Привид кризи блукає Кабміном

Привид кризи блукає Кабміном

У країні — економічна й бюджетна криза. Два попередніх уряди розвалили економіку й довели до ручки бюджет, ще трошки — і полетіли б ми з вами у фінансові тартарари... Страшно? Не лякайтеся, адже прийшов новий, потужний уряд професіоналів, які впіймали Україну на межі провалля й, спасибі їм, порятують неньку й нас із вами від катастрофи. Так принаймні випливає з інтерв'ю, коментарів та інших публічних виступів нового провідника фінансової й економічної політики, кабмінівського «2 в 1» — першого віце-прем'єра і міністра фінансів в одній особі Миколи Азарова, якому доручив боротися з «економічною кризою» сам Прем'єр, Віктор Янукович. Приємно, звісно, що об'єднана одним партійним кольором урядова команда, якій за «універсальною» домовленістю відійшов економічний блок, так турбується про благо держави. Тільки незрозуміло, з чим саме панове Азаров і компанія планують так ревно боротися, адже, як запевняють їхні опоненти, ніякої кризи немає й близько.

«Запасний аеродром» для Черновецького?

«Запасний аеродром» для Черновецького?

Уже більш як чотири місяці відомий банкір Леонід Черновецький керує Києвом на посаді міського голови, але досі незрозуміло, де ж він насправді хоче працювати — на Хрещатику в КМДА, чи на Грушевського у Верховній Раді. На березневих виборах пана Черновецького було обрано як мером столиці, так i народним депутатом за списками блоку «Наша Україна» (№ 29). Згідно із законодавством, від одного з мандатів, тобто крісел, цей двічі достойник зобов’язаний відмовитися, адже й обранцю органів місцевого самоврядування, i парламентарію заборонено поєднувати дві посади в органах влади. Однак пан Черновецький досі не може визначитися зі своїм майбутнім. Мабуть, таки є в нього сумніви щодо утримання під собою мерського крісла, відтак Леонід Михайлович міцно тримається «запасного аеродрому» — крісла в сесійній залі ВР.

Осінь буде без Мороза?

Осінь буде без Мороза?

На найближчому з'їзді Соцпартії — а він відбудеться орієнтовно 30 вересня — колишній перший секретар політради СПУ Йосип Вінський пропонуватиме однопартійцям відправити у відставку нинішнього лідера Олександра Мороза. «Я запропоную делегатам з'їзду подумати про іншу кандидатуру», — зазначив Вінський на прес-конференції, що відбулася на сайті «Оглядач».

Реванш на ТБ-фронтах?

Своєрідним «Новим роком» для телебачення є осінь. Щойно глядачі й телевізійники повертаються з відпусток і телевізор стає заміною проводженню вільного часу поза домівкою — на ТБ приходить «новий сезон». Щоразу він несе щось свіже в політиці та програмному наповненні провідних телеканалів. А цьогоріч може «подарувати» нам і нового керівника Національної телекомпанії України.

«Заглючило» навколо доручення

«Заглючило» навколо доручення

Загальновідомий факт: з 1 січня 2006 року Україна за формою правління перетворилася із президентсько-парламентської на парламентсько-президентську республіку. Щоправда, доки не відбулися парламентські вибори, не було сформовано коаліцію у ВР та уряд, зміни в державі відповідно до політреформи Медведчука—Мороза, затвердженої у грудні 2004 року, більше важили на папері, ніж у реальному політичному житті. Новий політмеханізм фактично вперше випробовували під час багатомісячної боротьби за коаліцію. Кожен за свою. ЗМІ зважали на головні зміни конституційного устрою держави, але дрібниці лишалися поза увагою. Але тепер, коли новий механізм почав діяти, трапляються чи то казуси з боку Кабміну, чи то намагання створити резонанс там, де його не має бути.

Язикатий уряд

Проект Програми діяльності Кабінету Міністрів Януковича на 2006—2011 роки, який було вчора після засідання уряду роздано журналістам, передбачає впровадження російської мови як другої державної. Як вичитав у цьому документі кореспондент «Української правди», у розділі гуманітарної політики зазначено, що уряд спрямовуватиме діяльність на «послідовне відстоювання свободи у виборі мови спілкування й навчання, визнання російської мови другою державною мовою в Україні».

ЦВК, КДБ та три «стволи»

ЦВК, КДБ та три «стволи»

Ця кривава драма розігралася поблизу райцентру Васильків на Київщині напередодні Дня незалежності, але пресі стало про це відомо лише тепер. Днями лаконічне повідомлення розмістили на сайті Центрвиборчкому колеги постраждалого члена ЦВК Ігоря Качура. Повідомлялося, що пан Качур «у результаті злочину отримав черепно-мозкову травму, струс мозку й нині знаходиться на стаціонарному лікуванні». До того ж член ЦВК звернувся до правоохоронних органів із заявою про погрозу вбивства та надання йому особистої охорони. Згодом з'ясувалося, що постраждалий держслужбовець перебуває саме у державній лікарні «Феофанія» зі струсом мозку та черепно-мозковою травмою й охоче надає коментарі пресі.

Рух. На місці?

Резонансні справи, особливо коли вони стосуються загадкових смертей відомих персон, в Україні розслідуються не вельми результативно, таке наше «селяві». З дня смерті видатного борця за Україну В'ячеслава Чорновола минуло трохи більше семи років, а остаточно з'ясувати, чи він загинув у ДТП з низкою прикрих випадковостей, чи його вбили в ретельно спланованій акції, ще ніхто не зміг. Торік кримінальну справу поновили, проте невдовзі вона знову була спущена на гальмах. І невідомо, як би все склалося, якби не 15-та річниця Незалежності та приурочене до неї відкриття пам'ятника Чорноволу.