Лесь Мартович повернеться додому

Мешканці прикарпатської Торговиці, урочисто відзначивши 140–річний ювілей Леся Мартовича, котрий разом із Василем Стефаником та Марком Черемшиною входив до так званої «Покутської трійці», вирішили перепоховати відомого земляка у своєму селі. Тут він народився, тут має знайти й вічний спочинок.

Ікони на смітнику

Єпископ Володимир–Волинський і Ковельський Никодим УПЦ закликав віруючих відмовитися від наклейок для прикрашання великодніх крашанок, на яких зображені ікони. Він вважає це гріхом і блюзнірством. Адже після освячення разом із яєчною шкаралупою на смітник потрапляють і зображення ликів святих. Тобто, святкуючи світле Воскресіння Христове, люди водночас необдумано топчуть його ікони, викидаючи у сміття.

Помста сохатих

На Черкащині судді поставили крапку в резонансній справі про браконьєрство в чигиринських лісах. Двом мешканцям Кіровоградщини — 42–річному приватному підприємцю Володимиру Седіну та 47–річному колишньому військовослужбовцю Григорію Цибику — Феміда «виписала» штраф у сумі 3 400 гривень і 5 100 відповідно. Окрім цього, кожен із любителів лосятини повинен виплатити завдані дер­жаві збитки у розмірі 25 тисяч гривень. Також, за рішенням суду, буде конфісковано автомобіль «Tойота», на якому «мисливці» тікали з місця злочину.

Ліфт жаху

Нещастя сталося на вулиці Герцаївській, у будинку, що належить приватному підприємцю. Чоловік торгує на ринку фруктами і підвал будівлі використовував як склад. Щодня на перший поверх за допомогою ліфта він підіймав ящики з фруктами. А 26 березня злощасний підйомник затис десятирічного сина підприємця. Внаслідок отриманих тілесних ушкоджень хлопчик помер на місці події — просто на руках у батька.

Дорога допомога

Упродовж лютого–березня 2011 р. працівники Кримської дирекції Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» забили тривогу — місцеві органи соціального захисту населення почали досить активно «рекомендувати» громадянам, котрі отримують матеріальну допомогу, негайно відкривати рахунки в банках, бо віднині через пошту ці виплати не будуть здійснюватися. Про такі «рекомендації» мешканці багатьох населених пунктів дізнавалися чи то з дошок оголошень, чи навіть із письмових повідомлень.

Дуля від Ювілейного

Дуля від Ювілейного

Дніпропетровськ, у якому лише за останнi п’ять рокiв кiлькiсть населення скоротилася на 40 тисяч осiб, втрачає статус міста з мільйонним населенням. Кажуть, що для цього жителів тут має поменшати всього–на–всього на якихось 7 тисяч чоловік. Тому влада в обласному центрі з цього приводу неабияк стурбувалася. І кращого виходу, як приєднати до мегаполісу найближчі населені пункти, не побачила. Заступник міського голови Ігор Циркін уже навіть заявив публічно, на які з них «поклали око». Це — селища Ювілейне, Авіаторське, Дослідне, Кіровське, імені Шевченка, місто Підгороднє і низка навколишніх сіл. Та ледь чиновник повідомив про такі наміри, неабиякий переполох зчинився у Ювілейному. Це селище, за великим рахунком, є територією Дніпропетровська — з обласним центром його умовно розділяє вулиця Радгоспна. Проте люди запевняють, що вони, на відміну від міста, є таким собі оазисом благополуччя.

«Недремне око» від вогню

«Недремне око» від вогню

У лісах Полтавщини, якими опікується держава, встановлюють спеціальні «протипожежні» відеокамери. Розташовують їх на високих спостережних вежах, де раніше у спекотні дні змушені були стояти, вдивляючись у далину по 12 годин поспіль, самі лісівники. Їм належало помітити найменше задимлення і, щоб не допустити переростання «іскри» у масштабну пожежу, одразу повідомити про небезпеку колегам та вогнеборцям. Удавалося це не завжди. Адже навіть озброєне об’єктивом бінокля людське око не може змагатися iз сучасною технікою.

Хто має вуха — почує

Перспектива мати в місті–курорті унікальний музичний інструмент набула реальних обрисів у 2000 році, коли римо–католицька парафія Різдва Пресвятої Діви Марії одержала земельну ділянку для спорудження костелу. Пастор Здіслав Зайонц пообіцяв, що орган буде, й активно розпочав пошуки своєрідного «оркестру для однієї пари рук».

Небіжчики — у черзі на банкрутство

Понад 2 тисячі іванофранківців щороку зі своїх помешкань навічно «переселяються» на міське кладовище, розташоване поблизу села Чукалівка. Дотепер їх туди доправляв й опікувався потойбічним життям «Спецкомбінат комунально–побутового обслуговування» — єдиний виконавець ритуальних послуг в обласному центрі Прикарпаття.

«Пожартуємо» у квітні

Як відомо, весняні, себто останні в цьому навчальному році, канікули школярі мали «відгуляти» з 21 по 27 березня. Однак у Полтаві їх вирішили «посунути» фактично на тиждень і влаштувати з 4 по 10 квітня.