Мільйонер за рахунок держави

Військова прокуратура Південного регіону заарештувала одного з колишніх старших офіцерів дислокованої в Херсоні бригади ПВО. Майора української армії у відставці, що завідував під час служби фінансовою частиною, підозрюють у розкраданні близько двох мільйонів гривень бюджетних коштів, які в 2006—2007 роках Міноборони відпускало на утримання ракетної військової частини А–1836. Причому умови для розкрадань завдяки зневажливому ставленню до вищих начальників було створено просто–таки ідеальні.

На роботу в Африку

На роботу в Африку

Через брак коштів цього літа Міністерству оборони України вперше довелося скористатися орендованим паромом, аби успішно завершити тринадцяту ротацію миротворців з України в Ліберію. Для самих військових в умовах кризи напружена робота в Африці вже здається не тяжкою працею, а скоріше бажаним лотерейним квитком. Щоб потрапити до складу миротворців ООН, українські військові проходять складний конкурс: аж сім претендентів на одне місце. Про те, як живеться нашим хлопцям в умовах далекої країни, я довідалася від херсонських військовослужбовців 56–го окремого вертолітного загону Збройних сил України. Капітану 11–го окремого полку армійської авіації Олександру Світличному служити в Африці сподобалося: там не треба заощаджувати на бензині, а за роботу добре платять.

Суд ... у реанімації

Суд ... у реанімації

Незвичайне судове засідання ухвалило звільнити начальника Державної інспекції з контролю над цінами Людмилу Хапову з–під варти через недостатню обвинувальну базу. Розслідування у цій справі триває — факт одержання хабара в 10 тисяч гривень офіційно не доведено. А ось обвинувачену жінку в передінфарктному стані доставлено назад у палату реанімації, під крапельницю. Правда, вже без наручників та «групи супроводу». Ніяких вибачень за відпрацьовування на практиці методів боротьби з хабарниками не надійшло.

«Менти поза законом»

«Менти поза законом»

Довгих сім років простий працівник морського порту В’ячеслав Гордієнко шукав правди і знайшов її. Чоловік виграв суд в облуправління міліції Херсонщини й добився довічної матеріальної компенсації. Після цього пан Гордієнко написав документальну книгу про свої митарства і відверто розповів усім, що треба робити маленькому українцю, щоб захистити себе від «перевертнів у погонах». Книга відверто шокує, а її діючих осіб можна легко впізнати, тому спочатку видавці боялися її друкувати. Але наполегливість В’ячеслава і його спрага до справедливості таки перемогли. Тепер книга «Менти поза законом» є таким собі підручником, що розкриває методи захисту своїх прав в умовах тотальної кримінальної кругової поруки правоохоронців. В’ячеслав Гордієнко впевнений, що його праця допоможе багатьом українцям, що опинилися в біді.

Сантехнік із медаллю академіка

Дійсний член Нью–Йоркської академії наук, професор Херсонського дер­жавного технічного університету став жертвою підступних задумів звичайного сантехніка. У квартирі вченого забилася каналізація. Професор викликав спеціаліста із ЖЕКу. Той за п’ять хвилин прочистив труби, одержав свої 50 гривень, а потім попросив зварити йому з похмілля чашку кави.

Богородиця з води

Стародавню ікону «Образ Покрова Пресвятої Богородиці» щасливий рибалка з Херсона упіймав на звичайну бамбукову вудку. Такий «улов» чоловік вважає знаком небес. Він вирішив передати знахідку до церкви. А священнослужителі вірять, що врятована від води та рук бандитів ікона — справді чудотворна. Адже православній знахідці, за всіма ознаками, близько 200 років. Швидше за все, її викинули контрабандисти під час митного огляду на якомусь кораблі.

Неграмотні говорять російською

Дослівно судовий висновок звучить так: «Про надання російській мові статусу регіональної в частині її використання міськрадою й виконавчими органами у своїй роботі. Наряду з українською мовою». Втішає одне: цим же рішенням суд скасував прийняте раніше рішення депутатів міськради про визнання в Миколаєві російської мови регіональною. Тобто поки що русифікація зачепила винятково сфери оформлення офіційної документації.

«Поцілунок» «чорної вдови»

«Поцілунок» «чорної вдови»

Цього літа від укусів «чорної вдови» у Херсонській області постраждало вже четверо людей. Серед них — двоє дітей із Генічеська й Каховки. За інформацією обласної санепідемстанції Херсона, особливо постраждала 16–річна дівчина із села Милово Бериславського району. Вона якраз господарювала на присадибній ділянці й не помітила у траві павучиху, а та вжалила її у долоню. У шпиталі медики ввели дівчині протикаракуртну сироватку, що допомогло врятувати їй життя. За словами заступника головлікаря обласної санітарно–епідемічної станції Анатолія Коваля, більшість зустрічей із «чорною вдовою» відбуваються на городах, дачних ділянках, сільськогосподарських угіддях, а от на морському узбережжі отруйних павуків практично немає.

Реквієм для комбайна

Реквієм для комбайна

Бадьоро підписана Прем’єр–міністром України програма щодо реанімації колишнього гіганта херсонської промисловості виявилася не більш ніж фільчиною грамотою через відсутність фінансування. Близько тисячі робітників заводу «Херсонські комбайни» сьогодні викинуто на вулицю. Єдине, що зміг гарантувати їм уряд Тимошенко — це жалюгідна допомога у зв’язку з безробіттям...

Голову поставимо «на ноги» 

Голову поставимо «на ноги» 

«Експериментальним» пацієнтом лікарів став 63–річний Микола Николаєнко з Великоолександрівського району Херсонщини. Чоловік отримав травму, не сумісну з життям, коли сідав у бричку: кінь чогось злякався, різко смикнув віз — і наїзник полетів під колеса брички, сильно вдарився головою об землю і поламав шийний відділ хребта. «Зуб» другого шийного хребця відламався, вискочив зі свого місця і розпався на частини. До того ж цей підступний хребець захищає ділянку стовбура спинного мозку, що відповідає за дихання, серцебиття і рух. Чоловіку паралізувало руки, майже відмовили ноги, а дихав він через силу.