Повна панама голів

Якщо великі успіхи до головної команди нашої країни тільки-но починають приходити, то молода зміна вже не раз світилася, та ще й як, на світових форумах різного рівня. У 2000-му українська «молодіжка» (U-20) під орудою Анатолія Крощенка взяла «срібло» чемпіонату Європи, а за рік на світовій першості, де на визначальних ролях були Руденко, Лисицький, Белік, поступилася ровесникам із Парагваю в 1/8 фіналу.

Без головного тренера виходить краще

Без головного тренера виходить краще

Ми вже якось почали звикати, що наша молодіжна збірна виступає досить посередньо, принаймні за результатами, і, на відміну від головної команди країни, не потрапляє навіть до «плей-оф» європейської кваліфікації. Подібне ставлення до «молодіжки» відчувалося й на початку відбіркового циклу чемпіонату Європи-2006. Проте коли вже справді втрачати було нічого, команда несподівано здобула дві перемоги поспіль і піднялася на другий рядок у групі, що дає право посперечатися за путівку до фінальної частини у стикових матчах.

Кращi «хулігани» Європи

Кращi «хулігани» Європи

Чергові спарені тури відбіркового турніру світової першості підготували підопічним Блохіна побачення з відвертим аутсайдером групи й чинними чемпіонами континенту. Минулої суботи наша збірна першу частину свого завдання виконала на «відмінно». «Синьо-жовті» не піддалися «вірменському синдрому» й здобули п'яту поспіль перемогу в офіційних матчах, не пропустивши за цей період жодного м'яча у свої ворота! Обидва показники є рекордами національної команди за 13 років її існування.

Краще за дорослих

Краще за дорослих

Позавчора на молодіжному турнірі відкритого чемпіонату Франції обидва наші тенісисти здобули перемоги. П’ятий номер юніорського «посіву» Сергій Бубка лише у першій партії зустрів серйозний спротив з боку американця Метта Брача, але загалом обмежився двома сетами — 7:6, 6:2. До вісімки кращих пробився й Олександр Долгополов, який упевнено обіграв 14-ту ракетку змагань, росіянина Євгена Кирилова, — 6:2, 6:4.

Український слід у Парижі

Український слід у Парижі

Попри те, що в дорослих розрядах відкритого чемпіонату Франції українців уже давно немає, нашим співвітчизникам є за кого вболівати в Парижі. Значно краще за дорослих торують свій шлях по сітці «Ролан Гарросу» молоді українці. Ми вже писали про вихід до третього кола Сергія Бубки-молодшого, а в останній день весни звернути погляди на себе змусив 16-річний киянин Олександр Долгополов. Після перемоги у першому колі над індійцем Недунчерхіяном у трьох сетах у своєму наступному матчі син відомого українського тенісиста здолав американця Дональда Янга — 4:6, 6:2, 6:2. Янг — переможець відкритої першості Австралії серед юніорів, він посідає першу позицію світового рейтингу серед гравців свого віку й був «посіяний» у Франції під другим номером.

Вікторова маска — символ надії

Вікторова маска — символ надії

Коли наставники національної команди напередодні чемпіонату світу в Австрії викликали на збір Віктора Андрущенка, багато хто здивувався. 18-річний форвард, який в останньому сезоні виступав за могильовське «Хімволокно», став наймолодшим хокеїстом, запрошеним до лав «синьо-жовтих» — на тренуваннях його завжди можна впізнати, оскільки він єдиний, хто грає у захисній масці. Хоча в Австрії Вітя й не грав, його маска — своєрідний символ надії. У збірній України дедалі рідше з'являються нові обличчя, адже юним талантам важко зростати в непростих умовах, в яких виживає наш хокей. Тим приємніше, що джерело поповнення кадрів ще не зовсім пересохло, а значить, можливий порятунок в Україні найшвидшої у світі гри.

Не все Шеві «золото»

Не все Шеві «золото»

Рівно два роки й три дні тому на цьому місці — першій шпальті «УМ» — було схоже фото: форвард «Мілана» Андрій Шевченко в такій самій білій формі пробиває вирішальний 11-метровий у післяматчевій серії пенальті фіналу Ліги чемпіонів. Тоді Андрієва команда зустрічалася з «Ювентусом» і не зуміла забити за весь поєдинок (до пенальті) жодного голу. Тепер «Мілан» грав із «Ліверпулем» — і вже в першому таймі тричі засмутив «ворожого» голкіпера. Однак парадокси — щасливі випадки для одних і нещасні — для інших — бувають і в футболі. «Мілан» розклеївся, англійці відігралися. Шева не зміг відзначитися з гри, маючи чудові нагоди, «запоров» і післяматчевий удар. Відтак «Лівер» узяв свій п'ятий Кубок чемпіонів, а Шевченко не став його дворазовим володарем і залишився в цьому році взагалі без трофеїв. Зате побачив, що немає меж удосконаленню.
Глядачі ж пережили драму. Але за такі драми ми й любимо футбол.

Коли воротар — більш як половина команди

Коли воротар — більш як половина команди

Уже за традицією пiсля завершення останнього турніру сезону — чемпіонату світу — «Українська хокейна агенція» проводить опитування тренерів, функціонерів і журналістів (преси, телебачення, інтернет-видань) з метою виявити кращих вітчизняних майстрів найшвидшої гри. Сотня фахівців мала написати трійку тих, хто на їхню думку, проявив себе в сезоні-2004/05. За перше місце спортсмену нараховували три очки, за друге — два, за третє — одне.

Як фанера над Парижем

Як фанера над Парижем

Позавчора в Парижі розпочався другий із чотирьох турнірів «Великого шолома» цього сезону. До основної сітки нинішнього відкритого чемпіонату Франції потрапило троє українок (могло бути й шестеро, але ще три не пройшли через кваліфікацію). Наших представників сильної статі на «Ролан Гарросі» не було з часів завершення кар’єри Андрієм Медведєвим. Цього разу за участь змагався Сергій Стаховський, але також «погорів» на самому початку відбору.