Манка на воді та купа недопалків
Кіровоградським медикам довелося буквально рятувати новонародженого хлопчика від власної матері. Адже 22–річна мешканка обласного центру довела свого одномісячного сина до фізичного виснаження!
Кіровоградським медикам довелося буквально рятувати новонародженого хлопчика від власної матері. Адже 22–річна мешканка обласного центру довела свого одномісячного сина до фізичного виснаження!
«Четверо хлопців загальноосвітньої школи №5 після написання тестів пішли рятуватися від спеки біля води в затопленому гранітному кар’єрі «Карпівський». На жаль, не всі вони однаково добре вміли плавати. Тож один із друзів попросив свого старшого товариша підстрахувати його. Доки той плавав, його приятель неподалік уважно спостерігав за ним. Проте цей заплив став фатальним для обох», — розповідають «УМ» у прес–службі Головного управління МНС у Черкаській області.
Кампанія зі збирання пожертв на встановлення в Полтаві пам’ятника Іванові Мазепі свого часу перебувала в центрі уваги патріотично налаштованої громадськості всієї України. Гроші йшли звідусюди — і від «західняків», і від «східняків». Пенсіонери переказували останню сотню, зібрану купюрами по одній гривні, школярі — десятку, заощаджену на обідах, підприємці — скільки могли... Відбувалися благодійні аукціони... Час минув, кошти зібрано, але де пам’ятник? Враховуючи численні звернення та дзвінки громадян, які внесли пожертви на монумент, полтавське товариство «Просвіта» — замовник виготовлення пам’ятника — звітує.
Оглянути визначні місця Кіровограда тепер можна просто з вікна тролейбуса. Для жителів та гостей міста віднедавна працює екскурсійний тролейбусний маршрут. Розвивати туристичний потенціал міста в такий спосіб спало на думку керівництву однієї з туристичних фірм Кіровограда. Ідею підтримали у відділі культури і туризму міської ради. Транспорт для екскурсій надаватиме міський тролейбусний парк.
На Волині сталася ще одна резонансна подія — під варту взято директора Луцького КХП №2. Як розповів заступник прокурора області Анатолій Хомич, він підозрюється у розкраданні державного майна на суму 35 мільйонів гривень. На цьому підприємстві виявлено нестачу зерна саме на таку суму. Восьмого червня порушено кримінальну справу, хоча нестачу виявлено набагато раніше, коли в область надійшов акт інвентаризації контрольно–ревізійного відділу Західного регіону Держматрезерву, в якому вказувалося про нестачу зерна. Перед цим була інформація, що директор КХП №2 зерно продав, а гроші поклав собі в кишеню.
У дитсадку «Червона шапочка», що в селі Білозір’я Черкаського району, зовсім немає подушок. Діти так і сплять без них, тож давно позвикали до цього. Сон без подушки, кажуть працівники дошкільного дитячого закладу, рятує малюків від сколіозу. Такий сон малечі — тільки на користь, стверджують і тамтешні медики.
Про те що пільги доцільніше давати громадянам у натуральному вигляді, тобто грошима, йдеться вже давно. Адже часто виникають патові ситуації з компенсацією їх із бюджету. Наприклад, упродовж минулого та нинішнього років лучани вже тричі відчули на собі наслідки непродуманої формули повернення коштів перевізникам за проїзд пільгових категорій населення. Бо вже тричі працівники тролейбусного управління змушені були страйкувати через багатомісячні заборгованості із зарплатні. Останній страйк тривав цілий місяць, лише цього тижня тролейбуси та комунальні «бусики» вийшли на свої маршрути. Люди вкотре повірили владі, що заборгованість поступово погашатимуть.
Як уже писала наша газета, вранці минулої неділі криворізькі поселення Горького, Романівка, Чапаєва, а також розташовані на значній відстані від них численні багатоповерхівки здригнулися від сильного вибуху, внаслідок чого обвалилася земля на 16 гектарах. Ми вирішили побачити місце аварії на власні очі. За лічені метри від відгородженої попереджувальною стрічкою ділянки небезпечної зони «УМ» зустріла Володимира Ігенка, який проривав кукурудзу. «Не страшно?» — цікавимося ми. — «Ніколи боятися. Хоча рвонуло так, що й меблі у хаті захиталися. Але все одно мусимо жити тут — де жили і батьки, і діди».
Планові підривні роботи, які велися на шахті імені Орджонікідзе Відкритого акціонерного товариства «Центральний гірничозбагачувальний комбінат», за іронією долі, забрали життя співробітника Держгірпромнагляду. Посадовець саме перебував в автомобілі, який унаслідок вибуху провалився під землю. Звичні до вибухів під час розробок родовищ залізної руди жителі Кривбасу відразу збагнули, звідки ноги ростуть. Тільки коли побачили, яка величезна яма утворилася внаслідок вибуху, засумнівалися: щось тут не так. Принаймні при планових (а «непланових» на розробках просто бути не повинно) підривних роботах подібного раніше не траплялося.
Фахівці рибоохоронних та екологічних служб б’ють на сполох: рівень кисню в Азові наближається до критичного, відтак величезні маси напівживого бичка загрожують узбережжю. У районі Бердянська, приміром, косяки риби «зависли» у воді на відстані менше двохсот метрів від піщаних пляжів курортної зони. Днями було ухвалено рішення про негайний меліоративний вилов бичка, і перша тисяча тонн уже переправлена до холодильників. До вимушеного промислу долучено півтора десятка суден і двадцять з лишком бригад. Мобільні групи фахівців двічі на добу відбирають проби води уздовж Бердянської коси.
Одинадцять парасольок під сонячним небом і ще менше людей — так виглядала театралізована акція біля офісу Служби безпеки України в Києві. Літери на чорних парасолях утворили напис «Стоп Холерій». Так активісти громадянської ініціативи «Свободу слову» прозвали голову СБУ Валерія Хорошковського. Його опоненти вчора висловили протест проти тиску на незалежні телеканали, який, на їхню думку, чинить пан Хорошковський — олігарх і власник провладного каналу «Інтер».