Роман Чайка: «Темники» тепер дають політикам

Роман Чайка: «Темники» тепер дають політикам

Інформаційним приводом для розмови з Романом Чайкою — співведучим щоденного інформаційно–аналітичного ток–шоу «Час. Підсумки дня», що виходить на «5 каналі», стали події, що розгортаються навколо побиття в Києві 18 травня, під час акції опозиції «Вставай, Україно!», журналістки Ольги Сніцарчук і фотокореспондента Владислава Соделя. Цього тижня з відкритим листом дивного змісту до Президента України Віктора Януковича та Генерального Прокурора Віктора Пшонки на захист нападника з білої Церкви Вадима Титушка виступила група людей, які називають себе журналістами і політологами. Зокрема, Оксана Шкода, Олександр Чаленко, Дмитро Джангіров, Володимир Скачко підписалися під текстом про те, що «не існує жодного доказу побиття Ольги Сніцарчук спортсменом з Білої Церкви Вадимом Титушком» і що «існують докази того, що Ольга Сніцарчук на даній протестній акції не виконувала функцій журналіста». Ще автори листа вимагають «справедливого» покарання окремих засобів масової інформації (мовою оригіналу): «Также считаем необходимым привлечь к ответственности ряд СМИ, в частности, «5 канал», в эфире которого во время передачи «Час. Підсумки» (ведущие — Роман Чайка и Святослав Цеголко, 27–30 мая) на всю страну были обнародованы фотографии спортсменов из Белой Церкви, с указанием их личных данных, в том числе конкретного адреса проживания. Это не только противоречит журналистской этике, но и является недопустимым в отношении любого гражданина нашего государства...»

Каша Сальцова: Наново знайомлюся з собою як з автором

Каша Сальцова: Наново знайомлюся з собою як з автором

Вітер змін підхоплював цей гурт не раз. Нові учасники, нові музичні напрями і навіть нові зачіски харизматичної Каші, втім, не змінили ядра групи — проникливих та відвертих текстів і чарівного голосу солістки, за яким «Крихітку» (а в минулому «Крихітку Цахес») не сплутаєш з жодним іншим гуртом. Самобутні музиканти продовжують творити та експериментувати. Вкотре зазнавши змін у складі гурту (на місце гітариста Миколи Матковського прийшов Олексій Юр’єв, а на місце басиста Стаса Галана — Петро Акоп), музиканти під егідою Каші вступили у новий етап творчості: наприкінці червня у ресторані–клубі «Толстой» оновлена «Крихітка» порадувала прихильників першим концертом у новому складі. Про свіжий максi–сингл «Донор», запис нового альбому та експерименти у музиці та одязі «Україні молодій» розповіла Каша Сальцова.

Обранці мають стати впливовими

Обранці мають стати впливовими

На вітчизняному ТБ дуже мало програм, у яких би серйозно, без елементів шоу, говорили про суспільне життя і політичні проблеми. Одна з них — «Дорогі депутати», які виходили з лютого на кабельному ТВі, а тепер перемістилися на «5–й канал». Ми говоримо з ведучими аналітично–інформаційного проекту Юлією Банковою й Андрієм Сайчуком.

Балі навиворіт

Балі навиворіт

Улітку, коли всім по–особливому хочеться вирватися зi спекотних міст у якісь казкові світи, активізується пошук туристичних принад — хоча б у власному телевізорі. Один із найпомітніших і найцікавіших туристичних телепроектів на вітчизняному ТБ — «Світ навиворіт» iз Дмитром Комаровим. Харизматичний та іронічний ведучий–непосида, який днями відсвяткував 30–річчя, разом з оператором Олександром Дмитрієвим знімає новий сезон програми в Індонезії. Глядачі зможуть його подивитися восени. А вже зараз про свої нові пригоди Дмитро розповідає користувачам «Фейсбуку» і не тільки.

Дитяче меню на канікули

Дитяче меню на канікули

Найкращий спосіб не мати проблем iз відтягуванням дітей від телевізора радикальний — позбутися цього «друга сім’ї». Утім від такого рішучого кроку багатьох батьків стримує не лише власна залежність від «зомбоящика», а й бажання якимось чином якнайдовше утримати доньку чи сина під наглядом. Бо вулиця, дуже часто, — це ще більше зло. Хоча все щоденно переплітається: спочатку дитина всмоктує у себе різну словесно–візуальну дурню з телеекрана, а потім копіює телеобрази у своїй компанії поза домашніми стінами.

Найоптимальніший варіант — не створювати для дитини атмосфери тяжіння до категорично забороненого телевізійного плоду і показувати особистий приклад того, що від будь–якої картинки на екрані у будь–який момент можна відірватися. Бо реальне життя (навіть прохання бабусі принести води) — важливіше і цікавіше.

Євген Кисельов: Канал не повинен бути ні провладним, ні опозиційним

Євген Кисельов: Канал не повинен бути ні провладним, ні опозиційним

Громадянин Росії Євгеній Кисельов позиціонує себе як російсько–український журналіст. Колись він очолював ще не провладний російський канал НТВ, у 1995 році у США отримав престижну міжнародну премію «За свободу преси». Але це порівняно далека історія. За останніх 5 років в Україні відомий журналіст спочатку працював на каналі ТВі, а потім — на «Інтері». Після перепродажу Валерієм Хорошковським більшої частини акцій телеканала і всієї однойменної медіа–групи Дмитру Фірташу і Сергію Льовочкіну Євгенія Кисельова призначили керувати «Національними інформаційними системами» — компанією, що створює інтерівські «Новини», «Подробиці» і «Подробиці тижня». У ці вихідні ще донедавна ведучий авторського ток–шоу «Велика політика» вперше з’явиться в ефірі як ведучий «Подробиць тижня».

На запитання «УМ», надіслані кілька тижнів тому, Євгеній Кисельов, який позавчора, на зустрічі Віктора Януковича з журналістами з нагоди професійного свята, у процесі неформального спілкування попросив у Президента українське громадянство, відповів особисто письмово.

Зачаровані гаджетами

Зачаровані гаджетами

Днями неподалік Києва, трохи вбік від виїзду на Одеську трасу, можна було спостерігати загалом буденну сцену: на роздоріжжі біля одного з дачних поселень чоловік у формі зупиняв автівку, а потім водій давав охоронцю порядку на дорозі гроші.