Від мамонта до Майдану

Від мамонта до Майдану

Що поєднує між собою цих різних людей із різних епох? Народного месника Семена Гаркушу, письменників Пилипа Капельгородського, Михайла Осадчого, Дмитра Білоуса, Олексу Ющенка, Григорія Білоуса, Івана Власенка, художника Нестора Кизенка? А ще представників родини Полетиків — збирачів документів з історії України XVII—XVIII століть, Героїв Радянського Союзу — батька та сина Соколів — Омеляна Лукича та Григорія Омеляновича? Ріднить їх мала батьківщина — Недригайлівщина, що на Сумщині. Історія цього краю надзвичайно багата: на території району свого часу було знайдено рештки мамонта, на честь чого навіть встановлено перший у світі пам’ятник, знайдено історичні свідчення існування древніх міст Попаш та В’єхань... По стежках–доріжках Недригайлівщини пройшли на Полтавську битву шведські полки, віддзвеніла стременами кіннота Нестора Махна, відгарчала танками німецька армада, прямуючи на битву під Курськом... Тепер усю цю історію зафіксовано в одній книжці — «Недригайлівщина у дзеркалі історії».

Смерть «дорозі життя»!

З вимогою оприлюднити епатажну заяву пані Наталя звернулася до редакції газети «Наш город» — офіційного видання міської влади. Потреби у проведенні медиками специфічної експертизи не було, позаяк з’ясувалося: жінка діяла адекватно ситуації. Що й доказала мас–медійникам: пішохідний міст через залізничні колії буде підірвано за умови, що комунальники його негайно не полагодять!

Був на Дніпрі, а скупався у... лайні

На центральному пляжі в Черкасах, що неподалік ресторану «Рибка», в туалет провалився 31–річний Олександр. Чоловік був напідпитку і не вписався в «очко», та так і застряг у ньому. А вилізти з дірки самотужки не зміг. Так і висів, тримаючись на ліктях…

Моринці без лікарні?

Село Моринці Звенигородського району Черкаської області може залишитися без дільничної лікарні: на її утримання в цьогорічному бюджеті не вистачає 180 тисяч гривень. Тож чиновники заговорили про те, аби переобладнати сільську лікарню, котра нині обслуговує чотири тисячі селян, під звичайну амбулаторію.

А взимку — лавочки з підігрівом

А взимку — лавочки з підігрівом

Цікава «штука» має з’явитися вже до кінця цього року в одному з найпопулярніших місць відпочинку тернополян — гідропарку «Топільче». На дамбі, що відділяє парк від славнозвісного тернопільського ставу, нинішній міський голова Роман Заставний свого часу планував спорудити невелику гідроелектростанцію, за допомогою якої можна було б освітлювати прилеглий житловий мікрорайон. Наразі цікава ідея виявилася заскладною для втілення (зокрема, фінансово), тож вирішили спочатку апробувати її мініатюрний варіант, виготовлення і встановлення якого міський голова Тернополя взявся фінансу­вати з власної кишені.

З доби Арабського Халіфату

З доби Арабського Халіфату

Кілька пакунків із золотими та срібними монетами виявили правоохоронці в особистих речах пасажира потяга «Москва—Хмельницький» під час традиційного огляду на митному посту «Конотоп». 103 срібні та золоті монети 38–річний росіянин віз до Києва. Що хотів із ними робити, поки не розповідає. Затриманий ніде не працює і відрекомендувався колекціонером, хоча серед збирачів старовини жодним чином не «засвічений». Найшвидше, вважають працівники Сумського управління СБУ, мав намір обміняти чи продати предмети нумізматики.

Чернігову від заслужених

Відтепер Чернігів має повний набір офіційних символів — герб, прапор і гімн. Останній затвердили на 51–й сесії депутати Чернігівської міськради. За інформацією начальника управління культури міської ради Олега Васюти, для участі у конкурсі на найкращий гімн територіальної громади міста надійшло 26 творів. Серед учасників конкурсу були відомі в місті й за його межами митці, такі, наприклад, як автор знаменитої «Козачки» Микола Збарацький та поет Станіслав Реп’ях.

Ненадійне «крило»

У селі Куликівське Бердянського району 38–річний мешканець Горлівки, що на Донеччині, ледь не поплатився життям за надмірний ризик у повітроплаванні. Відпочивальник надумав стрибнути з високого берега в Азовське море з парашутом типу «крило».

Море в ціні

Літній сезон відпусток у Криму в розпалі й має всі ознаки до зростання кількості відпочивальників. «Станом на червень у Криму відпочило понад 901 тисяча осіб, що майже на 15 відсотків вище показників минулого року», — запевняє керівник центру туристичної інформації Володимир Царук. Серед новинок цьогорічного туристичного сезону в Криму — проект «Туристичні маршрути Криму в Google maps». «Відтепер інформацію про 40 кримських туристичних маршрутів та стоянок можна легко знайти у відкритому доступі в мережі Інтернет, ще 15 таких маршрутів знаходяться у стадії розробки, — каже Володимир Царук. — Також цього року Міністерство курортів Криму запровадило електронну відеосистему обліку автомобілів на в’їзді до автономії, що дозволить мати достовірнішу інформацію про кількість відпочивальників на місцевих курортах. Також у майбутньому планується створити мережу невеликих аеродромів, які готові приймати літаки малої авіації та віп–літаки».

В останню путь на міст

Тільки наприкінці минулого тижня фахівці кременчуцької водолазно–рятувальної станції знайшли у Дніпрі бездиханне тіло 18–річної студентки одного з місцевих технікумів. Саме тієї, котра серед ночі в останній день червня впала у воду з відомого Крюківського мосту, який з’єднує два береги наймогутнішої української ріки. В офіційній хроніці про цю НП говорилося лише як про трагічну випадковість. Мовляв, тієї ночі троє ровесників — дві дівчини й один хлопець, просто гуляли по мосту, що вивищується над водою на 25 метрів. І задля відчуття екстриму дівчата нібито сідали чи навіть ставали на перила обличчям до води, «відтворюючи» в такий спосіб відомі кадри з «Титаніка», а парубок у цей час притримував їх руками. Однак у якийсь момент одна з дівчат захотіла залишитися без своєрідної «страховки», але не втримала рівноваги й шубовснула донизу...