Бог за ґратами

Бог за ґратами

Не було б добра, так лихо допомогло. Це народне прислів’я стосується певним чином і колишнього монастиря отців Бернардинів, що в райцентрі Бережани Тернопільської області. Зведений у 1683 році бароковий костел святого Миколая з прибудованими до нього келіями, він потім частково перетворився і у фортифікаційну споруду, а після приходу радянської влади перестав діяти. Під час Другої світової там розташовувалася школа, відразу після війни — притулок–інтернат для сиріт. А вже в середині 50–х у будівлі оселили спеціальне профтех­училище для важких підлітків, яке поступово перетворилося у виправно–трудову колонію для неповнолітніх.

«Шашлик» з іномарок

Минулої суботи у проміжок часу з другої до четвертої години в нагірній частині Кременчука спалахнули одразу три легкові автомобілі. Відділ зв’язків із громадськістю обласної міліції звертає увагу на схожість «почерку» зловмисника, котрий у ніч на перше вересня за аналогічним «сценарієм» у центрі наддніпрянського міста спалив 4 іномарки. При цьому чи не єдиною спільною ознакою згаданих злочинних дій залишається та обставина, що всі «мічені» полум’ям легковики вночі стояли під вікнами житлових будинків і, власне, постраждали від такої «безприв’язності». Хоча після першого підпалу існувала версія про місцевого «Робін Гуда», який полює винятково на недешеві іномарки. Та в цю суботню ніч загорілася і «пролетарська» «Таврія» 1994 року випуску...

Свиня поперек рейок

На Луганщині припинено рух дизель–потяга «Луганськ — 122–й кілометр». Підтвердження цьому сумному факту надійшло від прес–служби Донецької залізниці. Причиною стали свині, причому не дикі й неорганізовані, а свійські. Які, зазвичай, поблизу залізничних насипів не гуляють.

Вода з каменю

Вода з каменю

У Черкасах завершився Третій фестиваль кам’яних скульптур «Живий камінь», який проходив у парку «Ювілейний» упродовж серпня. Цьогоріч він був присвячений вуличним фонтанам. Як зазначає черкаський міський голова Сергій Одарич, таку тему вибрали не випадково, оскільки в останні роки «Черкаси стали містом відроджених парків і фонтанів».

«Немо», якого нема

Влада курортного містечка невтомно декларує прагнення покласти край «тіньовому» бізнесу в царині надання послуг відпочивальникам. Однак те, що її оптимістичні заяви «вилами по воді писані», доводить, зокрема, відкриття у рекреаційній зоні Бердянського міського дельфінарію. Адже його юридичне існування досі «в тумані», хоча звіринець на воді упродовж курортного сезону успішно заробляв гроші.

Без права на потомство

Але навряд чи у пересічних городян, не кажучи вже про палких захисників тварин, це викличе хвилю обурення. Радше навпаки, адже стерилізацію, вакцинацію та лікування собак провадитимуть у добротно оснащеній ветлікарні європейського рівня. У ній, окрім всього іншого, обладнано вольєр для утримання чотирилапих пацієнтів у післяопераційний період.

Шпигун із кавою

Шпигун із кавою

Минулими вихідними легендарному Юрію–Францу Кульчицькому, уродженцю села Кульчиці, що на Самбірщині, вдячні земляки нарешті встановили пам’ятник. І хоч Кульчиці відомі українцям у першу чергу тим, що є батьківщиною гетьмана Петра Конашевича–Сагайдачного, але інший уродженець села набув–таки європейської слави. Як уже писала «УМ», він не лише відкрив першу в Україні та Австрійській імперії кав’ярню, а й урятував Відень під час турецької облоги.

Екскурсія з перевдяганнями

«Козацькому роду — нема переводу» — таку назву має нова пізнавально–розважальна екскурсія, котру черкащанам та гостям обласного центру представив місцевий туроператор «Намі» разом iз Черкаським міськвиконкомом та комунальним підприємством «Дирекції парків». Коштує така екскурсія від 5 до 10 гривень.

Заслужена, але непошанована

Це видається неймовірним, але факт: досі в Україні немає жодного пам’ятника людині, яка увійшла в українську історію не лише як мати видатної Лесі Українки, а як талановита письменниця, видавець, фольклорист. Йдеться про Ольгу Петрівну Косач, знану більше як Олена Пчілка. Чому ж ця талановита жінка, яка народила й виховала чотирьох талановитих дітей, дбала про розвиток української мови й культури, залишається досі не пошанованою? Ставимо пам’ятники варенику, галушці, свині, салу, Проні Прокопівні, Остапу Бендеру, Катерині ІІ, Сталіну — цей список можна продовжити. І тільки Олені Пчілці в ньому місця не знайшлося. Парадокс? Аніскілечки. Це лише свідчення того, що ми ще не доросли до величі цієї жінки. І що українського в нас лише на сало з варениками й вистачає...

Шкіра та кості

Цілковитий шок викликала ця історія в курортному Бердянську: до місцевої лікарні потрапила Оля Власенко, вихованка Кремінської спеціалізованої школи–інтернату, що на Луганщині. У свої 17 років дівчина важить усього 25 кілограмів!