КРИМіналу не вийшло

Представники Міністерства закордонних справ попросили у «Студентського братства» відео- та фотоматеріали з акцій і пікетів, які проходили нещодавно в Криму біля об'єктів, якими послуговується Чорноморський флот Російської Федерації. Як розповів кореспондентові «УМ» голова «СБ» Олег Яценко, МЗС планує вивчити зібрані матеріали і, не виключено, направить росіянам ноту протесту. Скажімо, супроти того, що представники ЧФ учинили наругу над українським державним прапором.

Одне «Я» — добре, але два «Ю» — краще

Якби вибори до Верховної Ради відбулися всередині квітня, то перемогу на них, як і раніше, одержала б Партія регіонів: вона набрала б 35,5% голосів. Але жодних підстав для радості не мала б колега ПР по коаліції — Соцпартія. Дітище Олександра Мороза назбирало б лише 1,2%. Таким є результати опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології. Варто відзначити, що КМІС наводить показники з числа тих, хто не висловив наміру не голосувати.

Україна без Кучми, а Кучма — з дачею

Україна без Кучми, а Кучма — з дачею

Леонід Кучма — як добре вино: чим довше зберігається — тим більше цінується. Днями рішенням уряду Януковича екс-Президентові повернули пільги, скасовані в післяреволюційному 2005 році. Відтепер за ним знову закріпили дачу з обслуговуванням, два авто, чотирьох водіїв, помічників, охорону, кухарку тощо.

Розпустивши їх, вивищив себе

Розпуск парламенту позитивно вплинув на рейтинг Президента України. Якби вибори глави держави відбулися в середині квітня, то за Віктора Ющенка проголосувало б 17,6% українців. На 0,1% більше — в Юлії Тимошенко. А лідером перегонів залишається Прем'єр-міністр Віктор Янукович: його потішили б своїм голосом 35,7% опитаних. Такими є результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

Розпущених не попускає

Здавалося, після того, як учора по обіді Верховна Рада взялася за обговорення та схвалення поточних питань, її трохи «попустило». Але ні: вчора вранці парламентарії, яких Віктор Ющенко вирішив розпустити, продовжили критикувати його указ.

Розпусне застілля

Розпусне застілля

Станом на 17.00, коли верстався цей номер «УМ», консультації на Банковій завершилися. За словами Петра Симоненка, який першим дав коментар журналiстам, компромiсу не досягнуто. Що це означає — розпуск парламенту чи подальші переговори, стало вiдомо вже пiзнiше ввечерi.

Попуск для розпуску

Глава держави не має наміру розпускати парламент до того часу, доки не будуть використані усі можливості щодо врегулювання кризи шляхом переговорного процесу. Віктор Ющенко підкреслив, що не є прихильником силових варіантів розв'язання проблем. «Дуже хотілося, щоб всі шанси, які у нас є по переговорному процесу, були використані», — відзначив Президент. При цьому він розкритикував спосіб, у який поповнюється коаліція національної єдності. Ющенко наголосив, що коаліція має формуватися на базі фракцій, а не на індивідуальному членстві нардепів. Нагадаємо, дехто з опозиції вважає, що цієї норми достатньо, щоб вважати коаліцію нелегітимною, а відтак — розпустити парламент.

Рейтинг БЮТ доганяє Партію регіонів,

Найпопулярнішими політичними силами в Україні залишаються Партія регіонів і Блок Юлії Тимошенко. Якби вибори до Верховної Ради проходили найближчим часом, то на них 18,6% твердо проголосувало б за Партію регіонів, а ще 18,1% — ймовірно, могли б відати їй свій голос. Трохи менше, 15,4%, точно голосували б за БЮТ, крім того, віддати «тимошенківцям» голоси могли б ще 19,8%.

«Вітя, отвєть!» — «Юра, це ти відповіси!»

«Вітя, отвєть!» — «Юра, це ти відповіси!»

Чернігівщина для Луценка — особливий регіон. Саме звідси походять його батьки, тут минуло Юркове дитинство. Виступаючи перед чернігівськими журналістами, екс-міністр згадав про своїх дідів із Козельця, які подружилися у 1945 році біля Рейхстагу, і батьків, які саджали у Козельці парк. Але Луценко приїхав зі своїми соратниками по руху «Народна самооборона» у Чернігів не лише для того, щоб вдатися до ностальгії, а насамперед окреслити свій погляд на останні події в українській політиці та мобілізувати народ.