Що робити з російським ведмедем?

Що робити з російським ведмедем?

Парламент Грузії на знак протесту проти перебування російських військ на грузинській території одноголосно проголосував резолюцію, якою «рекомендує виконавчій владі розірвати дипломатичні відносини з Росією». Це був радше символічний крок. У резолюції наголошується, що уряд повинен оголосити Абхазію та Південну Осетію «регіонами під російською окупацією». Ця резолюція не має юридичної сили, й уряд не зобов’язаний виконувати її. Нагадаємо, що президент Михаїл Саакашвілі минулої середи в інтерв’ю агенції «Рейтер» відхилив можливість повного розриву дипломатичних відносин із Росією. Натомість МЗС Грузії висунуло вимогу незалежного міжнародного розслідування подій, які спричинили конфлікт із Росією, та наступних воєнних злочинів і порушень прав людини російськими військовими.

На фінішній прямій

Сенатор Барак Обама дав офіційну згоду балотуватися в президенти США перед загальнонаціональним передвиборчим з’їздом Демократичної партії, який закінчився позавчора ввечері (учора вночі за київським часом) у Денвері. Обама став першим афроамериканцем, який офіційно очолив виборчий список однієї з провідних політичних партій США. Також уперше з часів Джона Кеннеді кандидат виголосив свою промову не для обраної публіки в конгрес–холлі, де відбувався з’їзд, а велелюдно — на місцевому стадіоні «Інвеско Філд» перед 75 тисячами своїх прихильників. У цій, можливо, головній промові свого життя Обама фактично виклав передвиборчу програму. Він зробив це того ж дня, що й 45 років тому духовний лідер афроамериканців Мартін Лютер Кінг, який виголосив свою історичну промову «Я маю мрію» на східцях меморіалу президента Лінкольна.
У майже годинній полум’яній промові 47–річний Обама піддав різкій критиці політику республіканців як усередині країни, так і на міжнародній арені. Він дошкульно висловився щодо свого суперника на виборах Джона Маккейна, мовляв, що той не знає життя американців. А свої головні завдання як президента в разі перемоги на виборах Обама бачить так.

Похолоднішало

Похолоднішало

Глави зовнішньополітичних відомств семи найбільших індустріально розвинених країн світу різко засудили дії Росії, яка визнала незалежність сепаратистських республік Абхазії та Південної Осетії, повідомляє Бі–Бі–Сі. У заяві, яка була поширена Держ­департаментом США, йдеться, що члени «сімки» «засуджують надмірне використання Росією військової сили проти Грузії та окупацію її території». «Ми, міністри закордонних справ Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, США і Великої Британії, засуджуємо дії Росії, яка входить разом із нами до «великої вісімки», — наголошують представники семи провідних країн світу. — Ми одноголосно закликаємо російську владу виконати мирний план із шести пунктів, узгоджений від імені ЄС при посередництві французького президента Саркозі, зокрема відвести війська на позиції, які вони займали до початку конфлікту».

«Татаро–монголи» у Душанбе

Учора в столиці Таджикистану — Душанбе — відкрився саміт лідерів країн–членів Шанхайської організації співробітництва (ШОС). Цю групу було створено 2001 року на противагу НАТО і як другий світовий полюс. Якщо Захід — це один полюс, то ШОС має виконувати, за задумом його творців, роль другого глобального полюса — Сходу. Західні аналітики від початку створення організації підмітили, що ШОС майже точно відтворює кордони колишньої імперії Чингісхана. Роль татар відіграє Росія, роль монголів — Китай, а васальсько–союзницької «підчеревини» — Таджикистан, Узбекистан, Казахстан та Киргизія.

Коханкою бути небезпечно

Керівництво Китаю вдається до нових заходів із метою зупинити роз’їдання країни корупцією. Члени родини, зокрема й діти, і таємні коханки корумпованих офіційних осіб невдовзі підлягатимуть кримінальному переслідуванню. Так передбачає сьома поправка до Кримінального кодексу Китаю, повідомила вчора китайська англомовна газета «Чайна Дейлі». Жінки, які мають інтимні зв’язки з офіційними особами, підлягатимуть ув’язненню терміном на сім і більше років. Це якщо суд визнає їх винними в отриманні матеріальної вигоди — грошей, квартир тощо.

