Поза зоною власного комфорту

Поза зоною власного комфорту

Уже кілька років поспіль власник і креативний директор харківського рекламного агентства Arriba Макс Бурцев обирає для відпустки стресові подорожі за кордоном. Він місяць прожив безхатченком у Шотландії, об’їздив не одну країну автостопом, а днями повернувся зі США, де єдиним засобом пересування у нього був велосипед. Екстремальний туризм бізнесмен називає порятунком від життєвого застою і надійним способом перезавантажити свій мозок і тіло.

З мосту — в річку

Близько першої години ночі в районі урочища Фігурівка Чугуївського району в річку Сіверський Донець упав автомобіль Daewoo Lanos. З води пощастило вибратися лише одній пасажирці. Прийшовши до тями, вона одразу викликала рятувальників, а заодно повідомила, що, крім неї, у салоні автівки перебували ще троє пасажирів — хлопець i двоє дівчат.

Терористи мимоволі?

Терористи мимоволі?

До серії вибухів, що сталися на території мусульманських мечетей у Бiрмiнгемi, можуть бути причетні два українці, які приїхали на стажування в компанію з виробництва програмного забезпечення Delcam. Як повідомляють представники британської поліції, молодих людей (одному 22 роки, іншому — 25) було заарештовано минулого тижня після того, як в інтернеті опублікували кадри камер зовнішнього спостереження. Українців на них нібито впізнали співробітники згаданої компанії.

Лише екзотики бракувало

Лише екзотики бракувало

На Харківщині плесо найбільшої річки Східної України — Сіверського Дiнця — місцями повністю вкрила широколиста пістія. Приголомшені екологи здивовано розводять руками: цей тропічний водяний бур’ян росте винятково у спекотних частинах світу, тому появу його на Слобожанщині називають небезпечною сенсацією. Якщо лапата рослина з довгим коренем успішно перезимує в наших краях, то боротися з нею стане ще важче. Для Сіверського Дінця, що й без того серйозно потерпає від забруднення заводськими стоками, тропічна «окупація» може обернутися серйозним екологічним лихом.

Дім, у якому врятували голос Шаляпіна

Дім, у якому врятували голос Шаляпіна

Картини, скульптури, поезія і багато музики. Це зброя, за допомогою якої харківські студенти і всі небайдужі городяни вже чотири п’ятниці поспіль рятують будинок по вулиці Чубаря, 7. У його стінах один із засновників вітчизняної отоларингології Степан Сурукчі зумів повернути голос Федору Шаляпіну і фактично врятував його творчу кар’єру. У мерії молодь почули й обіцяють «застрахувати» пам’ятку архітектури від знищення. Мовляв, новий господар особняка готовий вкласти власні кошти у капітальний ремонт. Але така відповідь утішила учасників руху лише наполовину, бо вони мріють про відкриття у цьому домі Молодіжного творчого центру і музею музичної культури Харкова. Кажуть, унікальна аура будинку, де співали Шаляпін і Вертинський, ідеально підходить саме для реалізації творчих проектів. Думка читача на форумі forumok.kiev.ua.

Гора і вбивці

Гора і вбивці

На сайті Харківського альпклубу і досі висить повідомлення Ігоря Свергуна, датоване 16 червня. Керівник експедиції на Нанга–Парбат, до складу якої ввійшли шестеро українців і по двоє грузинів та словаків, повідомив про подолання перших кілометрів однієї з найскладніших вершин планети.

Покинутий рай

Сьогодні вже важко навіть повірити, що такі типові для наших краєвидів дерева як біла акація, каштани, тополі й канадські клени з’явилися в Україні лише 200 років тому. Завезли їх у різний час і акліматизували до місцевих природних умов Іван Назарович та Іван Іванович Каразіни — батько та син. Колискою для тоді ще фактично екзотів став створений ними дендропарк у селі Основинці поблизу містечка Красний Кут, що й понині вражає багатством і різноманітністю культивованих дерев та чагарників. Але, на жаль, сьогодні цей унікальний куточок природи з багатьох причин переживає не найкращі часи. Чи не вперше за свою довгу і непросту історію він опинився на межі повного занепаду.

Не на того нарвались

Прокуратура Харкова і представники місцевої Державної служби охорони продовжують по–різному коментувати інцидент у кафе «Старгород», унаслідок якого суддя Київського району міста потрапив до лікарні, а троє міліціонерів — під слідство. Учора мало відбутися засідання апеляційного суду, під час якого розглядали справу затриманих правоохоронців, але через неявку прокурора слухання перенесли. Колеги міліціонерів біля будинку Феміди провели пікет, вимагаючи об’єктивного розслідування.

Жах на вулиці Тимурівців

Жах на вулиці Тимурівців

У справжній вогняній пастці опинилися більше сотні мешканців харківського гуртожитку по вулиці Тимурівців, 33. Коли о шостій ранку вони помітили димову завісу і викликали пожежників, їхня дев’ятиповерхівка, за словами фахівців, палала вже години дві поспіль — після святкування Великодня усі солодко спали, не підозрюючи лиха. До того ж вогонь спалахнув не в квартирі, а на лоджії третього поверху, вщерть заставленій старими меблями та речами. «Нам пізно повідомили про пожежу, — прокоментував ситуацію помічник начальника ГУ Держслужби НС у Харківській області Ігор Лупандін. — Коли прибули наші хлопці, дим поширився до дев’ятого поверху, скрізь бушувало відкрите полум’я, а в тих, хто залишився всередині, не було можливості вийти».

Війна з каменем

Війна з каменем

Уже вдруге у Молодіжному парку безслідно зник пам’ятний знак воїнам Української повстанської армії, встановлений патріотично налаштованими ентузіастами двадцять років тому. Як повідомив народний депутат, голова Харківського відділення ВО «Свобода» Ігор Швайка, камінь iз пам’ятним написом вивезли за допомогою важкої техніки, оскільки на землі залишилися сліди від трактора чи екскаватора.