Неонацисти проти Барака

Спецслужби США розкрили змову проти кандидата в президенти від Демократичної партії Барака Обами — заарештували двох осіб, які входили до неонацистського угруповання, що планувало вбивство Обами, повідомляє «Євроньюс». За даними слідства, зловмисники також планували напад на середню школу в штаті Теннесі, де навчаються переважно чорношкірі діти. У заарештованих, 20–річного Деніела Коуарта та 18–річного Пола Шлесселмена, вилучили арсенал зброї.

Кулемета голос чути в лісі

Абхазія перекидає до кордону з Грузією додаткові війська. Президент цього невизнаного сепаратистського утворення Сергій Багапш видав наказ про створення спецгрупи для, як було заявлено, «протидії грузинським спецслужбам у прикордонному з Грузією Гальському районі». Багапш звинуватив спостерігачів Євросоюзу в неспроможності гарантувати безпеку на грузино–абхазькому кордоні.

Міни для президента

Міни для президента

Позавчора на території резиденції президента Грузії Михаїла Саакашвілі в місті Зугдіді було виявлено дві протитанкові міни, повідомив агенції «Франс прес» речник МЗС Шота Утіашвілі. Зугдіді розташоване неподалік сепаратистської Абхазії.

Кінець семирічної соціал–демократії

Кінець семирічної соціал–демократії

Позавчора в Литві відбувся другий тур парламентських виборів, який радикально змінив конфігурацію влади. У першому турі 12 жовтня було обрано 73 з 141 депутата Сейму (однопалатного парламенту). Позавчора остаточно визначилися 68 переможців у одномандатних округах. Для формування уряду потрібно 72 мандати. Уже в неділю ввечері стало зрозуміло, що соціал–демократи, які перебували при владі останні сім років, програли. Учора глава уряду Гедімінас Кіркілас збирав речі в прем’єрському кабінеті та готувався до передачі влади своєму наступникові, лідеру виборчого правоцентристського об’єднання «Союз Вітчизни — Християнські демократи» (СВ–ХД), екс–прем’єру Андрюсу Кубілюсу.

Болек проти Томека

Болек проти Томека

У цьому королівстві були періоди миру, але останні сім років воно переживало внутрішній розкол, який супроводжувався інтригами, двірцевими змовами, затяжними судовими справами і навіть заколотом та поваленням короля. Щоправда, безкровним. Підданих його величності це майже не стосувалося, і вони жили щасливим буденним життям і бурхливими святами. Лише нещодавно у верхах нарешті запанував спокій. Остаточну крапку в семирічному конфлікті поставив... Верховний суд Чехії на виїзному засіданні 7 жовтня в місті Оломоуц.
Суть справи зводилася до того, що позивач, відомий чеський комедійний актор та сценарист Болеслав Полівка, та його товариство «Ферма Болка Полівки» вимагали визнати їхні права на співвласність ТОВ «Валаське королівство», засновником якого є підприємець Томаш Гарабіш. Упродовж 2001—2008 років відбулося сім розглядів цієї справи в судах нижчих інстанцій, які виносили суперечливі вердикти. Верховний суд поставив крапку, відхиливши позов Болеслава Полівки і визнавши Томаша Гарабіша одноосібним та повноправним власником товариства «Валаське королівство». Судитися було за що, бо «Валаське королівство» є найуспішнішим проектом чеської туристичної індустрії останніх двох десятиліть. Йдеться про чималі гроші.

Єдиний «Лексус» — і той підірвали

Єдиний «Лексус» — і той підірвали

Донедавна Словенія та Хорватія вважалися найспокійнішими з усіх балканських посткомуністичних країн. Після позавчорашнього замаху в центрі Загреба, який забрав життя двох журналістів, принаймні Хорватія такою вже не вважається. Хроніка подій, яку подає провідна хорватська газета «Ютарні ліст», наступна.

Хто є Ху

Європарламент на своєму засіданні позавчора ухвалив рішення присудити головну нагороду Євро­пейського Союзу в галузі прав людини 35–річному китай­ському дисиденту Ху Цзя. Премія імені Андрія Сахарова, славетного російського вченого та правозахисника, була заснована Європарламентом 1988 року і присуджується щороку за «досягнення у царині захисту прав людини та засадничих свобод». У цій галузі вона є другою за значимістю після Нобелівської премії миру. Церемонія вручення диплома та чека на 50 тис. євро відбудеться 17 грудня в Страсбурзі. Але ще не відомо, хто їх отримає, бо лауреат Цзя... сидить у в’язниці.

Брюссель проти «газового ОПЕКу»

Єврокомісія висловила рішучий спротив ідеї створення так званого «газового ОПЕК» трьома найбільшими світовими експортерами газу — Росією, Іраном та Катаром. Євросоюз перегляне свою енергетичну політику, якщо згадані три країни реалізують цей проект, заявив представник ЄК Ферран Тарраделлас. За його словами, Єврокомісія вважає, що «найкращі умови продажу таких продуктів, як газ, — це вільний і прозорий ринок». «Єврокомісія принципово виступає проти картелів для торгівлі продукцією, і вуглеводи не є винятком», — наголосив Тарраделлас.

Чалма на Місяці

Чалма на Місяці

Індія вчора здійснила перший у своїй історії запуск безпілотного науково–дослідницького космічного апарата на Місяць. Старт індійської ракети–носія, який доставить на навколомісячну орбіту супутник «Чандраян–1» відбувся о 6.52 за місцевим часом із космодрому Шріхарікота в Бенгальській затоці в штаті Андхра–Прадеш. На борту супутника перебуває 11 одиниць вимірювальної та дослідницької апаратури, п’ять із яких виготовлені в лабораторіях Індійської організації космічних досліджень (ISRO), а шість — в інших країнах. Космічний зонд важить 1400 кілограмів. Він обладнаний однією сонячною панеллю потужністю приблизно 700 ватт.

Із західного світу по нитці

Учора в Брюсселі відбулася конференція західних країн–донорів та організацій, які взяли на себе зобов’язання виділити більше трьох мільярдів доларів на відбудову Грузії після серпневої агресії Росії. Росію на цю конференцію не запрошували. Конференція західних фінансових донорів була організована Єврокомісією та Світовим Банком, і в ній взяли участь понад 70 країн та організацій.