Тарас Чорновіл: Медведчук примудряється працювати з усіма

Тарас Чорновіл: Медведчук примудряється працювати з усіма

Якби Тарас Чорновіл не був сином свого батька — видатного українського борця за українську незалежність і демократію, дисидента-шістдесятника, політв'язня брежнєвської доби, засновника Народного руху України і трагічно загиблого претендента на президентське крісло-1999, його неочікуваний перехід із «Нашої України» до Партії регіонів, цілком можливо, взагалі лишився б непоміченим. Але зараз, подобається це Тарасові В'ячеславовичу чи ні, для багатьох він є однією з найбільш одіозних персон із числа однопартійців Віктора Януковича. Це — для «україноспрямованого», патріотичного електорату. Для багатьох же «русофільних» виборців Партії регіонів Чорновіл — занадто «западенський» політик, який своєю «мовою» лише псує образ цієї політичної сили. Хай там як, а Чорновіл-молодший, якому 1 червня виповниться 43 роки, — один із провідних «спікерів» ПР, до того ж — поінформований у багатьох тонкощах політичного та переговорного процесу. І сьогодні Тарас Чорновіл — гість «України молодої», яка дотримується паритету у представленні різних політичних позицій.

Лже-судді із лже-рішенням?

Лже-судді із лже-рішенням?

Учорашній день минув під знаком очікувань новин із Жилянської — ще зранку російський канал ОРТ обіцяв «скандальне рішення» щодо конституційності указу Віктора Ющенка про розпуск Верховної Ради. Проте особливими «скандалами» Конституційний Суд не потішив. Навпаки, учора КС припинив провадження за поданням 53 депутатів Верховної Ради щодо указу про дострокове припинення повноважень парламенту. Про це — поки що без подробиць — заявив в. о. голови КС Валерій Пшеничний. Він, зокрема, уникнув відповіді на питання, скількома голосами було прийнято відповідне рішення, зазначивши лише, що вердикт ще тільки згодом буде належним чином оформлений та офіційно оприлюднений.

А судді після цього — хто?!

А судді після цього — хто?!

Ще кілька днів тому здавалося, що ситуація в країні розвиватиметься хай і не за простим, проте вже за визначеним сценарієм. Адже робоча група з підготовки дострокових виборів напрацьовувала певні домовленості, досягала деяких успіхів, а Президент зустрічався з Прем'єром, і вони також нібито просувалися вперед — хай навіть і мікроскопічними кроками. Лишалося тільки узгодити дату виборів — компроміс у цьому питанні видавався найтяжчим завданням, але суспільство сподівалося, що два Віктори таки дійдуть до спільної вікторії.
На тлі цих подій новини з Конституційного Суду смакували вже не так, як раніше, — доля дострокових виборів (тим паче після фактичної згоди на них Януковича) більше ніби не залежала від того, що скажуть на Жилянській. Однак згодом стали говорити про те, що представники коаліції навмисно затягують переговорний процес. А ще пізніше стало зрозуміло, навіщо подібне зволікання було потрібно, — в країні «ожив» і надзвичайно активізувався Конституційний Суд. Не без допомоги «молодших» товаришів із районних судів Донецька чи Єнакієвого, контрольованих, ясна річ, тiєю ж таки коаліцією. Як виявилося, Янукович кивав Ющенкові головою, але насправді потай готував удар у відповідь.

Микола Оніщук: Президент має вжити всіх заходів для виконання свого указу

Микола Оніщук: Президент має вжити всіх заходів для виконання свого указу

Ще позавчора представники робочої групи, які намагалися «розрулити» непросту колізію навколо дострокових парламентських виборів, попрощались один з одним. Увесь пакет частково погоджених документів вони передали Президентові і Прем'єру. Проте перші особи держави компромісу поки що не досягли. Відтак робочу групу відправили працювати знову. Чи надовго — покаже час і здатність домовлятися, яку продемонструють Ющенко та Янукович. А в середу по обіді про всі тонкощі процесу та його результати «УМ» розповів Микола Оніщук — народний депутат, член фракції «Наша Україна» і один з небагатьох, хто свого часу не спокусився наслідуванням Анатолія Кінаха й залишився у складі «НУ», відмовившись від посади заступника голови Партії промисловців і підприємців.

