Героям — шана!

Учора в Черкасах по вулиці Хрещатик, 221  урочисто відкрили меморіальну дошку Герою Радянського Союзу Олексію Лук’янову. Цю подію присвятили 70–й річниці визволення Черкас від фашистів, яку місто над Дніпром святкує 14 грудня.

Рушник Великому Тарасу

Рушник Великому Тарасу

У трьох черкаських селах на батьківщині Тараса Шевченка — у Моринцях, Шевченковому та Будищі — стартувала мистецька акція, присвячена 200–річчю з дня народження Великого Кобзаря. Місцеві майстрині по черзі взяли до рук голку з ниткою і під звуки бандури зробили перші стіжки на домотканому полотні майбутнього унікального рушника, який вирішили вишити на Черкащині у рамках акції «Рушник Великому Кобзарю».

Полювання на людей

Сталося це в спальному районі проспекту «Правда» після 23–ї години, коли 25–річний програміст Віталій Попруженко та його друг, 23–рiчний Денис, пішли в магазин по цукерки для своїх дружин.

Побив до смерті

Кіровоградська міліція затримали чоловіка, який майже рік приховував страшну правду про смерть своєї співмешканки. Як повідомили «УМ» у прес–службі кіровоградської обласної міліції, не так давно до Гайворонського райвідділу міліції звернулася жителька іншого регіону й повідомила, що майже рік, як зникла її родичка.

Сніг іде, а ми будуємо

Після всеукраїнського скандалу, коли на батьківщині Тараса Шевченка, у селі Моринці Звенигородського району, було розвалено автентичну хату чумака, тут дочекалися морозів та снігу й узялися за роботу. Адже відзначення 200–літнього ювілею з дня народження Великого Кобзаря не за горами, отож доводиться поспішати.

Тепло з качана

Тепло з качана

Доволі успішним виявився проект щодо підвищення енергоефективності теплопостачання, який втілили у життя комунальники «Черкаситеплокомуненерго», коли переобладнали одну з котелень обласного центру для роботи на біопаливі. «Котельню було реконструйовано три сезони тому. Вартість проекту сягнула майже 9 мільйонів гривень.

Подарунок Кобзарю

Подарунок Кобзарю

Такий незвичний спосіб відзначити 200–річчя з дня народження Тараса Григоровича 90–річний художник–аматор із міста Сміла Федір Кучер вибрав не випадково. Адже шанує творчість Шевченка з малих літ, відтоді як ще другокласником прочитав у школі «Заповіт» Кобзаря і був вражений його рядками до глибини душі.

На батьківщині Кайдашів

На батьківщині Кайдашів

Коли опиняєшся у селищі Стеблів Корсунь–Шевченківського району, на малій батьківщині Івана Нечуй–Левицького, автора «Кайдашевої сім’ї», то розумієш, звідкіля у цього письменника таке дивовижне відчуття природи й неймовірне вміння перенести її чарівність у свої твори. Саме у цьому селі, яке стоїть на берегах Росі, 175 років тому, 25 листопада 1838 року, народився класик української літератури.