Шукайте горобців у зоопарку

Харківські орнітологи не без подиву і суму озвучили дещо несподівану новину: місто масово покидають горобці. Птахи, що завжди витримували слобідські морози, спеку і промисловий смог, більше не хочуть жити у Харкові. Жене їх до приміських сіл та містечок елементарний голод. «Що зараз відбувається з нашими міськими газонами? — прокоментувала ситуацію доцент кафедри зоології тварин ХНУ імені В. Каразіна Тетяна Атемасова. — Їх корінним чином змінюють. Тобто висаджують нову газонну траву і не дають їй розростися. Там не встигають відновлюватися комахи, яких їдять горобці». У результаті знайому всім пташину тепер можна побачити здебільшого у зоопарку. Правда, поки що не в клітках, а всередині вольєрів тварин та біля годівниць водоплавних птахів. Це єдине місце, де бідолахи можуть врятуватися від голодної смерті.

Не вперше, але востаннє

Позавчора ввечері в Інституті проблем машинобудування імені Підгорного під час проведення досліду вибухнув блок системи вимірювання рівня рідини в установцi для дослідження електрохімічних елементів. У результаті НП серйозно постраждав 60–річний старший науковий співробітник НДІ, якого у тяжкому стані відправили до лікарні швидкої допомоги. На жаль, врятувати життя вченого медикам не вдалося. Інший учасник трагічного експерименту, 40–річний інженер, отримав незначні поранення, тому від госпіталізації відмовився.

Для Сталiна і хати не шкода

Лідер громадської організації «Оплот», 37–річний бізнесмен Євген Жилін, який має імідж непримиренного критика руху УПА, планує оголосити збір коштів на пам’ятник Йосипу Сталіну. Ентузіаст мріє встановити погруддя комунiстичному диктатору 23 серпня цього року — у 70–ту річницю звільнення Харкова від фашистських загарбників.

«Шукаємо «предмет». Законно»

Учора п’ятсот співробітників харківської філії ІТ–компанії «GlobalLogic Україна» не змогли потрапити на свої робочі місця. Правоохоронці в масках, які нагрянули до офісу з перевіркою, затребували у них перепустки і, переписавши контактні дані, відправили додому. Тих же, хто встиг зайти в офiс до початку «маски–шоу», випускали на вулицю по десять осіб за тією ж схемою.

Метод люблячого «тирана»

Метод люблячого «тирана»

За любов до урочистих маршів iз духовим оркестром та жорстке перевиховання юних бродяжок незвичною для них працею Антона Макаренка часто називають суто радянським педагогом. Зовнішні атрибути його методу і справді вийшли за межі виправних колоній, ставши невід’ємною частиною комуністичної виховної системи. Форма згодом перемогла і нівелювала зміст, тому Макаренко на батьківщині залишився скоріше канонізованим символом режиму, ніж автором унікального педагогічного вчення. Хоча його ноу–хау дуже високо цінується у світі й навряд чи втратить колись свою актуальність. Він умів розгледіти у здичавілих «вовченятах» залишки чогось людського і переконати їх у тому, що людиною бути непросто, але дуже цікаво.

Життя на промзоні

Робітники Харківського приладобудівного заводу імені Т. Шевченка, які вже не раз проводили акції протесту, погрожують черговим страйком. Для їхнього гніву є одразу дві причини: величезний борг iз зарплати (кожному тут винні щонайменше по 20—30 тисяч гривень) і відсутність роботи, через що всіх відправили додому до 18 березня.

Старе кіно

Адміністрація Міжнародного кінофестивалю «Харківський бузок» оголосила збір документів та речей, які потенційно можуть стати експонатами Музею кінематографічної історії Харкова. Останній уже незабаром буде відкрито у приміщенні найстарішого кінотеатру міста «Бомер», де наразі проводять ремонт у спеціально відведених кімнатах.

Корова з пробірки

У рамках проекту «Село майбутнього», реалізація якого на Харківщині розпочнеться вже цього року, збудують перший в Україні селекційно–генетичний центр. Там буквально з пробірок будуть вирощувати голштинівську породу корів, які дають по 35 літрів молока на день. Технологію виведення унікальних теличок область придбає в Ізраїлі. «Йдеться про корів, які в середньому дають близько 13 тисяч літрів молока на рік, тоді як в Україні цей показник не набагато перевищує 4 тисячі, — каже заступник голови облдержадміністрації Юрій Сапронов. — Черга на ізраїльських теличок розписана у світі на п’ять років уперед, але нам вдалося отримати дозвіл на ввезення певної кількості ембріонів поза конкурсом».

Солдат на вічному ремонті

Департамент комунального господарства Харківської міськради в листопаді минулого року уклав договір iз ТОВ «Будсервіс — плюс» на капітальний ремонт монумента. Як повідомив «Вісник державних закупівель», вартість запланованих робіт сягне майже 7 мільйонів гривень. За ці кошти переможець тендеру зобов’язаний замінити навколо монумента асфальтне покриття, гранітне облицювання та сходи, відновити дві гармати часів Другої світової війни, замінити освітлення та загорожу, засіяти газони і висадити 80 кущів ялівцю.

«Воля» в неволі

До приймальні народного депутата від «Батьківщини», екс–голови Харківської облдержадміністрації Арсена Авакова завітали п’ятеро міліціянтів iз постановою Київського райсуду від 30 січня про проведення слідчих дій на території фірми «Експерт–фінанс». На що прес–секретар нардепа Наталія Стативко пояснила «гостям», що ті помилилися адресою. Але оскільки вони й далі наполягали на обшуку, на підмогу довелося покликати господаря приймальнi.