І все-таки вони зробили це

Після завершення свого візиту до Ірану секретареві Ради нацбезпеки і оборони Петру Порошенку на прес-конференції довелося не так розповідати про намічені контракти, як коментувати недавню заяву уряду. Щоправда, цей документ, який з'явився у зв'язку з подіями, що розгорнулися у парламенті протягом завершальних днів сесії, почали називати «заявою Юлії Тимошенко». Секретар РНБО дипломатично оминув цю деталь, так само як і не став приділяти особливої уваги зауваженню журналістів, що, подібно до свого візиту до Франції, випередив і цього разу Прем'єра Юлію Тимошенко, яка також збирається поїхати до Ірану. Роботи, за його словами, вистачить усім, тож, мовляв, він готовий віддати лаври будь-кому, якщо справа з іранським газом піде успішно.

Нижче «п'ятірки» оцінки не треба

Нижче «п'ятірки» оцінки не треба

Про ймовірність перегляду макроекономічних показників заговорили ще минулого місяця. Пов'язували це з можливим викривленням звітності про обсяг ВВП за минулий рік унаслідок зарахування до нього неіснуючого експорту. Голоси лунали з цього приводу з Мінфіну та СБУ. Зацікавило це питання й фінансових аналітиків, зокрема з Національного банку України, але поки що відповіді на нього в уряді, швидше за все, немає.

Прем'єр не дасть дискредитувати уряд

Прем'єр не дасть дискредитувати уряд

Хто б що не казав, а українці ще продовжують дивуватися тим подіям, які розгорталися в парламенті минулого тижня, коли народні депутати в надзвичайний спосіб спромоглися-таки проголосувати вісім із чотирнадцяти законопроектів щодо вступу України до Світової організації торгівлі (СОТ). Країна почула коментар тих подій із вуст Голови Верховної Ради Володимира Литвина, проте не почула або ж не до кінця збагнула позицію Юлії Тимошенко. Так чи інакше її голос, посилений голосами решти членів Кабміну, тепер стало неможливо не почути — Прем'єр учора прочитала перед десятками телекамер заяву уряду. Вона стосується подій, які, за словами пані Тимошенко, «не можуть супроводжувати життя нормального, цивілізованого, демократичного супільства».

Пiдтримуючи виробника, не нагинайте споживача

Пiдтримуючи виробника, не нагинайте споживача

Нашого Прем'єра взяли в облогу численні проблеми, й опозиція не минає нагоди зайвий раз про це нагадати. Водночас незадоволення роботою Кабінету Міністрів висловив нещодавно й Президент Віктор Ющенко, нарікаючи на відсутність в урядовців відчуття команди. Проте, як випливає з його слів, він не схильний перебільшувати труднощі. Глава держави виступив з прогнозом щодо рівня зростання ВВП у 5-6 вiдсоткiв та iнфляцiї у 7-8 відсотків на цей рік. Водночас iнша заява — міністра економіки Сергія Терьохіна, яка пролунала тоді ж, навряд чи може когось залишити байдужим. Неринкова позиція керівника МінАПК, соціаліста Олександра Баранівського, як вважає пан Терьохін, загрожує зривом аграрних реформ. Те, який запас міцності є в української економіки для здійснення другої хвилі реформ, «УМ» намагалася з'ясувати у бесіді з керівником групи радників голови Нацбанку України Валерієм Литвицьким.

Вугілля — в міністерство

Вугілля — в міністерство

Україна не «тирить» газ у Росії, стверджує Юлія Тимошенко. Вона зазначила, що нашу країну такими заявами принижують, і відкинула це обвинувачення з боку російського президента Володимира Путіна, попередньо заслухавши звіт голови НАК «Нафтогаз України» Олексія Івченка. НАКу вдалося довести, що немає проблем і з російським газом, який міститься в українських сховищах. Прем'єр запевнила, що наша країна готова ритмічно передавати цей газ російському «Газпрому» для експорту.

Олігархам допоможуть модернізуватися,

У Верховній Раді України створено робочу групу з доопрацювання урядових законопроектів.
З боку уряду координуватимуть діяльність робочої групи перший віце-прем'єр-міністр Анатолій Кінах, віце-прем'єр Олег Рибачук та міністр економіки Сергій Терьохін. Позавчора ввечері ця робоча група розпочала роботу. Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко просить парламент прийняти законопроекти щодо СОТ, житлового будівництва та забезпечення ефективної бюджетної політики.

З бідного по копійці — багатому квартира

Є добра новина для тих, хто мріє про власне житло: на початку червня відбулося зниження вартості іпотечних кредитів. Зокрема, про це повідомив Банк регіонального розвитку, який зменшив процентні ставки за іпотечними кредитами до рівня 13 відсотків річних у доларах США і 20 відсотків річних у гривнях. Звичайно, така ставка далека від ідеалу, але все ж таки це хоча б щось, коли немає багатого дядечка. Те, що зниження ставок на житлові кредити відбулося майже одночасно в низці банків, підтвердили у Державній іпотечній установі України (ДІУ).

«Гільйотина» для бідності

«Гільйотина» для бідності

За словами віце-прем'єра Олега Рибачука, «явка» на форумі перевершила всі сподівання. Прибуло 145 учасників із 32 держав — лідерів бізнесу в різних секторах економіки. При всій офіційності цього заходу насправді тут панувала досить невимушена атмосфера гри на зразок «Що, де, коли?», бо складалося враження, що тут зібралися відмінники олімпіад і переможці всіляких крутих конкурсів. «Мізкову атаку» здійснювали розділені по секціях учасники міні-Давосу. До їхньої честі, вони втекли від нудної «засідалівки» і розбилися на невеличкі групки «за інтересами», усамітнившись у невеликих аудиторіях за окремими столиками.

«Бон апетит», панове

«Бон апетит», панове

Учора в Києві Всесвітній економічний форум (ВЕФ) відкрив свій позачерговий «круглий стіл» «Україна-2005». На відміну від «повноформатних», якими є форуми в Давосі, такі зустрічі проводяться на регіональному рівні вісім-десять разів на рік. Скажімо, в Росії міні-Давос планується провести у вересні.

Неофіти біля підніжжя міні-Давоса

Досі надавалося багато різних рецептів того, як піднести нашу економіку і забезпечити Україні гідне місце серед провідних держав світу. Окрім міркувань про технологічний прорив, якого потребує економіка, не раз намагалися підійти до цієї проблеми з іншого, «людського», боку — виплекати ідею конкурентоспроможності країни, піднісши її на «передній край» національної свідомості. Ця Сизіфова праця триває. Зроблено ще одну спробу викотити той камінь на непокірну вершину.