Жах на вулиці Тимурівців

Жах на вулиці Тимурівців

У справжній вогняній пастці опинилися більше сотні мешканців харківського гуртожитку по вулиці Тимурівців, 33. Коли о шостій ранку вони помітили димову завісу і викликали пожежників, їхня дев’ятиповерхівка, за словами фахівців, палала вже години дві поспіль — після святкування Великодня усі солодко спали, не підозрюючи лиха. До того ж вогонь спалахнув не в квартирі, а на лоджії третього поверху, вщерть заставленій старими меблями та речами. «Нам пізно повідомили про пожежу, — прокоментував ситуацію помічник начальника ГУ Держслужби НС у Харківській області Ігор Лупандін. — Коли прибули наші хлопці, дим поширився до дев’ятого поверху, скрізь бушувало відкрите полум’я, а в тих, хто залишився всередині, не було можливості вийти».

Війна з каменем

Війна з каменем

Уже вдруге у Молодіжному парку безслідно зник пам’ятний знак воїнам Української повстанської армії, встановлений патріотично налаштованими ентузіастами двадцять років тому. Як повідомив народний депутат, голова Харківського відділення ВО «Свобода» Ігор Швайка, камінь iз пам’ятним написом вивезли за допомогою важкої техніки, оскільки на землі залишилися сліди від трактора чи екскаватора.

Транспортний колапс головного мозку

Транспортний колапс головного мозку

Напередодні запланованого мітингу опозиції в Харкові з’явилася інформація про те, що влада готує опозиції великий провокаційний сюрприз. Як повідомив у своєму блозі голова обласної організації «Батьківщини» Арсен Аваков, мер Геннадій Кернес планує найняти бригаду молодчиків, які вночі напередодні акції «Вставай, Україно!» підірвуть пам’ятник Леніну на майдані Свободи. Йдеться саме про той монумент пролетарському вождю, за який харківський міський голова не так давно в ефірі політичного шоу обіцяв відірвати руки і ноги всім, хто бодай пальцем зачепить місцеву «історичну пам’ятку».

«Дорога на Марс довга — рік туди і рік назад»

«Дорога на Марс довга — рік туди і рік назад»

Тільки космонавт може зустріти Новий рік шістнадцять разів за одну добу, спати у вертикальному ліжку, самотужки вирощувати на орбіті горох, який їстимуть «марсіани», і при цьому залишитися просто людиною. Відкритий космос — найкращі ліки від гордині, бо змушує працювати на межі власних можливостей, даючи зрозуміти, наскільки уразливою піщинкою ти є насправді, коли більше не впираєшся ногами в рідну Землю. З цією непростою філософією власної професії поділився з харків’янами космонавт Саліжан Шарипов, який на запрошення узбецького земляцтва недавно побував у місті своєї курсантської юності.

Без місця під Сонцем

Пам’ятник кошовому отаману не вписався у проект реконструкції центральної площі його рідного міста Мерефи, тому влада прийняла рішення знайти скромному погруддю інше пристанище. Куди саме чиновники збираються перенести монумент, тривалий час не було відомо взагалі. Мiстяни вдарили на сполох, припустивши, що ремонт майдану став просто зручним приводом для того, аби позбутися пам’ятника назавжди.

Красу — на металобрухт

Красу — на металобрухт

Сезон фонтанів цього року в місті може відкритися з великим запізненням. Причина банальна: молодики, віком від 20 до 27 років, поцупили і здали на металобрухт усі комплектуючі деталі, що зберігалися у приміщенні підземної парковки Оперного театру. Там, як уже коротко повiдомляла «УМ», зловмисники тимчасово працювали підсобними робітниками, тож, коли побачили цілу партію форсунок, виготовлених iз кольорового металу, не втрималися від спокуси розбагатіти.

Мовчала п’ять днів

У селищі Коломак 28–річний молодик зґвалтував 11–річну дівчинку. Свою жертву він зустрів серед білого дня просто на вулиці й, поскаржившись, що заблукав, попросив дитину провести до будинку за вказаною адресою. Не підозрюючи лихого, дівчинка погодилася допомогти незнайомцю, а той довів її майже до окраїни Коломака і затягнув до покинутого будинку під лісом.

Відбирали останнє

Службовим обов’язком 27–рiчного капітана, що служив в одному з райвідділів міліції Харкова, було саме розслідування фактів шахрайства з нерухомістю. Собі у спільниці він узяв 31–рiчну співробітницю соціальної служби, яка доглядала за самотніми старими. Беззахисні пенсіонери, єдиним багатством яких було власне житло, і стали жертвами підприємливої парочки. До своєї команди вони взяли ще чотирьох чоловіків iз кримінальним минулим.

Борщ до Харкова доведе

Із цього літа у Харкові буде регулярно проводитися фестиваль борщу. Смачне кулінарне дійство, приправлене широкою культурною програмою, чиновники вирішили заснувати для заманювання в регіон туристів. На ви­бір саме цієї культової української страви як рекламний бренд вплинув апетит футбольних фанатів «Євро–2012», які минулого літа змусили місцевих поварів літрами варити саме знаменитий борщ.

«Ця планета — планета не людей, а бактерій»

«Ця планета — планета не людей, а бактерій»

Послухати і побачити мікробіолога Костянтина Северинова прийшли як маститі викладачі–науковці, обтяжені посадами в ректоратах, так і студенти харківських університетів. Для перших він такий собі революціонер від науки, що прагне раціоналізувати існуючу систему животіння дослідних установ. Для других — реальний приклад людини, яка змогла вирватися до вільного світу з його серйозним науковим бюджетом. Для тих же й інших — незрозумілий дивак, що, попри посаду професора американського університету Ратгерс із довічною зарплатнею в 150 тисяч доларів на рік, узяв та й повернувся до Підмосков’я, аби взяти участь у роботі нового російського науково центру Skolkovo. На батьківщині він теж очолює лабораторію молекулярної генетики, але, крім цього, веде в РФ активну пропаганду більш прогресивного облаштування російської науки. Пересадити «заокеанські штучки» на російський ґрунт, як з’ясувалося, дуже не просто, але ентузіаст поки що не втрачає надії.