Чиїм коштом «Регіони» агітують за себе киян?

Чиїм коштом «Регіони» агітують за себе киян?

Шістнадцять кольорових шпальт, десять фотографій із головою Київської міськ­держадміністрації, на третій сторінці — інтерв’ю з самим Олександром Павловичем Поповим «Ми не збираємося вирішувати проблеми — ми вже їх вирішуємо», «прямі мови» столичних чиновників про все те ж «покращення» та перелік досягнень «команди». Все це викладено у спецвипуску комунальної газети «Вєчєрній Кієв», «Спєцвипуск: Отчьот ісполнітєльной власті» за 26 листопада — 2 грудня, яку безкоштовно рознесли киянам.

Десна в бетоні

Десна в бетоні

Коли чинна влада починає розмови про прогресивні реформи, «стабільність», «добробут» та «порядок», який ощасливив країну після останніх президентських виборів, подібні історії є найпоказовішими прикладами протилежного. Два тижні тому на березі річки Десна (у водоохоронній та рекреаційній зоні поблизу села Зазим’я, за 10 кілометрів від київського водозабору) розпочали вирубування дерев. За перший же день знищено близько сотні насаджень. Члени Об’єднання садівничих товариств «Урочище Зазим’я» першими забили на сполох — викликали міліцію та повідомили про інцидент на «гарячу урядову лінію». Вирубку припинили за кілька днів тільки після втручання народного депутата та сюжету про інцидент на одному з телеканалів. Проте садiвники переконані, що це справа рук двох фіктивних громадських організацій, які з 2003 року намивають берег під забудову. Екологи висловлюють занепокоєння, нові посадовці з прокуратури визнали дії незаконними, однак є обґрунтовані побоювання, що і цього разу все вирішиться на користь «умовних одиниць».

Євро — з Бровками і Тузиками

Євро — з Бровками і Тузиками

«Євро вже нікому відмінити несила, але ми діятимемо на нерви і УЄФА, і українській владі, аби в країні перестали знущатися над тваринами. Ми звертаємося і до найбільших компаній–спонсорів проведення європейської першості, аби вони відмовилися фінансувати чемпіонат у країні, де вдаються до печерних методів боротьби з безпритульними тваринами. У Європі багато людей стали думати, що в Україні живуть черстві й жорстокі люди. Уже є півмільйона підписів проти проведення Євро в Україні», — таку заяву днями виголосив Дітер Ернст, президент найбільшого товариства захисту тварин ETN на прес–конференції в Києві.

Красиво — аж небезпечно

Красиво — аж небезпечно

Київська влада, як повідомила її прес–служба, екологам на радість, цього року обіцяє встановити на головній площі столиці штучну новорічну красуню. Головне управління КМДА з питань культури повідомило, що штучна ялинка, яку встановлять на заміну старому 20–річному каркасові для справжніх сосон, буде важчою у сім разів (50 тонн) і з новими іграшками. Засвітити символ Нового року планують 17 грудня, о 17:20. На урочистостях мають виступити Потап і Настя, Ірина Білик, Ані Лорак і ТНМК. Загалом програма святкувань уже розписана аж до Водохреща.

Храм в обмін на квартиру?

Скандальне будівництво на вулиці Гончара, 17–23 зупинив Адміністративний суд міста Києва. Днями він виніс ухвалу про припинення будівельних робіт на час розгляду справи. Про це «УМ» повідомила голова фракції «БЮТ–Батьківщина» у Київраді Тетяна Меліхова. Водночас пані Тетяна висловила скепсис щодо дієвості такого кроку суду: «Аби припинити це будівництво, було прийнято вже купу рішень: і заяви Президента, і рішення Київради про призупинення будівництва у центрі міста, і протести ЮНЕСКО та громадськості, але будівельники будували і будували. Безумовно, ухвала суду про зупинення будівництва важлива, але чи звернуть на це увагу забудовники, невідомо». Депутатка нагадала, що попередня аналогічна ухвала Шевченківського районного суду ніяк не вплинула на діяльність будівельників.

Фольк–старт

Фольк–старт

Всеукраїнський фестиваль «Червона рута», попри процеси нищення усього українського, вкотре засвідчив, що «не вмре, не загине» не лише українська пісня, а й споконвічний зв’язок народу зi своїм корінням, звичаями і традиціями. Музичний форум, що дав старт таким грандам, як «Брати Гадюкіни», ВВ, «Кому Вниз», «Плач Єремії», ТНМК та іншим, знову якщо і не «запалив» нових зірок, то подарував спраглому до української музики слухачеві кілька десятків талановитих виконавців та колективів.

Торговельно–розважальні пагорби

Торговельно–розважальні пагорби

Розчищене від ресторанів Набережне шосе (від мосту Патона до Поштової площі) може у перспективі обрости багатоповерхівками. Як повідомив «УМ» голова комісії Київради з питань культури і туризму Олександр Бригинець, про це стало відомо під час обговорення історико–архітектурного плану Києва — розділу незатвердженого генплану столиці до 2025 року.

Нещасні наші менші

Нещасні наші менші

Європейський канал RT у середу показав сюжет «В Україні бродячих собак спалювали на вівтарі Євро–2012». Там, зокрема, йшлося про мобільний крематорій для бродячих псів у Лисичанську, нечисленні мітинги на захист тварин та онлайн–петицію про відмову в проведенні в Україні Євро–2012, під якою підписалося вже близько 200 тисяч користувачів інтернету.

У серці України, Києві, ситуація ще більш показова. Щотижня у різних районах знаходять мертвих собак. Отруту, як розповідають мешканці, розкладають навіть на територіях дитячих майданчиків. Масово гинуть і стерилізовані пси та ті, яких узяли під опіку люди. Є випадки, коли тварин просто різали ножем по живому. В інтернеті з’являються відео зі знущаннями та активно розвивається ресурс садистів, що заявляють про свою «місіонерську роль». Міліція обіцяє боротьбу з цим явищем, проте її прояви поки що непомітні. До всього, довести факти отруєння неможливо — лабораторії не отримують від комунального підприємства коштів, аби провести розтин. Натомість київська влада «горить» ідеєю закупівлі ноу–хау — машинки для друку книжок з інтернету за два мільйони гривень та іншими сумнівними проектами.

Хто вбиває чотирилапих, кому це вигідно, чому компетентні органи не реагують на ситуацію та що радять європейці — в матеріалі «УМ».

Звалище для святині

Звалище для святині

Купа гілля, пляшки від пива, пачки від цигарок, упаковки від напівфабрикатів і на додачу — старий огороджувальний щиток КП «Київенерго». Це далеко не повний перелік того, що тепер знаходиться на території незавершених розкопок першої кам’яної церкви Київської Русі — храму Богородиці. Очевидно, звалище тут росте через те, що віднедавна ключів від воріт огорожі у Інституту археології чи у церковників УПЦ МП (які у травні незаконно зробили собі копію) просити не треба — частину паркану розламано. Тож потоптатися на рештках фундаменту, якому понад 1000 років, може кожен. І викинути сюди непотріб теж.

Врятувати друга

Численні публікації у ЗМІ про часті випадки фактів винищення у Києві бездомних псів прогнозовано не дають жодного результату. Так само і акції, на яких збиралися, в тому числі й відомі українські діячі та журналісти, — тварин продовжують труїти.