Кінець Камелота

Кінець Камелота

Позавчора у віці 77 років помер сенатор Едвард Кеннеді, ліберальний американський політик зі штату Массачусетс, один із най­впливовіших діячів Де­мократичної партії США, молодший брат загиблого в замаху президента США Джона Кеннеді.

Неслабка сотня

Американський журнал «Форбс», який славиться своїми списками найвпливовіших та найбагатших людей і компаній світу, оприлюднив цьогорічну сотню найвпливовіших жінок світу. Провідні світові інформагенції зазначають, що в ньому дебютувала дружина президента США Мішель Обама — вона посіла 40–ве місце. Це дуже високий старт, якщо врахувати, що королева Великої Британії Єлизавета ІІ посідає лише 42–гу сходинку.

Білл Клінтон тихою сапою...

Позавчора в американському місті Санта–Фе відбулася неформальна зустріч губернатора штату Нью–Мексико Білла Річардсона з двома північнокорейськими дипломатами, представниками КНДР при ООН. Після її закінчення американський політик заявив, що ізольована від світу Північна Корея «тепер готова до діалогу з нами», повідомила вчора на своєму сайті газета «Вашингтон Пост». Візит двох північнокорейських дипломатів до резиденції губернатора в Санта–Фе відбувся через два тижні після того, як сталіністський уряд Північної Кореї після несподіваного візиту екс–президента США Білла Клінтона до Пхеньяну та його зустрічі з лідером країни Кім Чен Іром звільнив двох засуджених до тривалого ув’язнення американських журналісток. Днями проблему КНДР президент США Барак Обама обговорював саме з Клінтоном: їхня зустріч тривала 70 хвилин.

Не схибить ні на йоту

Не схибить ні на йоту

Швейцарський інститут Пауля Шерера (ІПШ) недарма називають світовим піонером протонної терапії раку. За останні три роки тамтешні науковці розробили одну з найбільш просунутих у світі технологій лікування онкологічних захворювань. Не кожному вдається туди потрапити, але кореспонденту «УМ» пощастило побувати в науково–дослідному інституті, поспілкуватися з медичними «світилами», побачити унікальне обладнання та порозпитувати гостинних господарів про їхні найбільш відомі проекти. Сьогодні ми зупинимося лише на одному з них: протонній терапії злоякісних пухлин. Перші досліди в цій галузі розпочалися ще на початку 80–х років ХХ століття. Трохи раніше аналогічні експерименти започаткували американці, але їм поки не вдалося досягти таких чудових результатів лікування, хоч у США й проводять більше операцій із використанням протонів, ніж у відділенні протонної терапії ІПШ.

Вибори під дулом автомата

Вибори під дулом автомата

Сьогодні в Афганістані відбуваються другі вільні демократичні вибори (якщо їх можна так назвати) після повалення 2001 року режиму талібів. Одночасно з президентськими пройдуть і вибори до рад 34 афганських провінцій. На найвищу державну посаду на наступне п’ятиріччя претендує 41 кандидат, включно з діючим президентом Хамідом Карзаєм. Вибори пройдуть в атмосфері насилля і страху особливо на півдні і сході країни, де міжнародні та афганські урядові війська без особливого успіху проводять операції проти все міцнішого Талібану. У цих районах, імовірно, десятки дільниць так і не відкриють із міркувань безпеки.

НП далеко не районного масштабу

НП далеко не районного масштабу

Після великої техногенної катастрофи, яка сталася позавчора вранці на Саяно–Шушенській ГЕС, найбільшій у Росії, знайдено тіла 12 загиблих, а 64 працівники нічної зміни вважають зниклими безвісти. «Виявлення живих людей у зоні затоплення в машинній залі на Саяно–Шушенській ГЕС малоімовірне», — заявив учора Василь Зубакін, виконувач обов’язків голови правління ВАТ «РусГідро», до складу якого входить станція. Він додав, що три блоки ГЕС унаслідок аварії знищені повністю. Подібну інформацію озвучив позавчора керівник МНС Росії Сергій Шойгу, який також повідомив, що надійшло вже 62 заяви від родичів працівників, які пішли на нічну зміну і не повернулися.

Будівля комунізму дала тріщину

Будівля комунізму дала тріщину

Унаслідок учорашньої серйозної аварії на найпотужнішій ГЕС Росії — Саяно–Шушенській — семеро співробітників станції загинули та 11 отримали поранення, повідомляє МНС Росії. Пошуково–рятувальні роботи тривають. За даними компанії «Русгідро», яка здійснює обслуговування станції, надзвичайна подія сталася о 8.15 ранку за місцевим часом (4.15 за московським). Унаслідок аварії на другому гідроагрегаті станції зруйновано стіну, затоплено машинну залу та пошкоджено частину даху. У цій залі надалі можуть перебувати десятки співробітників ГЕС.