Одружена Америка

Одружена Америка

Зірка серіалу «Страшненька Бетті» (в українському прокаті — «Не краса по–американськи») Америка Феррера вийшла заміж. Церемонія відбулася в інтимній обстановці, за присутності лише рідних та найближчих друзів. Серед них — колега Америки по «мильній опері» Ванесса Уїльямс (вінчання відбувалося в її будинку у Нью–Йорку) та зірка телесеріалу «Пліткарка» Блейк Лайвлі. Про те, чи супроводжував її Леонардо Ді Капріо, якого останнім часом сватають Блейк у бойфренди, не повідомляється.

Гаага Тріполі не указ

Гаага Тріполі не указ

Офіційний Тріполі вважає ордер на арешт лівійського лідера Муаммара Каддафі, виданий Міжнародним кримінальним судом (МКС), «прикриттям для військової операції НАТО», яке «не має юридичної сили». Рішення видати відповідний документ передсудова палата МКС ухвалила минулого понеділка. Окрім самого Каддафі, ордери видано також на арешт його сина Сейфа аль–Іслама та голови розвідувальної служби Лівійської Джамахірії Абдулли ас–Сенуссі. Їх звинувачують у злочинах проти людства під час придушення збройних виступів проти режиму Каддафі. Раніше прокурор Луїс Морено–Окампо заявляв, що має прямі докази причетності трьох названих осіб до набору найманців і нападів на учасників антиурядових демонстрацій у Лівії.

День народження на мокрому місці

15–та річниця ухвалення Конституції видалася для українців не надто святковою. І виною тому зовсім не дощова погода, хоча святкові урочистості, в тому числі й концерт на столичному майдані Незалежності (за участю гуртів «Мед хедс XL», «Мандри», «Океан Ельзи», Джамали, Гайтани тощо), вона таки підмочила. Для більшості наших співгромадян День Конституції — лише зайвий вихідний, адже хоч би скільки хвалили чи ганили Основний закон, фактом залишається те, що він не виконується. Безкоштовна освіта і медицина, заборона розташування на території України іноземних військових баз, гарантоване право на свободу слова — перелік чудових «паперових» пунктів, які мало відповідають практиці, можна продовжувати. А можна й доповнювати чи «підчищати», адже меж досконалості немає.

Потяг у Канаді спогади навіяв...

Шостого вересня 1891 року на канадську землю ступила нога першого переселенця з України. Уродженці села Небилів на Івано–Франківщині Іван Пилипів та Василь Єлиняк, які 120 років тому зійшли з пароплава «Орегон» у порту Квебека, започаткували потужну хвилю еміграції до країни кленового листка. Тепер Канада — третя держава у світі за кількістю етнічних українців після України та Росії.

Здолавши півшляху життя земного...

Здолавши півшляху життя земного...

«Здолавши півшляху життя земного» — це з «Божественної комедії» Данте, яку переклав Максим Стріха та якій присвятив не одну зі своїх літературознавчих праць. Найвагоміша, програмна, мабуть, у цій царині — робота Стріхи «Український художній переклад: між літературою і націєтворенням», що вийшла друком у видавництві «Факт» 2006 року. Валуєвський та Емський укази, як і певною мірою політика радянських часів, були спрямовані на заперечення перекладів українською мовою. Логіка була проста, переконує пан Стріха, — вивести нашу мову на маргінес, здрібнити її значення до рівня «малоруського» діалекту, адже не може бути перекладів на діалект, лише — на повноцінну, живу мову. Саме тому в останні десятиліття Максим Стріха невтомно пропагує переклади — всього і з усіх мов на українську; сам переклав вірші Томаса Еліота, Вордсворта, Едгара По, Волта Вітмена, Емілі Дікінсон, Миколи Гумільова, Іннокентія Анненського, Анни Ахматової та багатьох інших, а минулоріч очолив кафедру перекладу Гуманітарного інституту Київського університету ім. Грінченка. А отже, й вирішив одвічну суперечку між фізиками та ліриками на користь поєднання обох у собі. Фізику він називає своїм гловним захопленням, своїм кредо.

Щоб співати, треба менше пити

Щоб співати, треба менше пити

Британська співачка Емі Вайнхаус, яка щойно завершила черговий курс реабілітації від наркотичної та алкозалежності, знову проштрафилася. На перший же концерт у рамках свого європейського турне Емі прийшла в дошку п’яна.

Вихідні з дощами

Вихідні з дощами

Чотириденні «канікули», які випали нам iз нагоди Дня Конституції, перепсує погода. Як повідомила «УМ» керівник відділу метеопрогнозів Укргідрометцентру Людмила Савченко, ще сьогодні буде відносно спекотно і переважно без опадів. «А вже в наступні дні очікуємо переважно дощової погоди. Подекуди, наприклад у Вінницькій, Одеській, Миколаївській областях, пройдуть сильнi зливи, — каже пані Людмила. — Також знизиться температура. Спочатку в західних областях (уже з 24 червня), а потім і на більшості території України похолодає вночі до 9—15 градусів, вдень до 17—23. А невдовзi на заході буде ще прохолодніше — плюс 15—17».

Аналітика як відповідальність

Аналітика як відповідальність

Щойно презентовано одну з, можливо, найцікавіших книжок нинішнього сезону: Іван ДЗЮБА. Нагнітання мороку. Від чорносотенців початку ХІХ століття до українофобів початку століття ХХІ. (К.: Києво–Могилянська академія, 503 с.). Оскільки автор та його стиль добре відомі читачеві, здебільшого йшлося про суспільно–ідеологічні проблеми нинішньої України та способи їх розв’язання, пропоновані академіком. Виступали науковці й літератори зіставного інтелектуального топ–рівня. Таким чином, уважний слухач дістав не лише різнобічно майстерну рецензію на новинку, а й певний прогноз щодо впливу цієї роботи на сьогоднішній–завтрашній український день.

Сходив до вітру на 30 млн. літрів!

Людині напідпитку може закортіти справити малу потребу в найрізноманітніших місцях. 21–річний Джошуа Сітер — мешканець американського міста Портленд — попісяв, як йому здавалося, в якусь каналізацію. А то виявився міський водопровідний резервуар. У результаті комунальній владі Портленда довелося спустити всі 30 мільйонів літрів води звідти!

На зустріч із Сахаровим

На зустріч із Сахаровим

В американському Бостоні на 89–му році життя померла відома правозахисниця і громадська діячка, вдова академіка Андрія Сахарова Олена Боннер. Як повідомляє радіо «Ехо Москви», жінка, яка відійшла минулої суботи, останнім часом важко хворіла. Церемонія прощання відбудеться сьогодні в місті Бруклін. Згідно із заповітом, тіло Боннер буде кремовано, а урну з прахом перевезуть на Востряковський цвинтар у Москві, де поховані її чоловік, матір і брат. Родичі покійної просять не приносити на її похорон квіти, а замість цього зробити пожертву у Фонд Андрія Сахарова.