Зірки під прицілом

Зірки під прицілом

За майже 200–річну історію в Миколаївській обсерваторії зібралася унікальна колекція телескопів. «Найстарішим» із них користувалися дослідники зір ще в XIII сторіччі, «наймолодшим» — у XIX столітті. Вони й стануть першими експонатами музею, що відкриється при астрономічній обсерваторії. Поруч, у дерев’яному павільйоні, відвідувачі майбутнього музею зможуть побачити меридіанне коло Репсольда (воно призначене для вимірювання координат небесних світил і визначення поправок до часу).

«На діло» з плоскогубцями

Для пограбування будь–який інструмент зійде за пістолет. Так вирішив 43–річний безробітний із Херсона, що серед білого дня надумав пограбувати місцеве відділення «Ощадбанку». Розбійний напад чоловік здійснив перед закриттям філії, коли касири ще обслуговували клієнтів.

Пасуй, Малий!

Пасуй, Малий!

У юності вона на рівних із чоловіками брала участь у футбольних турнірах місцевого і республіканського значення. Разом із командою рідного міста Любов Михайлівна об’їздила майже всю Україну. Щоб не привертати увагу цікавих, завжди носила коротку зачіску та розмовляла басом. У команді в неї було прізвисько «Малий». Колеги по грі ніколи не сміялися над дивним захопленням жінки, адже звикли до неї ще з дитинства. Тож навпаки — всіляко прагнули підтримати.

Чи є в Україні Херсонъ?

Суєта навколо «німої» літери почалася ще влітку, після того як через аварійний стан демонтували старий знак на трасі «Миколаїв—Херсон». Саме тоді когось із депутатів міськради осяяла «блискуча» ідея: на всіх в’їздах до міста поставити знаки «Херсон» трьома мовами: російською, українською та ідиш. Мовляв, для туристів це буде великою «заманухою». Бо ця «трилогія» нібито сімволізує дружбу народів. Пізніше широку ідею депутата звузили до одного знака — твердого.

Здрастуй, зброє!

Уважніше придивитися до нічим не примітного пункту прийому металобрухту, що розташований в одній із промзон міста Херсона, правоохоронців змусив шокуючий випадок. 50–річний працівник загинув при спробі розрізати снаряд, який зберігався на цій базі. На місце трагедії одразу ж виїхав зведений загін оперативників МНС, міліції, СБУ, військової прокуратури та інспекції з охорони праці. Через добу з’ясувалося, що на базі, призначеній для зберігання утильсировини та металобрухту, якимось чином опинилось кілька тонн сучасних боєприпасів різної модифікації та призначення. На папері снаряди проходили як металобрухт, проте насправді це був цілком «робочий» арсенал. Військові експерти змогли знайти тут боєздатні ракети, міни і навіть знамениті «голчасті» бомби, які не так давно надійшли на ринок боєприпасів і мають здатність при вибуху розкидати осколки в радіусі кількох кілометрів.

«Анна» під арештом

Вилучення судна відбулося через порушення закону про перебування закордонних суден на території України, а вартість плавзасобу становить вісім мільйонів гривень. Як повідомили «УМ» у Центрі громадських зв’язків Державної митної служби України, коштовна яхта під прапором Беліз (Центральна Америка) перебувала на території ВАТ «Суднобудівний завод« Лиман» понад рік. Однак у встановлений термін судно не було вивезено з України.

Арматура й наручники стали експонатами

Шматки арматури, кастети, балончики з газом, пластикові наручники, каміння, гільзи та велика кількість фотографій — відтепер ці предмети прикрашають одну з експозицій музею, що відкрився на коньячному заводі «Таврія». Приурочили відкриття до 80–річчя з дня заснування новокаховського підприємства. Директор музею Анатолій Яковлєв протягом тривалого часу збирав раритетні матеріали, що пов’язані з історією «Таврії».

Небезпечні ігри з атомом

Збиток, нанесений економіці країни через цю надзвичайну подію на АЕС, склав понад 45 мільйонів гривень. Як стало відомо «УМ», спочатку правоохоронці розглядали дві версії події: диверсія та недбале виконання своїх обов’язків співробітниками атомної станції. Енергоблок №2 Південноукраїнської АЕС зупинився після того, як спрацювала система аварійного захисту зі зниження тиску в першому контурі енергоблока.

Захисникам влаштували «темну»

Перші відключення «Миколаївобленерго» розпочало вже в понеділок. Під загрозою знеструмлення опинився і Миколаївський військовий госпіталь. Через це лікарям терміново довелося переносити вже заплановані хірургічні операції, а в реанімаційному відділенні через відключення світла може постраждати хворий 87–річний ветеран війни, який підключений до апарату штучного дихання. Всього в госпіталі проходять лікування 72 людини. «Госпіталь має борг за всі комунальні послуги у розмірі 44 тисяч гривень, — розповів «УМ» начальник військового госпіталю Микола Пилипенко. — Борги мають всі без винятку частини миколаївського гарнізону».