Ще трохи «СОТових»

Верховна Рада забула про чвари і виявляє неабияку одностайність. Наразі, щоправда, тільки в одному питанні: несподівано всі фракції парламенту, окрім комуністів, усвідомили важливість вступу України до Світової організації торгівлі. А деякі з них, очевидно, ще й переконалися, що цього року ми до СОТ однак не встигнемо. Так чи інакше, за «СОТівські» законопроекти в першому читанні дружно голосують близько 400 нардепів.

Опозиційне безЗАКОНня

Логіку, якою керувалася фракція Блоку Тимошенко, стаючи вчора на заваді розгляду закону про опозицію, один із її лідерів Олександр Турчинов пояснив так: мовляв, те, що в порядку денному передбачені відразу два варіанти законопроектів (один від БЮТ, інший — від Партії регіонів) свідчить про одне: влада «просто хоче запустити механізм голосування, аби протягнути свій закон». Раніше нібито існували зовсім інші домовленості, а п'ятничним ранком, несподівано для БЮТівців і без попередження інших членів парламенту, на обговорення були винесені відразу обидва законопроекти.

Останній бастіон Катеринчука

«Ставлення виборців до «Нашої України» засвідчує, що в партії потрібні кардинальні зміни, і вони повинні відбутися на другому етапі з'їзду НСНУ [11 листопада]», — про це заявив на прес-конференції в Черкасах голова виконкому «Народного союзу «Наша Україна» Микола Катеринчук, який приїжджав до міста своєї юності і схиляв однопартійців на свій бік. На думку Катеринчука, другий етап форуму НСНУ має схвалити опозиційний статус «Нашої України», а також змінити все керівництво партії, яке не справилося із поставленими завданнями. «Якщо цього не станеться, партія не буде корисною ні для суспільства, ні для політики», — вважає пан Микола.

Кабельників — ліцензувати, культ Путіна у Криму — розвінчати!

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення підбила підсумки проведених нею перевірок телевізійних та радіомовних частот України. Виявлено ряд порушників, до яких застосовано низку дисциплінарних стягнень. Про це на брифінгу проінформував голова Нацради Віталій Шевченко.

Три богатирі Президента

Три богатирі Президента

Дорвалися! Якщо донедавна «синьо-білі» мирилися з присутністю «помаранчевих» міністрів в уряді Януковича , то тепер час розправи настав. Принаймні для «яструбів» Партії регіонів. Адже не зрозуміло, чи, бува, «голуби» не використовують нинішню ситуацію з відставкою для шантажу «Нашої України»: мовляв, даємо вам останній шанс для створення «широкої» коаліції. От i звільнили лише Зварича та Ліхового, а щодо «недовішаних декабристів» Поляченка та Павленка — ще подумаємо.

Хелловін по-київськи: нічний дерибан землі із бійками, але без телекамер

Хелловін по-київськи: нічний дерибан землі із бійками, але без телекамер

Глибокої ночі на середу, в самий розпал Хелловіну, в Києві закінчилася ІІІ сесія міської ради. Тривала вона аж 14 годин; було розглянуто близько 170 питань, з яких аж 122 стосувалися землекористування. Оскільки землевідведення межує з модним нині поняттям «дерибан», то на сесії кипіли справжні пристрасті по лінії «влада—опозиція». Депутати билися ще й навколо комунального банку Хрещатик, голосували за себе і за інших, з подачі головуючого по кілька разів переголосовували питання, що не проходили одразу, блокували трибуну... Закінчилося все тим, що фракції Блоку Тимошенко, Блоку Кличка і «Наша Україна» оголосили про об'єднання зусиль супроти дій мера Леоніда Черновецького та його команди. Київська опозиція ще не формалізована, їй бракує десятка голосів, щоб стати більшістю, але її невдоволення «новими дерибанщиками» росте. А що нова столична влада дозволяє собі навіть те, чого не дозволяла попередня, то судіть самі: розв'язка вівторкової сесії не транслювалася на телеканалі «Київ», як це звичайно буває. Кияни були переконані, що сесія закінчилася, але...
Із запитанням про те, що насправді відбувалося на цій запеклій сесії, ми звернулися до секретаря комісії з питань інформаційної політики, депутата Київради від найбільшої фракції — Блоку Тимошенко — Олександра Бригинця.

Встигнути у прочинені двері

Стрімко наближаючись, тупцюємо на місці — таким парадоксальним у просторовому й часовому сенсi висловом можна охарактеризувати просування України до Світової організації торгівлі. Уже не вперше наша держава застигає буквально на порозі СОТ, і щоразу їй не вистачає півкроку для того, аби зайти у ці нібито прочинені двері. Здавалося б, уже й Президент допоміг — вніс на розгляд Верховної Ради ті законопроекти, яких не вистачає Україні для вступу в СОТ. Власне, більшість майже аналогічних проектів уже були в парламенті й раніше, однак саме позначка «для невідкладного розгляду», яку має право ставити на запропонованих ним законопроектах глава держави, дала можливість усім профільним комітетам негайно їх розглянути й винести на затвердження сесійної зали. Незважаючи на це, у можливість вступу України до СОТ уже цього року вірять хіба найзатятіші оптимісти. Адже до засідання генеральної ради цієї організації часу залишається всього нічого (воно відбудеться у грудні), а процедура, яку нам іще залишилося пройти, занадто тривала.

Верховна Рада не напала на флот

Верховна Рада не напала на флот

Учора проект постанови про створення спеціальної комісії для парламентського супроводу виконання базової угоди про тимчасове перебування Чорноморського флоту РФ у Криму не набрав достатньої кількості голосів у Верховній Раді. Власне, політичною метою цього законопроекту було підтвердити небажання України переглядати терміни перебування іноземних військових баз на її території. Як відомо, Прем'єр Янукович нещодавно, невдовзі після візиту до Києва його російського колеги Фрадкова, зробив заяву, в якій натякнув, що терміни перебування ЧФ у Криму можна буде і продовжити. Натомість Президент Ющенко позавчора рішуче заявив: флот іншої держави мусить вибратися з України в обумовлений базовим договором строк — у 2017 році. У цій заочній суперечці вельми доречним був би голос народних обранців. Проте парламентарії сором'язливо вирішили залишитися «над сутичкою», чим рішуче контрастують на тлі депутатів російської Державної Думи, котрі не проминають нагоди, аби заявити претензії своєї держави на наш Крим.

БЮТ і «НУ» єднаються

Розпорядження київського мера про підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги може так і не вступити в дію — якщо трьом фракціям Київради, які планують скасувати це рішення Леоніда Черновецького, вдасться залучитися підтримкою необхідної кількості депутатів.

Не рада, а звіринець!

Мер столиці Леонід Черновецький скликав спеціальну прес-конференцію, аби поділитися своїм баченням ситуації в Київраді. За його словами, головні перешкоди роботі київської міської влади виходять з кабінету Юлії Тимошенко. «Князем тьми» у Київраді є відтак Михайло Бродський, якого мер охарактеризував російським прислів'ям: «Чорного кобеля не відмиєш добіла».