Нелукаво під танком

Нелукаво під танком

Сьогодні, коли тільки лінивий не лає «Нашу Україну» за її численні недоліки, принаймні у журналістському середовищі знайшлася чимала група людей, які сповна оцінили щонайменше одне достоїнство «помаранчевої» партії: демократичність. Позіхаючи з нудьги на традиційно нудному й «безальтернативному» з’їзді Соцпартії, представники ЗМІ з ностальгією згадували бурхливі дебати «нашоукраїнського» зібрання про склад політради, доцільність перебування деяких її членів у президії тощо. Звісно, це було давно, але, щиро кажучи, складно собі уявити, щоб після виключення з партії «правої руки» її голови, політичних пертурбацій зі змінами коаліцій тощо збори тієї ж «НУ» проходили б так спокійно.

Мовчать, контра!..

Кабінет Міністрів не має наміру приймати до виконання вісім указів Президента, повторно направлених в уряд секретаріатом Кабміну. Ідеться про проблему з контрасигнацією — таким механізмом уведення в дію указів глави держави, за яким вони нібито мають проходити візування Прем’єр-міністром перед набуттям чинності. Це записано в новій Конституції, але дане положення трактують по-різному. Банкова вважає, що візи в Кабміні — питання звичайної бюрократії, і «виданий» Президентом указ уже є чинним. А на Грушевського продовжують «паперову війну» і кажуть: Кабмін не має наміру порушувати Конституцію і приймати «неприкаянні» укази до виконання. Перший заступник міністра Кабінету Міністрів Олександр Лавринович пропонує секретаріату Президента вийти з цієї колізії, скасувавши укази, підписавши нові й узгодивши їх з урядом. Але для Банкової це теж питання принципу.

Ірина Друга

Ірина Друга

Однією інтригою й проблемою у журналістської спільноти України стало менше. Новим прес-секретарем глави держави стала Ірина Ванникова, журналістка телеканалу «1+1» — та сама, яка отримала цього року «Tелетріумф» у номінації «Краща інформаційна ведуча». Певно, цей титул був не останнім у відборі її на посаду, що звільнилася після Ірини Геращенко. Крім того, в активі Ірини Другої — дві вищі освіти.

Верховний з головою, голова — з косою

Верховний з головою, голова — з косою

Учора відбулися вибори Голови Верховного Суду України. Претендентами на головне суддівське крісло, яке звільнилося два місяці тому після відставки Василя Маляренка, були в. о. Голови ВС Петро Пилипчук та Василь Онопенко, народний депутат від Блоку Юлії Тимошенко. Незважаючи на добрі стартові позиції чинного «верховного судді» Пилипчука, висунутого Судовою палатою з кримінальних справ, перемогла молодість. Головою Верховного Суду став БЮТівець, лiдер Української соціал-демократичної партії. Пленум ВСУ затвердив його на посаді Голови переконливою більшістю голосів — за Онопенка проголосували 58 суддів із 86.

Перший бій — найлегший?

Перший бій — найлегший?

Тишу теплого осіннього вечора на вулиці Банковій порушував гучний сміх. Кілька молодих мам із колясками, які вигулювали своїх немовлят між секретаріатом Президента і Будинком з химерами, час від часу кидали зацікавлені погляди в бік розчиненого вікна на другому поверсі президентської «резиденції». Звідти долинали збуджені голоси й вибухи реготу, які свідчили про активний обмін враженнями. Вікно належало керівникові секретаріату Президента Віктору Балозі, який на 19.00 збирав у себе «губернаторів» на нараду. Один за одним до дверей пробігли іванофранківець Роман Ткач, його рівненський колега Віктор Матчук; як завжди нерозлучною парочкою прочимчикували харківський голова Арсен Аваков та його заступник Ярослав Ющенко, племінник Президента. З кожним поповненням сміх спалахував по-новій, а людей у строгих (і часто досить скромних) костюмах усе прибувало...

Ще одна «помаранчева»

Ще одна «помаранчева»

Голова УРП «Собор» Анатолій Матвієнко ініціює створення нової політичної партії. За міркуваннями Матвієнка, вона «відстоюватиме національні інтереси та матиме перспективи [на виборах] у 2009-му та 2011-му роках». Така сила має позиціонуватися як ліберальна в сфері економіки й національно-демократична у ставленні до державотворення.

Мороз мінус 200!

Постійні конфлікти з керівництвом обласного комітету СПУ, небажання центральних органів Соціалістичної партії розібратися у внутрішньому протистоянні «рожевих» та приєднання Олександра Мороза до коаліції з Віктором Януковичем — ці чинники стали причиною саморозпуску міського осередку та виходу з лав Соцпартії близько 200 львівських активістів СПУ.

Геть розперезалися?

Геть розперезалися?

Драматизмом і розпалом пристрастей відзначилось учорашнє розширене засідання Кабінету Міністрів за участі «губернаторів» і в присутності Президента. Так принаймні цей захід було заанонсовано. Однак Віктор Ющенко на Грушевського, 12 не прийшов, і його позначене відповідною табличкою місце, не змигнувши оком, зайняв спікер Верховної Ради Олександр Мороз. Табличку разом із президентським штандартом прибрали, а журналістськими «кулуарами» одразу поповзли чутки, що Ющенко обурився, тому й завернув на півдорозі до Кабміну. Гніватися глава держави мав підстави: з'ясувалося, що уряд планує рекомендувати йому звільнити п'ятьох голів облдержадміністрацій. І всі «чомусь» «помаранчеві»...