Досміялися до рекорду

Досміялися до рекорду

Зігравши свою знамениту виставу «Шельменко–денщик» у 2200–й раз, Харківський державний академічний український театр ім. Шевченка потрапив до Книги рекордів України. Відповідне свідоцтво колективу вручили просто на сцені, де ще хвилину тому кмітливий слуга небезкорисливого капітана Скворцова відчайдушно вирішував романтичні проблеми головних героїв нев’янучої комедії класика–харків’янина Григорія Квітки–Основ’яненка.

Усе найгiрше — дiтям

Кількість хворих на дизентерію богодухівчан за останні кілька діб зросла до 120 осіб, переважна більшість з яких — діти. Виїзна комісія з надзвичайних ситуацій, що днями працювала в районі, ухвалила рішення закрити двадцять шкіл та чотири дитячi садки на карантин. Наразі там проводять дезiнфекцію.

А вона все ж таки крутиться

А вона все ж таки крутиться

У Харківському планетарії тепер можна на власні очі пересвідчитися у тому, що Земля таки обертається навколо своєї осі. Копію маятника знаменитого французького фізика Жана Фуко, який ще у 1851 році довів цю незаперечну істину, виготовив і подарував астрономічному закладу начальник інструментального виробництва заводу «Комунар» Валентин Пальчик. І хоча для України цей прилад — не новинка (аналоги вже є у двох вітчизняних вузах), саме тут його відтепер зможе побачити кожен бажаючий. До речі, така традиція давно прижилася у паризькому Пантеоні, де знаходиться найвідоміший прилад Фуко.

Оздоровлення для здорових

Оздоровлення для здорових

Руки професійного масажиста здатні творити з нашим тілом дива, тому імена справжніх майстрів не потребують реклами. Але, як свідчить медична практика, такого роду оздоровчі процедури «показані» далеко не всім. Тож перш ніж вирушити до спа–салону чи масажного кабінету, переконайтеся у тому, що його послуги вам дійсно підуть на користь. А заодно перевірте на фахову придатність спеціалістів оздоровчого закладу, навіть якщо ті проголошують себе гуру унікальних технік.

«Покосило» кого чим

У райцентрі Богодухів Харківської області сталася справжня надзвичайна подія: протягом трьох днів до лікарні з симптомами кишкового отруєння звернулися одразу 36 людей, переважна більшість з яких — учні молодших класів місцевих гімназій №1 та №2. Більше двадцяти хворих негайно госпіталізували до інфекційного відділення Центральної районної лікарні, ще тринадцять наразі лікуються амбулаторно. Як повідомив заступник голови Харківської облдержадміністрації Ігор Шурма, діагноз дизентерія підтвердився у п’ятьох осіб. У решти виявили гостру кишкову інфекцію. Усі хворі скаржилися на дуже високу температуру, болі в животі, слабкість і блювоту.

Нестабільні гроші

Робітники заводу імені Т. Г. Шевченка перекрили рух трамваїв вулицею Жовтневої революції, оскільки на підприємстві знову виникли проблеми з виплатою зароблених коштів. «У нас немає іншого виходу, як тільки в такий спосіб домагатися, аби до учасників пікету вийшли представники керівництва заводу і пояснили, коли саме будуть погашені борги», — пояснив лідер громадської організації «Трудова Харківщина» Павло Тищенко, кинувши поглядом у бік довгого ланцюга пригальмованих трамваїв.

Зеленку стерплять, гранати теж

Зеленку стерплять, гранати теж

Цього тижня харківські опозиціонери змушені були двічі відбиватися від підступних атак. Спочатку хтось наводнив місто фальшивими газетами, виданими під брендом ВО «Батьківщини», на шпальтах яких опозиційні кандидати в депутати нібито самі себе виставили в негативному світлі.

Тринадцять пострілів у життя

Надзвичайна подія сталася в неділю опівдні на одній iз центральних вулиць міста. За інформацією Центру громадських зв’язків обласного управління міліції, 30–річний чоловік вийшов зі свого будинку і сів за кермо автомобіля.

Чорнобильська правда

Чорнобильська правда

Триває безстрокова акція протестів харківських «чорнобильців». Вийти на майдан Свободи їх змусило запевнення урядовців у тому, що держава вже встигла виконати тогорічні вимоги ліквідаторів. «Вони кажуть, що чорнобильські протести у країні припинилися.

Ядерний старт

Ядерний старт

Знаменита британська лабораторія в Кембриджі «зруйнувала», як тоді говорили, ядро атома літію усього лише на півроку раніше. Але харків’яни вважають цю першість відносною. На той час між науковими школами ще не виросли високі ідеологічні бар’єри, тому фізики вільно обмінювалися своїми ідеями.