Ілліч на розпродаж

Ілліч на розпродаж

На православне свято Воздвиження місце поваленого пам’ятника Леніну в Харкові зайняв майже чотириметровий дерев’яний хрест. Канонічну стокілограмову конструкцію виготовили місцеві теслі на замовлення організації «Громадська варта Харкова». «Там був ідол. Ми розуміли, що це місце повинно бути освячене, повинна бути якась духовна оборона, захист, — пояснив ідею активістів лідер цієї групи Валентин Бистриченко. — Один із православних символів свободи — це хрест.

Професія — сепаратист

Професія — сепаратист

Минулої суботи могли б злетіти у повітря парадні під’їзди одразу двох обласних держадміністрацій — Харківської та Дніпропетровської, після чого на верхівках цих приміщень замайоріли б прапори РФ і так званої «Новоросії».

Сатана у квітнику

Сатана у квітнику

Харківський майдан Свободи тепер вільний від бронзового постаменту Ілліча. Пізно вечері у неділю його знесли патріоти, повернувшись iз 8-тисячного мітингу на підтримку миру та єдності України. Спочатку вони хотіли привезти для монтажу важку техніку, але на це не дала згоди міліція.

Діагностика в режимі 3D

Діагностика в режимі 3D

Затяжний і досить болісний процес встановлення точного діагнозу в онкології харківським ученим вдалося звести до кількох хвилин. Виграний час, що у випадку з раковими хворими вважається синонімом порятунку, — результат дії методу так званої зсувнохвильової еластографії, яку називають революційною технологією у діагностиці.

У бій ідуть броньовані «старики»

У бій ідуть броньовані «старики»

Зброярі у рекордний термін поставили на колеса техніку, яку військові частини у мирний час уже готували до статусу музейних експонатів. Ці машини й після модернізації не «бігають», як нові, але цілком спроможні вступити у відкритий бій iз противником.

Хай завжди буде мир

Хай завжди буде мир

Всесвітній день миру, який відзначається 21 вересня з ініціативи Генеральної Асамблеї ООН, велелюдними маршами відзначили в багатьох містах України. Найактивнішими виявилися одесити — близько 1,5 тисячі людей у вишиванках та футболках із промовистими написами проти російської агресії зібралися в неділю на Приморському бульварі біля пам’ятника Дюку де Рішельє.

Сидить і буде сидіти

Харків’янин Гнат Кромськой, більше відомий на прізвисько Топаз, знову опинився у центрі скандалу. Наприкінці минулого тижня Київський районний суд прийняв рішення випустити його на волю під особисте зобов’язання, незважаючи на те, що напередодні йому подовжили термін перебування під вартою ще на два місяці.

Україна сльозам Штепи не вірить

Неля Штепа, яка провела у харківському СІЗО два місяці, залишиться там щонайменше до 12 листопада. Таке рішення виніс Червонозаводський районний суд, де розглядалася справа екс-мера на прохання її адвокатів. Жорсткий вердикт слуг Феміди не пом’якшила навіть опіка дев’яти однопартійців «регіоналки», які хотіли взяти колегу на поруки. Серед Нелиних добродійників — Михайло Чечетов, Олена Бондаренко, Ельбрус Тадеєв.

Все для фронту, все для перемоги

Все для фронту, все для перемоги

Війна на Донбасі триває вже чотири місяці, але тільки недавно деякі харківські підприємства оборонної галузі отримали замовлення на важку техніку. Зізнання силовиків у тому, що без броні терористи розстрілюють їх, як мішені у тирі, особливо трагічно пролунало на тлі іншої інформації, поширеної у ЗМІ. Виявляється зараз на складах Харківського бронетанкового заводу припадають пилом близько 500 нових БТРів і танків, половину з яких можна поставити на колеса за досить короткий термін. Поставлять чи ні — невідомо, але певні зрушення є. Концерн «Укроборонпром», до складу якого входять шість підприємств ВПК регіону, зараз скрізь проводить перевірку, намагаючись запустити робочий конвеєр. Мета — якнайшвидше озброїти армію.

Ленін без голови

Натхненні патріотичними почуттями i прикладом звільненого Донбасу та інших міст України, нищити монументи вождю світового пролетаріату почали і харків’яни. Один із них був зруйнований на вулиці Механізаторів, ще два — біля Будинку культури Ілліча та в Карпівському саду Жовтневого району міста.