Смерть від світла...

Банальна транспортна пригода забрала цього вівторка життя 53-річного заступника міністра освіти й науки України Віталія Томашенка. Як повідомили «УМ» у Центрі зв'язків із громадськістю головного управління МВС України у Київській області, інцидент стався на 48-му кілометрі траси Київ — Чернігів, близько 19-ї години. Попередня версія трагедії — погана видимість. «Аварія сталася поблизу села Залісся в Броварському районі Київської області», — розповіли «УМ». Міліціонери переказують, що водій мікроавтобуса «Фольксваген», у якому знаходився Віталій Томашенко, пояснював згодом зіткнення тим, що його засліпила зустрічна машина, а він машинально звернув в інший бік. Цей необережний рух і призвів до зіткнення з КрАЗом, який рухався попереду.

Грузія: переворот-2?

На вчорашньому вранішньому засіданні парламенту Грузії не вдалося набрати кворум, тому роботу було перенесено на пообідню пору, повідомила агенція ІТАР-ТАКС. Депутати мали визначитися з датою проведення парламентських виборів та затвердити кандидатів на ключові посади в новому уряді. Дещо про можливі рішення з цих питань раніше заявляли лідери опозиції. Агенція «Франс Пресс» повідомила з посиланням на Михайла Саакашвілі, що парламентські вибори мають відбутися одночасно з президентськими, тобто 4 січня. А голова парламенту та виконуюча обов'язки президента Ніно Бурджанадзе позавчора висловилася на користь відновлення ліквідованої вісім років тому посади прем'єр-міністра та заявила, що вважає кращим кандидатом на цю посаду одного з лідерів опозиції, колишнього голову парламенту Зураба Жванію. Усунутий минулої неділі від влади президент Едуард Шеварднадзе 1995 року ліквідував посаду прем'єр-міністра і відтоді особисто поєднував виконання обов'язків президента та глави уряду. Але при цьому запровадив посаду державного міністра, який координував роботу всіх міністерств і в ієрархії влади був другою особою країни після президента.

Ліберії — друге «ні»

Учора Верховна Рада, повернувшись до розгляду вже один раз проваленого питання — про відрядження наших миротворців до Ліберії, вдруге не підтримала цієї президентської ініціативи. Отож 350 українських вертолітників не поїдуть ризикувати життям у далеку африканську країну. Друге коло голосування з цього питання набрало тільки 217 прихильників.

11-річна мама

Диво природи — 11-річна дівчинка, яка в грудні стане мамою, — належить славному місту Харків. За великим рахунком, це соціальна драма, втім загал її сприймає саме як диво. Адже такі ранні пологи надзвичайно рідкісні у медичній практиці, останній подібний випадок в Україні, приміром, було зафіксовано 80 років тому. До речі, сталося це в тій самій лікарні, де має народжувати нинішня 11-річна харків'янка.

Велике переселення прокурорів

Як годиться кожному новопризначеному високопоставленому чиновнику, Генпрокурор Геннадій Васильєв почав свою роботу на Різницькій з формування власної команди на новому місці. І ці призначення багато чого говорять про впливи та залежності шефа Різницької: до керівного складу свого відомства Васильєв як виходець із Донеччини та колишній начальник тамтешньої прокуратури перетягує людей, так чи інакше пов'язаних із Донбасом. Відтак одним із заступників Генпрокурора став Віктор Пшонка, прокурор Донецької області.

Олександр Сергійович — у гості до Тараса Григоровича

Офіційна назва виставки, яку організатори вплели у контекст Року Росії в Україні, — «О. С. Пушкін у мистецтві ХХ століття». Але її також цілком справедливо можна назвати прелюдією до аналогічного візиту Національного музею імені Шевченка в наступному році до Москви — вже є принципові домовленості, що на честь 190-річчя з дня народження Кобзаря наш музей виставлятиметься у російській столиці. Маємо надію, що майбутня виставка у першопрестольній буде не менш резонансною та цікавою, ніж та, яка до 21 грудня експонується в Музеї Шевченка.

Приклад Тбілісі для Кишинева?

Приклад Тбілісі для Кишинева?

Стала відомою причина відміни позавчорашнього візиту до Кишинева президента Росії Володимира Путіна. Президент Молдови Володимир Воронін виступив у вівторок по обіді із заявою з приводу розробленого у Кремлі «Меморандуму про головні принципи державного ладу Республіки Молдова», повідомляє кишинівська агенція «База-прес». Він перерахував окремі позитивні моменти плану, але загалом констатував, що російський план врегулювання проблеми Придністров'я не буде підписаний без узгодження його положень з європейськими організаціями та без відповідної згоди народу Молдови.

Марш на схiд Європи

«Починаючи з сьогоднішнього дня, Сполучені Штати проводитимуть ще інтенсивніші консультації з Конгресом та нашими друзями, союзниками і закордонними партнерами у справі зміни розміщення наших сил у світі», — заявив учора президент США Джордж Буш. Агенція «Франс Пресс» повідомляє, що він зазначив під час перебування у місті Фінікс, що метою можливого перебазування американських військ у світі є «ефективна протидія новим загрозам, які виникли з боку ворожих країн, тероризму та поширення зброї масового знищення».

Битва під Москвою

Московські міліціонери згадують «незлим тихим словом» українських уболівальників «Динамо», що підтримували наших футболістів у грі з «Локомотивом». Мовляв, розлючені українці неодноразово намагалися з’ясувати з росіянами поза межами стадіону, «хто сильніший», спровоковуючи раз по раз бійки (і це незважаючи на солідну перевагу москвичів!).