Бар’єр на шляху до мрії

Скасування візового режиму не спричинить масової хвилі еміграції українців до країн Європейського Союзу, зате стане для багатьох наших співвітчизників нагодою побачити світ і повернутися додому з новими враженнями. Такі висновки можна зробити з результатів загальнонаціонального соціологічного дослідження міграційних настроїв населення України, яке провів Донецький інститут соціальних досліджень і політичного аналізу за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» спільно з аналітичними центрами громадської ініціативи «Європа без бар’єрів» (опитано 3002 особи, похибка вибірки — до 1,8%).

Пригоди італійців у Києві

Пригоди італійців у Києві

Осінні покази UFW «офіційно» починаються сьогодні ввечері у містичному (бо порожньому?) приміщенні «Мистецького арсеналу» — нові колекції покажуть Вікторія Гресь, Олена Буреніна, Олексій Залевський, Віктор Анісімов. А відкриє «модний» тиждень уже традиційно Лілія Пустовіт. Її легка, прозора колекція спрямована цього разу в романтичне ностальжі і називатиметься «У полоні минулого».

Лондон «заразився» в Пізи

У Лондоні, виявляється, теж є своя «пізанська вежа». І це ні що інше, як знаменитий Біг Бен — башта з годинником, яка стала символом британської столиці. Власне, Біг Беном називається сам годинниковий механізм, що відбиває час, але так уже склалося, що ім’я поширилося й на будівлю загалом. А офіційно вежа зветься Клок–тауер — Годинникова.

«Я Обаму штовхнув!»

«Я Обаму штовхнув!»

Дружина президента США Мішель Обама добровільно піддала своє життя неабиякому ризику. Першу леді цілком могли затоптати кілька сотень дітей. Але, зрештою, все завершилося кількома легкими синцями та рекордом Гіннесса.

На паспорт тільки подивляться

Національний банк України тимчасово скасував своє рішення від 23 вересня про обов’язкове копіювання паспортів тих громадян, які продають іноземну валюту. Тепер треба буде паспорт (чи інший документ, який підтверджує вашу особу) лише показати касиру. Про це йдеться в заяві голови НБУ Сергія Арбузова, оприлюдненій учора на сайті центробанку країни.

Не вірю міліції. Шукаю засобів самооборони

Лише третина українців (а точніше — 31, 9%), зазнавши протиправних дій, зверталися до міліції, решта шукали захисту у друзів та родичів (понад 25%), у судах (8,2%) або мовчки ковтали образу і не прохали про захист державної машини. Коментуючи ці дані останнього соціологічного опитування, проведеного Інститутом Горшеніна 8—10 жовтня, директор департаменту комунікацій цієї установи Володимир Застава класифікував їх як «небезпечну тенденцію». «Головним принципом цивілізованого суспільства є захист прав людей. І якщо така велика кількість людей не хоче звертатися до міліції, то перемогти злочинність просто неможливо», — констатував соціолог.

Емпірично про макро­економічне

Нобелівський тиждень завершився традиційно: у Стокгольмі оголосили цьогорічних лауреатів у галузі економіки. У заповіті Альфреда Нобеля йшлося тільки про п’ять категорій людських знань і діяльності, найкращих представників яких мають вшановувати заснованою ним премією: фізіологія та медицина, фізика, хімія, література і миротворчість. Проте 1968 року, через 72 роки після смерті фундатора найвідомішої премії світу, Шведський державний банк вирішив додати до переліку номінацій ще й економіку. Надалі список «Нобелів» вирішили більше не розширювати, тож премія з економіки залишається єдиною трохи «несправжньою» відзнакою Нобелівського комітету.

Голий і стара

Голий і стара

Що може бути найкращим подарунком на день народження жінці, особливо якщо їй стукнуло сто років? На думку англійської пенсіонерки Клер Ормістон — тільки чоловічий стриптиз. Саме такий презент вона замовила собі на сторічний ювілей, і зізналася, що ще ніколи не була задоволена святкуванням так, як цього разу.

Президент — людина, і ніщо Людине йому не чуже?

Президент — людина, і ніщо Людине йому не чуже?

9 жовтня, на честь дня народження дружини Президента України Людмили Янукович, у Донецькому оперному танцювали всі зірки. Пані Людмила в останні роки незмінно патронує Міжнародний фестиваль «Зірки світового балету», але вперше художній керівник Донецької опери і давній товариш родини Януковичів Вадим Писарєв «підгадав» гала–концерт «Зірок» під її іменини. «Ми спеціально для неї підготували номер — танець глухонімої танцівниці з Китаю Тянь Чжан Чао. Дівчина не чує музики, але вона дуже талановита людина. Це справжнє диво! У суботу, коли вона (танцівниця) виступала, — плакав увесь зал», — розповів газеті «Сєгодня» пан Писарєв.

Янукович візьметься за годинникову стрілку?

Ще одну «чолобитну» до Києва надсилають невдоволені «годинниковою реформою» мешканці заходу України. Учора вранці звернення до Верховної Ради з проханням скасувати постанову про зміну порядку обчислення часу на території України ухвалили депутати Закарпатської облради. Вони нагадали, що Закарпаття, як загалом 90 відсотків території країни, розташоване в другому часовому поясі, а запроваджений парламентом «літній» час переводить усіх нас у третій пояс. Для області, яка багато століть жила за середньоєвропейським часом, перехід на московський час і географічно, й економічно є невиправданим, наполягають закарпатці. Завдяки рішенню ВР від 20 вересня «світлий час доби в нашому регіоні у зимовий період наступатиме близько десятої години ранку», — йдеться у зверненні депутатів Закарпатської облради.