Поки Станік відбивається від «противного» Ющенка,

Поки Станік відбивається від «противного» Ющенка,

Учора Конституційний Суд мав розглядати на пленарному засіданні указ Президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради. Проте вкотре цього не зробив. Як пояснив виконувач обов'язкiв керівника прес-служби КС Іван Аврамов, по-перше, не з'ясовано, чи будуть об'єднані в одну справу два президентські укази — від 2 та 26 квітня. По-друге, невідомо, хто виступатиме суддею-доповідачем.

Повернення патріарха

Повернення патріарха

У суботу Президент України Віктор Ющенко звільнив з посади секретаря РНБО Віктора Гайдука та призначив на його місце Івана Плюща.
Джерела «УМ» у секретаріаті твердять, що сам Віктор Андрійович надзвичайно задоволений власною кадровою ротацією i енергiйнiстю свого давнього соратника. 66-річний «винуватець торжества», вочевидь, задоволений не менше — останні два роки Іван Степанович перебував «у резервi».

ЦВК у печери не піде

Поки політики продовжують шукати спільну мову в питанні дострокових виборів, Центральна виборча комісія вирішила «підігнати» під ці самі вибори оновлену й вдосконалену законодавчу базу. Скориставшись наявністю кворуму, ЦВК прийняла відповідну постанову, якою схвалила напрацьовані пропозиції, та відправила інформацію про них Президенту, Кабінету Міністрів і Верховній Раді.

Двісті грамів — i по зустрічній

Двісті грамів — i по зустрічній

Як уже повідомляла «УМ», у ніч з 31 березня на 1 квітня на Дніпровській набережній сталася аварія, в якій постраждав народний депутат від БЮТ Андрій Шкіль та загинули пасажири машини, що вискочила на зустрічну смугу перед автомобілем нардепа. Шкіль на Hyndai-Grandeur вертався додому з мітингу — у вечір напередодні ДТП опозиційні сили збирались у центрі Києва, на майдані Незалежності. По домівках, судячи з усього, рушали і пасажири, і водій машини Mitsubisi-Proton, от тільки їхній шлях, як з'ясувалося потім, пролягав через місце, де останні мали нагоду не лише підкріпити сили перед дорогою, а й зазирнути в чарку. За даними правоохоронних джерел, якими володіє «УМ», Геннадій Бовкунович — водій «Міцубісі» — засвідчив, що вжив перед стартом 200 грамів горілки...

Станік з помилками

Як відомо, після указу Президента про звільнення з посад суддів Конституційного Суду Сюзанни Станік та Валерія Пшеничного незгода останніх із цим рішенням знайшла вираження не тільки в багатослівній риториці чоловіка пані Станік Вадима Долганова. Протестами Станік і Пшеничного перейнялися 52 народні депутати від парламентської більшості. Вони звернулися до того ж таки Конституційного Суду з проханням дати президентському указу належну правову оцінку.

З пана Степана — суддя Гавриш

Бажаючим привітати Степана Гавриша з призначенням суддею Конституційного Суду (відповідний указ Президент Ющенко підписав позавчора ввечері) було, вочевидь, непросто пробитися до Степана Богдановича із зиченням творчої наснаги абощо. Виняток становили, мабуть, володарі прямих і супергарячих телефонних номерів нового судді. Решті, як і «Україні молодій», доводилося стояти в черзі. Втім нам потрібен був лише коментар самого Гавриша з приводу доволі несподіваного президентського рішення. Зробивши розумну — з огляду на минущість робочого дня — кількість спроб, ми, зрештою, почули від помічників Гавриша, що їхньому шефові дзвонить завелика кількість «представників засобів масової інформації», тож задовольнити всіх він просто не в змозі.