«Не можу нести цей тягар...»
У серпні 1993 року родичі знайшли мертвими двох дівчатподружок: одній було одинадцять років, другій — тринадцять. На тілах, що плавали в наповненій водою ванній приватного будинку, — численні ножові поранення, крім того, окремі ознаки вказували, що обох було жорстоко зґвалтовано.
Хрест на волі
Подвійна нічна крадіжка у тихому райцентрі Крижополі примусила правоохоронців одразу припустити, що діяв хтось заїжджий. Крізь висаджене вікно невідомий почистив майстерню професійного ліцею, поживившись електроінструментом.
У морських портах — «Цунамі»
Спецоперація «Цунамі» розпочалася ще задовго до того, як Президент Віктор Ющенко публічно розкритикував роботу Державної митної служби. Але власну боротьбу з контрабандою на Володимирській, 33, воліли не анонсувати. Як результат — чимало ганебних даних, якими користувався глава держави у понеділок під час наради «Захист інтересів держави на економічному кордоні України», що засвідчували безпорадність митників у протидії контрабандистам та корумпованість окремих з них, були здобуті саме співробітниками Служби безпеки.
Хабарника чекають вдома
Нещодавно після розгляду колегією суддів судової палати з кримінальних справ Апеляційного суду Чернігівської області набрав законної сили вирок щодо колишнього чиновника облдержадміністрації Євгена Шума. Вирок досить цікавий як щодо хабарника–високопосадовця — суд не конфіскував його квартиру. Правники кажуть, що такі вироки трапляються дуже рідко.
Битва проти врожаю
Чи можна з недорогого і вельми поширеного міндобрива зробити для врожаю хімічну «підкормку» екстра–класу (і, ясна річ, відповідної ціни)? Як свідчить досвід подільських умільців, у подібній трансформації нема нічого складного. Досить лише додати до готового заводського суперфосфату трохи цементу, фарби та клею, наліпити етикетку зі словом «SuperAGRO» — і вартість однієї тонни продукції відразу підскочить з 400 до 1600 гривень.
Слідами «перевертнів»
У номері «УМ» за 27 жовтня вийшла стаття під назвою «Провінційні «перевертні», в якій ми просили СБУ та МВС перевірити факти ймовірного «безміру» силовиків із Дніпродзержинська. Ймовірного, тому що окремі деталі справи потребували перевірки, адже інформація була переважно взята з листа, адресованого народному депутату V скликання Володиславу Забарському від мешканця Дніпродзержинська Валентина Пітюренка. Окрім листа, стаття ґрунтувалася ще й на особистому спілкуванні журналіста Ігоря Рудича з паном Пітюренком. Офіційну позицію відомств на Володимирській, 33 та Богомольця, 10 отримати тоді було неможливо. Але після публікації з’ясувалося, що на матеріал відреагувала лише СБУ. Керівництво МВС натомість чомусь проігнорувало наведені факти.
По два мільйони на кожен рік. Умовно...
Наприкінці жовтня Новоайдарський райсуд розглянув справу зі звинувачення 33-річного луганчанина Володимира Д. у спробі контрабанди валютних коштів у великих розмірах. Точніше, навіть у рекордних. Коли 15 серпня минулого року валютного контрабандиста затримали на російському кордоні, в тайнику його машини оперативники облуправління СБУ знайшли 1 млн. 940 тисяч доларів США і 7 млн.216 тис. російських рублів! Такої «здобичі» правоохоронці регіону ще не впольовували.
Юлю щастя «носить»
Днями кореспонденту «УМ» про це повідомив Михайло Олександрович, дідусь Юлії Бондаренко. Однак інцидент не вичерпано, бо у Шевченківському райвідділі міліції Запоріжжя начальник карного розшуку Андрій Ванденко знову підтвердив: «Кримінальну справу порушено. За фактом. З підозрюваним Горбачовим була проведена бесіда і його відпустили».
Бойовик «під кайфом»
Повідомлення, що надійшло кілька днів тому до чергової частини Пісочинського райвідділу міліції Харківської області, НП не віщувало. Мешканець селища Райоленівка скаржився, що якісь «бічугани» вкрали його металеві баки й ховаються у будинку неподалік. Здавалося, що для того, щоб вгамувати «металістів», достатньо кількох співробітників карного розшуку та дільничних інспекторів. Але усе виявилося інакше.