Кіносеанс перед битвою

Кіносеанс перед битвою

Лише 11 днів залишається до бою Володимира Кличка й Девіда Хея. Нагадаємо, найбільш очікуваний боксерський поєдинок року відбудеться 2 липня на стадіоні Гамбурга. Українець — чемпіон світу за версіями WBO й IBO — спробує відібрати в британця пояс WBA, аби таким чином зібрати в сім’ї Кличків усі світові пояси.

За Кокойти — хоч переворот!

У невизнаній міжнародною спільнотою (окрім Росії, Венесуели, Науру та Нікарагуа) Південній Осетії ледве не стався державний переворот. Позавчора приблизно 200 співробітників держохорони та міністерства оборони республіки увірвалися у зал засідань парламенту й вимагали від депутатів негайно внести поправки до Конституції, які б дозволили чинному президенту Едуарду Кокойти балотуватися на третій термін. Нагадаємо, напередодні Верховний суд Південної Осетії заборонив виносити це питання на референдум як незаконне.

Євро на волосині

Банкрутство Греції, а з ним і падіння курсу єдиної європейської валюти та посилення економічних проблем усієї єврозони, стало ще на крок ближчим. Міністри фінансів ЄС не змогли домовитися про заходи щодо порятунку країни від дефолту. На заваді стала розбіжність позицій Німеччини та Голландії з одного боку і європейського Центробанку та Франції — з другого.

Недочитана книга

За десять днів, які суд дав Юлії Тимошенко на ознайомлення з матеріалами її кримінальної справи про «газові» угоди з Росією, колишня Прем’єрка змогла ознайомитися лише з чотирма томами справи з чотирнадцяти. Про це вчора на брифінгу повідомив захисник Тимошенко Сергій Власенко. Сам він устиг прочитати шість томів.

Епідемія «ейяф’ятлайокутлізму»

Епідемія «ейяф’ятлайокутлізму»

Після ажіотажу, який викликали у світі виверження спершу ісландських, а потім чилійського вулканів, нагадали про себе й вогнедишні гори Африки. Оскільки тепер, здається, жодне виверження не обходиться без проблем для авіації (хоча ще років десять тому й вулкани вивергалися, і повітряний простір не закривали, але масового падіння літаків при цьому не спостерігалося), африканські повітроплавці теж забили на сполох. 13–кілометровий заввишки стовп попелу з вулкана в Еритреї змусив оголосити надзвичайний стан управління цивільної авіації Єгипту.

Хто у світі найдрібніший

Хто у світі найдрібніший

18–річний непалець Хагендра Тапа Магар, який чотири роки добивався звання найнижчої людини у світі, тішився визнанням недовго. До 14 жовтня минулого року 67–сантиметрового на зріст хлопця не вносили до Книги рекордів Гіннесса, оскільки він був неповнолітнім. А днями 18–річчя відзначив уже наступник Хагендри — філіппінець Джунрі Балуїнг. Саме він тепер офіційно — найнижча людина на планеті.

Легенда про піратів

Уже в суботу українські морські порти покине останній корабель військових iз 17 країн світу, які беруть участь у військових зборах за програмою «Парт­нерство заради миру». До суботи триватиме активна фаза навчань, під час яких берегові, морські та авіаційні війська відпрацьовуватимуть спільні дії тактичної антипіратської операції. Як повідомив начальник багатонаціонального штабу навчань Військово–морських сил Збройних сил капітан 1–го рангу Ігор Терьохін, зокрема, десантні кораблі виконають висадку особового складу на узбережжя, де захоплять умовну терористичну базу.

Бюджетникам для підтримки штанів

До кінця року уряд має намір чотири рази підвищити заробітну плату працівникам бюджетної сфери. Про це вчора на засіданні Кабміну повідомив Прем’єр–міністр Микола Азаров. У цій оптимістичній інформації бюджетникам головне правильно розчути наміри уряду — зарплати буде підвищено не в чотири рази, а в чотири етапи.

Вижила й усміхається

Вижила й усміхається

Конгресвумен Габріель Гіффордс, трагічний напад на яку схвилював не лише Америку, а й весь світ, швидко одужує. На доказ цього Габріель опублікувала у своєму «Фейсбуці» дві свіжі фотографії. Судячи з цих портретів, лікарям вдалося зробити диво — попри те, що у Гіффордс було наскрізне кульове поранення в голову, виглядає вона чудово.

Амазонські пригоди українців

Експерт «Книжки року» в номінаціях «Хрестоматія» та «Красне письменство» — Ігор Павлюк, поет і науковий працівник академічного Інституту літератури, випустив в Америці книжку поезій (разом з поетом Юрієм Лазірком). Їхня лірика вийшла у дочірньому видавництві всесвітнього книжкового iнтернет–гіганта Amazon.com, а тому доступна для придбання в усіх усюдах. Окрім того, збірку Catching Gossamers («Ловлячи осінні павутинки») взяла на реалізацію найбільша штатівська книготоргова мережа Barnes and Noble.