Команда молодша, проблеми — ті самі

У понеділок у столиці України стартував турнір першого кваліфікаційного раунду футбольного 4-го чемпіонату Європи серед юнаків віком до 19 років. Дві путівки до наступного кола в цій групі розіграють збірні України, Молдови, Польщі та Швейцарії.

Київ проти Донецька: перемагають сильніші

Київ проти Донецька: перемагають сильніші

Уже восьму перемогу поспіль на посаді тренера київського «Динамо» здобуває Йожеф Сабо. У центральному матчі туру столичні футболісти не без труднощів здолали вдома «металургів» із Донецька. Керманич чемпіонів довірив місце на полі відразу кільком гравцям, яких ми нечасто бачимо у виступах за першу динамівську команду. З перших хвилин з'явилися Рева, Родольфо, Несмачний, Пеєв, Чернат, Бідненко. Через це в діях господарів простежувалася деяка незлагодженість. Донеччани могли скористатися цим уже на початку зустрічі, але кандидат до національної збірної Чечер пробив головою після кутового в поперечину.

Нова епоха відродження?

Після того, як наші боксери вперше повернулися з Олімпійських ігор без нагород, чемпіонат Європи серед кадетів (юнаки до 17 років) у російському Саратові став справжнім бальзамом на рани українських шанувальників боксу. Наша збірна посіла третє загальнокомандне місце серед 23 країн-учасниць (усього 175 спортсменів), пропустивши вперед лише Росію та Азербайджан. Причому, за словами головного тренера збірної Сергія Корчинського, якби суддівство було об'єктивнішим, українці могли б піднятися і на другу сходинку загального заліку. Скажімо, в одному випадку організатори турніру, побачивши упереджене рішення суддів стосовно нашого боксера, навіть змінили результат двобою й присудили перемогу представникові нашої держави.

Набираючи хід

Один із центральних матчів першого кола — «Дніпро» — «Динамо» — не зміг зібрати навіть подобу заповненого стадіону в Дніпропетровську. Головною причиною цього, швидше за все, стала гра, яку демонструють улюбленці місцевої публіки. Здається, що підопічні Євгена Кучеревського досягли максимуму своїх можливостей і вже просто не можуть стрибнути вище голови. Дехто втратив мотивацію, а дехто, за словами наставника, почав вважати себе дуже великим футболістом і не хоче опускатися на грішну землю. «Динамо» ж, навпаки, після повернення на тренерський місток Йожефа Сабо розкріпачилося і з кожним матчем демонструє якісніший футбол. Хоча неозброєним оком видно, що ігрові зв'язки ще треба награвати або ж відновлювати, та й більшості футболістів слід покращити свій тонус.

Традиційне «золото» з води

Традиційне «золото» з води

Зараз уже стало доброю звичкою, що атлети з вадами здоров'я змагаються на тих же аренах, де нещодавно кипіли пристрасті Олімпіади, але вперше таке сталося лише 1988 року в Сеулі; до цього Паралімпійські ігри проводилися на інших аренах. Перші змагання під олімпійськими прапорами для людей, які зазнали ушкодження здоров'я, але не втратили віри у свої сили й бажання жити повноцінним життям, відбулися 1964 року в японському Токіо, де турніри проводилися лише у семи дисциплінах. Чотирма роками раніше до Риму приїхали 400 спортсменів-інвалідів з 23 країн. Як це не дивно, проте Міжнародний паралімпійський комітет був зареєстрований лише у 1992 році. Символами світового паралімпізму стали червона, синя й зелена напівсфери, що символізують розум, тіло, незламний дух.

На прицілі — «сябри»

На другий матч «Сокола» в київському Палаці спорту зібралася ще більша аудиторія в порівнянні з попереднім. Незважаючи на відсутність афіш по місту і мізерні повідомлення про майбутні поєдинки у ЗМІ, глядачі знаходять дорогу на хокей, підтримуючи українських професіоналів. Після трьох турів кияни ще не знали гіркоти поразок і не збиралися порушувати цю приємну традицію в домашніх стінах у зустрічі проти аутсайдера відкритого чемпіонату Білорусі — хокеїстів із Вітебська. Тим паче, 16 вересня відзначав свій день народження Василь Фадєєв — один зі «стовпів» нового українського хокею, генеральний менеджер «Сокола» і збірних команд України. «Соколята» не мали права засмутити Митрофанича.

Кривава помста

Кривава помста

Такого в історії Ліги чемпіонів УЄФА ще не було — матч перервано після першого тайму, причому на заваді проведенню футбольного поєдинку стали не примхи погоди, а безладдя на стадіоні та поранення вболівальниками арбітра. «Співавтором» дисциплінарної сенсації в першому турі європейської Суперліги стало київське «Динамо», яке змогло на «Стадіо Олімпіко» нав’язати «Ромі» свою гру, примусило нервувати і римських гравців, й уболівальників. У стартовій 45-хвилинці чемпіон України повністю переграв грізного опонента, реалізувавши, щоправда, лише один момент із принаймні чотирьох гольових. А вирішальні події тієї зустрічі (чи її спроби) відбулися вже після свистка шведського арбітра Андреса Фріска на перерву.

Тріумф перед страйком

Найкращі гравці планети взяли участь у розіграші Кубка світу — своєрідній «елітній лізі» світового хокею. Спочатку у двох групах: європейській (Швеція, Фінляндія, Чехія, Німеччина) і американській (США, Канада, Росія, Словаччина) команди розіграли склад чвертьфінальних пар, а потім за системою «плей-оф» виявили кращий колектив. Знову «пролетіла» Росія, яка буцімто непогано виглядала у груповому турнірі й навіть здолала американців.