Здорова перемога Обами

Палата представників Конгресу США 220 голосами «за» (при 218 необхідних) ухвалила законопроект про реформу охорони здоров’я. Існували сумніви, що він пройде, але демократи пішли на поступки в суттєвих питаннях, тому за закон проголосували навіть деякі члени Республіканської партії.

Ефект доміно

Ефект доміно

Учора в Берліні з великою помпою відзначили 20–ту річницю падіння Берлінської стіни. До міста з’їхалися лідери багатьох країн, політики, завдяки яким стали можливими події тих днів, і прості громадяни, для яких ліквідація символу поділу Європи була мрією життя. Хоча вчорашній день був робочим, вулиці німецької столиці були заповнені натовпами ще зрання.

Інструмент психолога — пістолет

Інструмент психолога — пістолет

Військовий лікар–психолог Надаль Ма­лік Хасан позавчора о 13.30 за місцевим часом влаштував бійню на найбільшій у світі американській військовій базі Форт–Худ, що в штаті Техас. Він відкрив вогонь по військовослужбовцях, які проходили огляд у медичному центрі. Агенція «Євро­ньюз» повідомляє про щонайменше 12 загиблих та 30 поранених, Бі–Бі–Сі — про 13 загиблих та 31 пораненого. За різними версіями, Надаль Хасан вів стрілянину із двох пістолетів або великокаліберної рушниці.

Свято без стіни

У понеділок виповниться 20 років із дня падіння Берлінської стіни — символу повоєнного поділу Європи. У зв’язку з цією знаковою подією у Старому Світі відбулися, відбуваються і відбудуться масштабні й менші за розмахом ювілейні заходи.

Не витримали найвитриваліші

Не витримали найвитриваліші

Організація Об’єднаних Націй тимчасово евакуює з Афганістану 600 із 1300 своїх співробітників, які не є громадянами цієї країни. Про це йдеться в заяві ООН. Позавчора агенція «Ассошіейтед пресс» повідомляла з посиланням на власні джерела, що спочатку планувалося вивести з охопленої війною країни навіть 900 співробітників ООН. Кардинальне рішення ухвалили після минулотижневого теракту в Кабулі, внаслідок якого загинули п’ятеро представників Об’єднаних Націй.

Рука робить одне, розум — інше

Рука робить одне, розум — інше

Таки варто поважати людей, які не зра­джують своїм переконанням і йдуть проти волі більшості. Президент Чехії Вацлав Клаус був змушений останнім із 27 глав країн–членів Євросоюзу поставити свій підпис під Лісабонською угодою, але не змінив свого скептичного ставлення до ЄС як загрози суверинітету та національній ідентичності його країни. «Однією з цілей президента Клауса після підписання Лісабонської угоди буде боротьба за суверенітет Чеської держави, а одним зі способів такої боротьби може бути вихід Чехії зі складу ЄС», — заявив у інтерв’ю чеському телеканалу «Прима» речник та один із найближчих співробітників Клауса — Петр Хаєк. Хаєк, який також є заступником глави канцелярії чеського президента, додав, що це його приватна думка, бо Клаус йому нічого такого не говорив. Після підписання Лісабонської угоди Клаус відбув на кілька днів до США.

Відлуння 1979–го

Відлуння 1979–го

Учора в Тегерані святкували 30–ту річницю захоплення американського посольства в Тегерані. Тоді — 4 листопада 1979 року — революційні студенти–ісламісти протримали в заручниках кількох співробітників посольства впродовж 444 днів. Цю дату вчора використали тисячі прибічників лідера іранської опозиції Міра Хосейна Мусаві для висловлення свого ставлення до нинішньої іранської влади. Вони зібралися на головній вулиці Тегерана і скандували: «Геть тирана!», маючи на увазі президента Махмуда Ахмадінеджада.

Суд над розп’яттям

Європейський суд із прав людини у Страсбурзі віддавна здобув репутацію захисника сумнівних культів і деструктивних сект та переслідувача християнства. Його останнє, ухвалене позавчора, рішення про те, що в класних кімнатах італійських шкіл слід зняти розп’яття, викликало різкі протести в консервативних та релігійних колах італійського суспільства, повідомляє «Євроньюз».

Хоч якась, але влада

Хоч якась, але влада

Позавчора, після оголошення незалежною виборчою комісією Афганістану про переобрання чинного президента Хаміда Карзая на другий п’ятирічний президентський термін, із переможцем виборів зустрівся Генсек ООН Пан Кі Мун. Він закликав Карзая якомога швидше сформувати новий уряд та приступити до роботи. Західні країни також із деяким полегшенням сприйняли повідомлення про закінчення афганських виборів, повідомляє агенція «Євроньюз». Тепер ЄС та США очікують від Карзая рішучих дій. Йому зателефонував президент США Барак Обама, який привітав із переобранням та наголосив, що рішучість намірів потрібно відстоювати не словом, а ділом.

Один на європейському полі

Один на європейському полі

Конституційний суд Чехії вчора постановив, що Лісабонська угода Євросоюзу не суперечить Конституції країни. Суд не підтримав подання 17 сенаторів, у якому стверджувалося, що Лісабонська угода порушує суверенітет Чехії. Таким чином усунуто останню юридичну перешкоду для підписання президентом Чехії Вацлавом Клаусом цього документа.