Міжнародне право «замочілі в сортірє»

Міжнародне право «замочілі в сортірє»

Визнання Росією незалежності сепаратистських утворень на території Грузії — Південної Осетії й Абхазії — стало головною темою коментарів світових політиків та ЗМІ. Цей незаконний із точки міжнародного права крок російського керівництва торпедує переговорний процес зі стабілізації ситуації в Грузії — з такою думкою виступили в ООН представники низки західних країн, зокрема, французький та британський посли. Представник Генсека ООН Мішель Монтаж заявила: «Те, що відбувається сьогодні, може мати далекосяжні наслідки для стабільності і безпеки на Кавказі. Генеральний секретар висловлює жаль, що зусилля з пошуку компромісу, які докладаються в рамках Ради Безпеки ООН, можуть наштовхнутися на труднощі». Натомість представник Росії в ООН Віталій Чуркін у характерній для нього манері заявив, що не виключає, що вже найближчим часом Південна Осетія та Абхазія можуть скласти подання про їхнє членство в ООН.

Голлівуд на задвірках, на першому плані — європейське кіно

Голлівуд на задвірках, на першому плані — європейське кіно

У середу розпочав роботу найстарший щорічний кінофорум світу — 65й Венеціанський міжнародний кінофестиваль. Він триватиме до 6 вересня, коли фестивальне журі на чолі з німецьким кінорежисером Вімом Вендерсом назве переможця в головному конкурсі повнометражних художніх фільмів та вручить йому гранпрі фестивалю «Золотий лев». Ведучою церемонії відкриття і закриття фестивалю цього року виступає російська акторка Ксенія Раппопорт, яка минулого року була названа кращою італійською актрисою за роль у фільмі Джузеппе Торнаторе «Незнайомка».

Таємнича розгерметизація

Таємнича розгерметизація

Учора в Киргизії був день жалоби за загиблими внаслідок катастрофи пасажирського «Боїнга–737». Літак вилетів у неділю о 20.30 за місцевим часом з Бішкека до Тегерана. Невдовзі після старту пілот зробив спробу здійснити вимушену посадку на полі неподалік столичного міжнародного аеропорту «Манас». При зіткненні з землею машина загорілася. До місця катастрофи негайно прибули як киргизькі рятувальні загони, так і пожежні машини та карети швидкої допомоги з американської авіабази «Манас», яка розташована за 30 кілометрів від Бішкека, повідомляє Бі–Бі–Сі.

Офіційний Обама

Офіційний Обама

Позавчора в місті Денвер розпочався передвиборчий з’їзд Демократичної партії США, який офіційно затвердить сенаторів Барака Обаму та Джозефа Байдена кандидатами в президенти і віце–президенти на президентських виборах у листопаді. Передвиборчі з’їзди є справжнім шоу, головна зірка якого з’являється лише у фіналі. Вартість цього шоу — 60 млн. доларів. У ньому задіяні 50 тисяч учасників включно з 15 тисячами журналістів. «Тронна» промова Обами запланована на четвер.

Початок анексії

Рада Федерації та Держдума Росії позавчора одноголосно проголосували за звернення до президента Росії Дмитра Медведєва із закликом визнати незалежність Південної Осетії та Абхазії. На засіданнях обох палат російського парламенту виступили президенти невизнаних республік. Тож остаточне рішення про визнання Росією двох кавказьких сепаратистських республік залишалося за главою держави. Більшість міжнародних спостерігачів зазначають, що Південну Осетію та Абхазію чекає доля не Косова, яке поступово визнається світом, а Північного Кіпру, який був окупований Туреччиною 34 роки тому, але лише нею наразі й визнаний.