Тролейбуси без роботи

Тролейбуси без роботи

Учора водії та кондуктори 76 тролейбусів не вийшли на роботу, оголосивши одноденний попереджувальний страйк. Спочатку вони влаштували пікет біля адміністративного корпусу «Міськелектротрансу», а потім перейшли з мітинговою атрибутикою на майдан Свободи до Будинку рад. У довгому списку претензій до влади та керівництва комунального підприємства цього разу — не лише традиційна вимога виплатити заборговану заробітну плату, а й протест проти реорганізації одного з найбільших транспортних підприємств міста.

Бензопилою і протоколами

Лісопарк знову стає гарячою точкою міста. Як «УМ» уже повідомляла, з весни в районі найбільшого зеленого масиву міста активізувалися лісоруби, що наїздами спилюють абсолютно здорові дерева цінних порід. Уже кілька місяців поспіль екологи з різних громадських організацій намагаються з’ясувати, хто замовляє і «кришує» ці вирубки, проте на жоден із їхніх запитів не надійшло прийнятної відповіді. Цілодобове чергування активістів «Зеленого фронту» у місцях «партизанських» набігів робітників з бензопилами допомогло врятувати не одне дерево, але днями в організаторів цього нелегального бізнесу, схоже, урвався терпець. Це стало зрозуміло після того, як міліція, викликана екологами для перевірки документів у лісорубів, почала арештовувати самих захисників лісу.

Слід педофіла

Тогорічний скандал, пов’язаний iз харківським дитбудинком «Родина», схоже, наблизився до фіналу. Начальник міського управління міліції Микола Фоменко днями повідомив, що правоохоронці невдовзі назвуть ім’я педофіла, який учинив наругу над прийомною донькою родини Котенків. За версією слідчих, дівчинку було жорстоко зґвалтовано ще тоді, коли вона проживала з рідною матір’ю. Тобто припущення, що двері педофілу могли гостинно відчинити співробітники дитячого будинку, куди Валя потрапила з притулку «Гармонія», у міліції, схоже, наразі відкинули.

Харківський лісоповал

Харківський лісоповал

Харківський Лісопарк, що прославився минулого літа боротьбою «Зеленого фронту» проти наскрізної дороги, і далі тане мов пломбір на пекельному сонці. Тепер дерева нищать партизанські набіги нелегальних лісорубів, монтаж неймовірно дорогих атракціонів і плани елітних забудовників. У хід пішло навіть маніпулювання громадською свідомістю через спробу очорнити репутацію найпослідовніших захисників лісу.

Вбили за роботу?

У серпні виповниться рівно рік вiдтодi, як редактор харківської газети «Новий стиль» Василь Климентьєв поїхав з дому на срібному «BMW», після чого живим його вже ніхто не бачив. Напередодні трагічної дати прокурор області Геннадій Тюрин озвучив останні новини про хід розслідування резонансної справи. За його словами, у слідчих наразі залишилася лише одна з восьми названих раніше версій: причиною зникнення журналіста стала професійна діяльність. Тобто припущення, що редактора могли вбити заради дискредитації впливових на Харківщині людей, не підтвердилося.

Кодове слово — «земля»

Слідчі Управління з боротьби iз організованою злочинністю прибули до офісу АТ «Інвестор» у супроводі чималого загону бійців спецпідрозділів «Беркут» і «Сокіл». Озброєні хлопці в масках в одну мить перекрили всі входи–виходи, заборонивши співробітникам банку «Базис», фабрики «Ахмат Ті» та медіахолдингу «Главноє», що входять до складу згаданого АТ, залишати свої робочі місця. Люди на довгих 17 годин опинилися фактично у повній облозі, бо їм заборонили виходити по їжу, приймати з вулиці ліки й навіть користуватися туалетом.

Плями на Сонці

Плями на Сонці

Недавно на Сонці знову з’явилися плями. Ця новина неабияк втішила астрономів не тільки тому, що космічна картинка спостережень стала цікавiшою, а й тому, що вона природна для нинішнього циклу активності нашої найбільшої зірки. Якби все відбувалося за планом, напрацьованим завдяки багатовіковим спостереженням, то Сонце рясніло б розсипами темних плям iз тією чи іншою частотою вже кілька років поспіль. Але оскільки нинішній 11–річний цикл його активності дивує своєю в’ялою пасивністю, вчені в один голос кинулися прогнозувати найрізноманітніші наслідки нетипової сплячки. Один із них — iмовірність настання на планеті через 10—20 років нового Льодовикового періоду, що останній раз почався у 1645 році і тривав сім десятиліть поспіль. Тобто у процесі глобального потепління, що неабияк надокучив надвисокими температурами, може виникнути нетривала пауза.

Непотрібна «Спадщина»

Харківське товариство «Спадщина», яке об’єднує кілька організацій культурно–просвітницького напряму, може залишитися без даху над головою. Днями обласний Господарський суд, задовольнивши позов міського управління комунального майна, зобов’язав місцевих патріотів звільнити орендоване ними в центрі міста приміщення. Привід доволі банальний — мерія в односторонньому порядку розірвала укладений раніше договір, не пояснивши причину такого рішення. У результаті центр на Сумській став уже четвертим українським культурологічним закладом, що потрапив під чиновницький дамоклів меч цього року.

«Випрані» мільйони

Більш ніж півтора мільйона готівкою за один день вилучили правоохоронці у фірми, що допомагала підприємцям ухилятися від сплати податків. Злочинців затримали на гарячому у двох місцях Харкова саме в момент передачі клієнтам солідних сум грошей. Того ж дня учасники спецоперації, у якій брали участь співробітники столичного Департаменту внутрішньої безпеки МВС та їхні харківські колеги, провели більше 20 обшуків в офісах приватних фірм та у квартирах організаторів конвертаційного центру.

Фатальний рейс

Фатальний рейс

На трасі «Київ—Харків—Довжанський» позавчора увечері лоб у лоб зіткнулися маршрутний автобус «Харків—Черкаси» та позашляховик «Тойота», що рухалися назустріч один одному. За попередніми даними, винуватцем трагедії став водій іномарки, який, об’їжджаючи на дорозі пішохода, не впорався з керуванням і виїхав на зустрічну смугу. Удар був настільки сильним, що шість пасажирів «маршрутки» (серед них водій і маленька дитина) загинули на місці. Ще сімох потерпілих iз численними переломами і травмами різної тяжкості доправили до медичних центрів Харкова.