Справа на мільйон

У справі екс–голови Зачепилівської райради Олега Токаря, з вини якого минулого року в дорожньо–транспортній пригоді загинув чоловік і були розбиті чотири іномарки, з’явилися нові подробиці. На черговому засіданні Індустріального суду Дніпропетровська родичі покійного заявили, що вимагатимуть від колишнього чиновника моральної компенсації в розмірі мільйон гривень. Відповідний цивільний позов вони вже подали до суду.

Сила вітру і Сонця

Німецька компанія WSB International на території Харківщини відібрала шість майданчиків і вже встановила там прилади для вимірювання вітропотенціалу області. Найперспективнішими виявилися ділянки у Зміївському, Кегичівському та Чугуївському районах. Можливо, якраз там після вивчення українського земельного законодавства і будуть встановлені незабаром парки сучасних вітряків, оскільки зарубіжні інвестори мають намір й надалі розвивати в регіоні альтернативні джерела енергії.

Небезпечна стрункість

Учениці Харківської школи №102 потрапили до реанімаційного відділення дитячої обласної лікарні з діагнозом «гостре медикаментозне отруєння». Як повідомила директор навчального закладу Ольга Голенкова, перед заняттями восьмикласниці придбали в аптеці пігулки для схуднення, прийнявши їх ще до дзвінка. А вже на четвертому уроці всім чотирьом стало настільки зле, що вчителям довелося викликати «швидку». Наразі життю та здоров’ю дівчат вже нічого не загрожує. Лікарі їх готують до виписки.

Ентузіаст, романтик, «гаряча голова»

Ентузіаст, романтик, «гаряча голова»

Коли мрія Василя Каразіна ставала ідеєю фікс, у можливість реалізації його фантастичних проектів починали вірити навіть дуже консервативні люди. Так у кріпосній і малограмотній Росії, скажімо, з’явилося міністерство народної освіти, а в провінційному і на той час нічим не примітному Харкові — перший на теренах Малоросії імператорський університет. Одні освітянським реформатором захоплювалися, інші ненавиділи, але всі однаково заздрили за вміння випереджати час і бути корисним суспільству. Найбільшою ж небезпекою для самого Каразіна став той факт, що його кипучої енергії було забагато навіть для безмежної імперії і що подразнення спокою у вигляді будь–яких змін присікалося російською елітою з традиційною жорстокістю.

Не витримав і куба

На будівельному майданчику по вулиці Пушкінській, де зводиться 10–поверховий корпус нової бібліотеки Харківського національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, обірвалася стріла будівельного крана. Падаючи, вона зачепила і смертельно травмувала 46–річного робітника приватної будівельної фірми, який працював на рівні другого поверху. На місце НП викликали «швидку», але врятувати потерпілого не вдалося.

Реквієм для чотирьох

Учора суддю Фрунзенського району разом iз дружиною, сином та невісткою, які в грудні минулого року загинули від рук невідомих злочинців, поховали на 18–му міському цвинтарі. Із моргу їхні тіла автомобілями перевезли одразу на кладовище, де й відбулася церемонія прощання. Спочатку організатори похорону планували привезти тіла покійних до під’їзду їхнього будинку на Московському проспекті. Комунальники навіть розчистили від льоду просторий майданчик, але в день похорону від цієї ідеї відмовилися — надто вже трагічні асоціації викликає квартира Трофімових.

Тверезим рятував собаку

Тверезим рятував собаку

Розслідування кривавої дорожньо–транспортної пригоди, яка сталася 30 листопада минулого року в Дніпропетровську з вини голови Зачепилівської райради Олега Токаря, завершилося несподіваним результатом. На попередньому слуханні стало відомо, що чиновник керував автівкою... абсолютно тверезим. А виїхав на зустрічну смугу лише тому, що хотів врятувати життя собаці, який перебігав дорогу.

Світ, який ще можна врятувати

Світ, який ще можна врятувати

Навіть не кожному американському байбаку­синоптику, що прогнозують погоду вже не одне століття, пощастило мати в якості власного хранителя доктора біологічних наук. Водночас високий науковий ступінь і тривала природоохоронна кар’єра не дозволяють пану Токарському сприймати започатковане дев’ять років тому свято як легку забаву. Тобто щоразу в другий день лютого, коли журналісти з’їжджаються до Тимка послухати черговий прогноз на весну, вчений з несвятковими нотками в голосі нагадує суспільству ще й про негаразди самих слобідських синоптиків. Наразі ці симпатичні тваринки перебувають на межі повного зникнення. Але врятувати їх можна, і вчені навіть знають як. Своїми ідеями з цього приводу з «УМ» поділився незмінний хранитель харківських віщунів, доктор біологічних наук, професор Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Віктор Токарський.

З шаблею на ТРК

Уночі 26–річний молодик саморобною шаблею розбив дверне скло обласної телерадіокомпанії і спробував проникнути всередину приміщення. Співробітник Державної служби охорони встиг затиснути його між подвійними вхідними дверима й викликав підмогу.

«Сланцеві» пристрасті

Депутати Харківської обласної ради слідом за своїми донецькими колегами днями ухвалили проект співробітництва з компанією Shell, що має намір розробляти на Слобожанщині Юзівське родовище сланцевого газу. Але попри успішний фінал голосування у сесійній залі, далеко не всі політичні партії регіону позитивно сприйняли такий варіант розв’язання вітчизняних газових проблем. Фракція «Батьківщини», скажімо, на знак протесту в повному складі взагалі відмовилася брати участь в обговоренні цього питання, а «свободівці» і комуністи для більш переконливого вияву своєї позиції провели окремі пікети приміщення обласної влади. Більше того, голова регіональної організації ВО «Свобода», народний депутат Ігор Швайка вже повідомив, що його партія разом з українською екологічною лігою має намір оскаржити рішення облради в суді і навіть готова перейти до «акцій прямої дії».