Світ, Крим і Третій Рим

Світ, Крим і Третій Рим

Конфлікт між Росією та Україною вчора знову стояв на порядку денному Організації Об’єднаних Націй. Цього разу — не Ради Безпеки, де Росія має право вето, а значно ширшого кола — Генеральної Асамблеї ООН. Це головний дорадчий орган Об’єднаних Націй, у який входять усі 193 держави–члени організації.

Генерал іде в президенти

Генерал іде в президенти

Міністр оборони Єгипту, фельдмаршал Абдель Фаттах ас–Сісі, висунув свою кандидатуру для участі у президентських виборах. Водночас, згідно з законом, він змушений був відмовитися від міністерського портфеля.

Путін «розширює» НАТО

Загарбання Криму Росією багато що змінило в міжнародній ситуації. Зокрема, як повідомляє «Німецька хвиля», спонукало Швецію та Фінляндію переглянути свою оборонну політику, передусім щодо зміцнення зв’язків із НАТО — аж до формального вступу в Альянс.

Китайсько–французька дружба

Погоджуючись на запровадження санкцій проти Росії, європейські держави змушені шукати інших торговельних партнерів такого масштабу. Вчора завершився триденний візит до Франції лідера Китаю Сі Цзиньпіна, за результатами якого Париж та Пекін підписали угоди на десятки мільярдів євро, повідомляє Міжнародне французьке радіо.

День Волі у неволі

День Волі у неволі

Якщо для тоталітарної влади сусідніх Росії та Білорусі наш Майдан є втіленням нічних жахів, то для спраглих до волі росіян і білорусів — символом надії. Тож у традиційний «День Волі», який білоруська опозиція відзначає в річницю проголошення Білоруської Народної Республіки (25 березня 1918 року), близько трьох тисяч людей на мітингу в Мінську скандували не лише «Живе Бєларусь!», а й «Слава Україні!».

У всьому винен Вашингтон?

За звинуваченням в організації державного перевороту у Венесуелі заарештували трьох генералів військово–повітряних сил. Як заявив президент країни Ніколас Мадуро, плани заколотників розкрилися «завдяки молодим офіцерам», що сповістили командування.

Океан невідомості

Майже три тижні минуло після зникнення пасажирського літака «Малайзійських авіаліній», а його доля досі залишається невідомою. Днями прем’єр–міністр Малайзії Наїб Тун Разак заявив, що, за наявними даними, «Боїнг–777» затонув в Індійському океані.

Великий осуд і стара риторика

Великий осуд і стара риторика

Лідери країн «Великої сімки», які зібралися в Гаазі «на полях» міжнародного саміту з ядерної безпеки зумисне, щоб обговорити військову агресію Росії щодо України, одностайно засудили анексію Криму і висловили підтримку територіальній цілісності нашої держави. «Сьогодні ми підтверджуємо, що дії Росії матимуть значні наслідки.

Щоб не «шкодив»

Адміністрація Московського державного інституту міжнародних відносин (російська абревіатура — МГИМО) таки звільнила історика і релігієзнавця Андрія Зубова — професора кафедри філософії. Раніше Зубов надрукував у єдиній ліберальній російській газеті «Вєдомості» статтю про російсько–українську кризу, в якій порівняв анексію Криму з приєднанням фашистською Німеччиною Австрії у 1938 році.