Не любиш «донів»? Здай мандат!

Керівництво фракції «Наша Україна» вимагатиме складання мандатів тими своїми депутатами, які не підтримають рішення про входження «НУ» до коаліції національної єдності.
«Фракція давно ухвалила рішення (про переговори про входження в коаліцію національної єдності): хто буде його виконувати — той буде, хто не буде — хай складає мандат і шукає інші сили, які будуть відповідати його поглядам», — заявив лідер «НУ» Роман Безсмертний журналістам після засідання фракції.

«Коаліціада-2» та інші ознаки осені

З огляду на подальше втілення в політичну та управлінську реальність конституційної реформи початок нинішнього політичного сезону, на відміну від попередніх, може відзначитися деякими своєрідними нововведеннями. Однією з осей, навколо якої розгортатимуться політичні події, можуть виявитися не тільки традиційні питання прискорення та логічного завершення бюджетного процесу, поточної законотворчої діяльності, а й розбудова та легітимація взаємин між урядом, Президентом і Верховною Радою, тобто встановлення легітимних «правил гри». Ідеться про розробку й узгодження законів, які не ухвалювалися роками, про Кабінет Міністрів та секретаріат Президента. До переліку нагальних проблем нинішнього політсезону додадуться й неоднозначні питання стосовно програми діяльності уряду, її затвердження чи незатвердження. Цей процес відбуватиметься на тлі перманентного політичного перепозиціонування та появи нових домовленостей між Партією регіонів і «Нашою Україною».

Граблі «антикризового» уряду

Влада — така річ, яка звiддаля виглядає привабливою, але коли опиняєшся в ній і слідом за кар'єрною сатисфакцією отримуєш будні політичної відповідальності, вже й забуваєш присмак солодких перемог. «Регіонали» тривалий час критикували владу за економічну та соціальну політику, обіцяли позитивні зміни (пригадуєте ролик із лейтмотивом «Партія регіонів — покращення вашого життя вже сьогодні»?), а тепер наступають на ті ж граблі, які самі порозкладали перед «помаранчевими». Ба більше, часто продовжують ту саму політику, яку критикували ще за Єханурова.

Нафта буде «синьою» і «реверсною»

Нафта буде «синьою» і «реверсною»

При укладанні Універсалу та розподілу посад у новому уряді в середовищі «Нашої України» переміг підхід, за яким «помаранчеві» віддали «синім» весь економічний блок. Але кілька позицій — неміністерських — лишалися представникам команди Президента. Главу Державної податкової адміністрації Олександра Кірєєва «дони» усунули досить швидко. Натомість цілий місяць тримався на посаді голова правління ВАТ «Укртранснафта» Олександр Тодійчук — не просто член Української народної партії, а й символ європейського вибору енергетичної України, чоловік, який виступав за аверсне використання нафтогону «Одеса-Броди» ще за часів Кучми, відставлений з ініціативи Януковича-1 і повернутий на неї Президентом Ющенком. І ось Тодійчука звільнено вдруге — урядом Януковича-2.

Уряд пакує валізи?

Уряд пакує валізи?

Що ближче до зими, а отже, й до ухвалення бюджету на наступний рік, укладення з Росією нових угод про постачання газу і, відповідно, виконання своїх обіцянок українському народові, то менше переможних реляцій лунає від нового «коаліційного» уряду. Головний провісник прогресивних звершень Кабміну, перший віце-прем'єр і міністр фінансів в одній особі Микола Азаров — і той притих і, схоже, зажурився. Ще б пак, хіба тут до веселощів, коли тарифи зростають, населення лютує, а тут іще й економісти мов знущаються — у відповідь на запевнення уряду про якусь кризу, залишену попереднім Кабміном, крутять пальцями біля скронь і наводять цифри на підтвердження блискучих показників, закладених Кабінетом Єханурова в економіку держави. Словом, переможні слова — словами, але про підготовку до відступу доброму полководцю не думати не можна.

Усі люблять опозицію

Усі люблять опозицію

Дружні обійми, розціловування, обмін відпускними враженнями — закінчились депутатські канікули й стартувала друга сесія п'ятого скликання Верховної Ради України. Подивитися на засмаглих нардепів (яких, склалося враження, було аж надто мало — очевидно, з огляду на скорочені канікули вибратися на курорти вдалося не всім) прийшли й поважні гості: Кабінет Міністрів у повному складі на чолі з Прем'єром, деякі «губернатори», голова Центральної виборчої комісії Ярослав Давидович, керівник СБУ Ігор Дріжчаний і Генпрокурор Олександр Медведько. Був помічений колишній спікер парламенту Володимир Литвин — у зажурі й білій вишиванці, дещо розхристаній на грудях.

Депутат Ш. — убивця?

Вибухова новина: правоохоронці підозрюють, що замовником убивства полковника УБОЗу Романа Єрохіна є народний депутат, який входить до складу фракції блоку Юлії Тимошенко. Про це увечері в п'ятницю повідомила «Українська правда» з посиланням на поінформовані джерела у міліції. В принципі, ще коли керівник МВС Юрій Луценко місяць тому заявляв про викрадення полковника міліції, то натякав, що ця справа може стати вибуховою для багатьох фракцій ВР «по різні боки барикад». Але наразі назвали лише БЮТ, про інші політичні сили, причетні до донецьких «розборок», не йдеться.

Бензин та граната проти мандата депутата?

Відносини між облдержадміністрацією та облрадою важко було назвати співпрацею на благо регіону відтоді, як минули парламентські вибори i в раді сформувалася більшість із депутатів БЮТу та УНП (46 «багнетів» із 80 можливих). Головою Волинської облради став БЮТівець Анатолій Грицюк, а його заступником – член УНП Борис Загрева, тоді як «губернатором» є нашоукраїнець Володимир Бондар. Важко сказати, наскільки глибоким є конфлікт між виконавчою та законодавчою гілками влади, «УМ» почула чимало думок з цього приводу, але ніде правди діти, проблема існує. Що вже казати, якщо наприкінці минулого тижня заступник голови облради пан Загрева заявив, що на депутатів тиснуть за допомогою каністр із бензином та бойових гранат під автомобілями. Якщо це так, то це вже не політика, а кримінал.

Коаліціє, поСУНься!

На Полтавщині створено об'єднання депутатів місцевих рад «Сила українського народу». До нього ввійшли парламентарії місцевих рівнів від Української народної партії. Метою цього об'єднання є консолідація сил державницького спрямування, які у 2004 році підтримали програму Віктора Ющенка «10 кроків назустріч людям», повідомляє прес-служба УНП.