Надія — на небайдужих

Володі Росенку лише 20 років. Він студент Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова. Завжди активний, добрий, має багато друзів. Досі він встигав скрізь — і в університеті, і на футболі, адже грає за збірну інституту. Напередодні Нового року Володі поставили страшний діагноз: апластична анемія важкого ступеня, тромбоцитопенія 3 ступеня, фібрильна нейтропенія. Зараз він перебуває на лікуванні в Черкаському онкологічному диспансері. Володя — з багатодітної вчительської сім’ї.

Обама похвалив — чого іще бажати?

Обама похвалив — чого іще бажати?

Грузія та США почали переговори про створення зони вільної торгівлі. Про це повідомив президент Грузії Михаїл Саакашвілі після зустрічі з американським колегою Бараком Обамою у Білому домі. За словами Саакашвілі, за результатами цих переговорів його країна «по суті, отримала все, чого бажала». На підсумковому брифінгу Обама обмовився, похваливши за процес формування інститутів Росію, проте одразу виправився, що мав на увазі Грузію. Обама також назвав Грузію прикладом демократичності та прозорості для багатьох країн і заявив, що США «вітають ту модель демократії і прозорості, яку грузини встановили не тільки у себе в країні, а й у регіоні в цілому». «Ми сподіваємося, що при збереженні прогресу в наступні кілька років безліч інших країн повірять: якщо Грузія змогла провести такі перетворення, то й вони зможуть», — зауважив американський президент.

Півцарства за хот–дог

Сосиска в булці, вона ж хот–дог, — не та страва, яку їдять справжні гурмани в дорогих ресторанах. Хоча власник одного з кафе в канадському місті Ванкувер вирішив змінити уявлення мас про можливий смак та ціну «гарячого собаки». І приготував хот–дог вартістю 100 доларів — як він стверджує, найдорожчий у світі.

Слово про Вояка

У львівському Музеї етнографії сьогодні презентуватимуть книгу Ігоря Марчука «Сотник УПА Петро Гудзуватий». «Книга про командира УПА Петра Ґудзуватого — «Очеретенка» — та його бойових побратимів є ще одним пам’ятником українським повстанцям, які жертовною боротьбою закладали підвалини майбутньої незалежної держави», — зазначають організатори літературного заходу.

Дубль 77–й. Останній

Дубль 77–й. Останній

Учора вранці на шосе у передмісті Афін мотоцикліст збив Тео Ангелопулоса. Режисер саме прямував на знімальний майданчик — він працював над фільмом «Друге море» про вплив економічної кризи на життя простих греків. 77–річного Тео Ангелопулоса називали класиком грецького кіно.

Спасибі Африці за рейтинг України

Спасибі Африці за рейтинг України

Свободи слова в Україні стало трохи більше, але ситуація все ще викликає занепокоєння у правозахисників. Так прокоментувала черговий щорічний рейтинг країн щодо ситуації в сфері свободи слова представниця німецького відділення міжнародної організації «Репортери без кордонів» Ульріке Груска.

«Герой» нашого часу

«Кожного рот дере ложка суха. Хто є на світі, щоб був без гріха?» — писав Григорій Савич Сковорода. І ось маємо ще один доказ «повсюдної грішності»: у Великій Британії поліція прийшла нагородити чоловіка за добрий вчинок в одній царині, а він виявився правопорушником в іншій.

Поділ Закарпаття

На Закарпатті виник конфлікт між Партією регіонів і партією «Єдиний центр», одним із лідерів якої є міністр із питань надзвичайних ситуацій Віктор Балога. Як пише газета «Коммєрсант–Україна», у ПР вирішили висунути своїх кандидатів у всіх шести мажоритарних округах області, при тому, що досі, за словами «губернатора» Олександра Ледиди, існувала домовленість, за якою і «Регіони», і «Єдиний центр» спиратимуться на три округи.

І знову під Крутами бій

Напередодні дня вшанування пам’яті Героїв Крут, 28 січня, неполітичні організації — Київський курінь ім. Героїв бою під Крутами спільно із Національною скаутською організацією «Пласт», Спудейським братством Києво–Могилянської академії, Спілкою української молоді здійснять щорічну мандрівку до меморіалу, де в 1918 році відбулася трагічна битва київських студентів із більшовиками.

Дракон по–львівськи

Феєричне шоу і водіння драконів «у народ» відбулося у Львові. Культурно–дослідницький центр «Ланьхва» зібрав китайців, які не мають можливості у дні свого Нового року відвідати батьківщину, і провів справжнє свято, яке за видовищністю (принаймні, так здавалося львів’янам) не поступалося тим святкуванням, що відбуваються у Піднебесній.