійшли грузинські танки.

Ближче до війни, ніж до миру

Грузія вчора перекинула ще 200 військових на кордон із Південною Осетією, повідомляє агенція «Інтерфакс». Президент Грузії Михаїл Саакашвілі закликав Росію відкликати своїх громадян, які обіймають високі посади в державних органах невизнаної сепаратистської республіки Південна Осетія. «Закликаю їх піти з Південної Осетії та надати нам можливість демілітаризувати зону конфлікту і припинити конфронтацію», — наголосив Саакашвілі.

Азіз есьмь цар

Азіз есьмь цар

Військова хунта, яка здійснила державний переворот у західноафриканській країні Мавританія, вчора зробила офіційну заяву по національному радіо, пообіцявши невдовзі провести вільні і прозорі президентські вибори, повідомляє «Франс прес».

Ігри в країні терору

Ігри в країні терору

Повідомлення про те, що Президент Віктор Ющенко не поїде на церемонію відкриття Олімпійських ігор у Пекіні, було з полегшенням зустрінуте людьми, які усвідомлюють та переймаються тим, що зараз відбувається в нібито реформованому комуністичному Китаї. У країні Олімпіади–2008 навіть у переддень Ігор арештовують інакодумців, утискають свободу слова, совісті, інші демократичні свободи. Червоний Китай витратив на організацію показових Олімпійських ігор 44 млрд. доларів. Однак найдорожча Олімпіада в історії, яка збирає в гості десятки тисяч іноземців, не стала приводом для демократизації країни–господарки.

Продовольча криза і СНІД

У Мехіко триває глобальна конференція з проблем СНІДу, присвячена 25–й річниці виявлення ВІЛ–інфекції. Учора офіційні представники ООН поширили на ній вражаючий звіт про те, що зростання світових цін на харчі підштовхує все більшу кількість бідних жінок займатися проституцією, внаслідок чого СНІД поширюється ще швидшими темпами. Жінки, які за інших умов ніколи б не стали на шлях проституювання, тепер усе частіше змушені торгувати своїм тілом з оплатою не грошима, а рибою, рисом та олією.

«15 хвилин слави» розтягнулися на 50 років

«15 хвилин слави» розтягнулися на 50 років

6 серпня світ відзначив 80–ту річницю з дня народження батька поп–арту, великого епатажника та майстра «робити мистецтво зі сміття» Енді Ворхола. Цей суперечливий митець русинського походження (справжнє ім’я та прізвище Андрей Вархола) помер у Нью–Йорку в лютому 1987 року у віці 58 років. Він належав до тієї численної когорти навколомистецьких кіл, яка прагне своїх «15 хвилин слави» за будь–яку ціну. Але, без сумніву, також був одним із небагатьох, хто мав що запропонувати світові. Газета «Нью–Йорк таймс» у своєму коментарі до річниці зазначає, що «15 хвилин слави» Ворхола тривають вже більше 50 років.

Ну здрастуй, Олімпіадо

Унаслідок учорашнього нападу двох терористів на поліцейську дільницю в районі міста Кашгара в китайській провінції Синьцзян 16 поліцейських загинули та стільки ж отримали поранення. Цей найбільш кривавий терористичний замах у Китаї за багато останніх років стався за чотири дні до відкриття Олімпіади.

«Ювілей» СНІДу

«Ювілей» СНІДу

Учора в столиці Мексики — місті Мехіко — розпочалася міжнародна представницька конференція з проблем ВІЛінфекції та СНІДу. Вона приурочена до 25ї річниці виявлення перших випадків захворювання на цю страшну хворобу.

Арбітр з автоматом

Арбітр з автоматом

Минулої п’ятниці почалася чергова ескалація осетино­грузинського конфлікту. Уряд сепаратистської провінції Південна Осетія звинуватив Грузію у вбивстві шести громадян Південної Осетії. Серед шести загиблих є один російський «миротворець». Крім того, ще семеро осетинів отримали поранення. Грузія ж наполягає, що вона діяла у відповідь на збройну вилазку сепаратистів. Речник її МВС Шота Утіашвілі повідомив, що того дня осетини підірвали грузинську поліцейську машину, і шестеро грузинських поліцейських отримали поранення.