Подарунок татові

Подарунок татові

Австралійський письменник Річард Фленаган став цьогорічним лауреатом Букерівської премії — однієї з найпрестижніших у галузі літератури. Як повідомляє Бі-Бі-Сі, його нагороджено за воєнний роман «Вузька дорога до далекої півночі». «Це визначна історія про любов, людські страждання та дружбу», — зазначив голова журі, філософ Ентоні Грейлінг.

Крок назад iз прицілом на прорив

Регіональна влада Каталонії відмовилася від проведення в листопаді референдуму щодо незалежності провінції від Іспанії, повідомляють іспанські ЗМІ. Учора прем’єр-міністр Каталонії Артур Мас зібрав iз цього приводу прес-конференцію, на якій заявив, що голосування про незалежність від Іспанії таки відбудеться 9 листопада, але це буде «не остаточне слово», повідомляє Бі-Бі-Сі.

«Горбачов — невдаха,а Меркель не вміє користуватися виделкою й ножем!»

«Горбачов — невдаха,а Меркель не вміє користуватися виделкою й ножем!»

На полицях книгарень Німеччини нарешті з’явилася книжка журналіста Херіберта Швана «Заповіт. Протоколи розмов із Колем». І ще до публікації біографічну розповідь про 84-річного екс-канцлера ФРН Гельмута Коля охрестили скандальною, адже в ній не бракує різких висловлювань політика на адресу колишніх і нинішніх німецьких та світових діячів.

«Сім разів відміряй» по-бельгійськи

Чотири бельгійські партії у вівторок досягли угоди про створення правоцентристського уряду, повідомляє «Євроньюз». Це сталося через чотири місяці після парламентських виборів 25 травня. Згідно з досягнутими домовленостями, новим прем’єр-міністром стане лідер франкомовних лібералів із «Реформаторського руху» Шарль Мішель.

«Мертві душі» по-китайськи

Боротьба з корупцією — нагальна проблема не лише в Україні. От і китайська влада, з огляду на величезні масштаби цього явища в найвелелюднішій країні світу, оголосила війну з корупціонерами в державних органах. Такі акції в КНР відбуваються досить регулярно, хоча корупція чомусь не зменшується.

«Злагода» проти «Єдності»

«Злагода» проти «Єдності»

На парламентських виборах, які відбулися в Латвії минулої суботи, найбільше голосів здобула проросійська політична сила «Злагода». Однак партії правлячої коаліції в сумі набирають більшість місць у Сеймі, тобто знову зможуть сформувати уряд без симпатиків Москви.

Двостатева битва

Двостатева битва

На виборах президента Бразилії, які відбулися минулої неділі, найбільшу кількість голосів отримала чинна глава держави Ділма Руссефф. Однак цього не вистачило для того, щоб здобути перемогу вже в першому турі. Як свідчили результати підрахунку 99% бюлетенів, 66-річну Руссефф підтримали 41,5% виборців.

Холодний душ на гарячі голови

Холодний душ на гарячі голови

Тисячі людей, незважаючи на сильну зливу, позавчора ввечері вийшли на вулиці Барселони та інших каталонських міст, протестуючи проти ухвали Конституційного суду Іспанії про призупинення референдуму щодо незалежності Каталонії. Згідно з планами місцевої влади, плебісцит мав відбутися 9 листопада. Голова виконавчої влади автономії Артур Мас уже навіть оголосив про підготовку до його проведення.

Тріумф «Єдиної Росії»

Тріумф «Єдиної Росії»

Минула неділя у Росії стала днем голосування — майже в усіх регіонах країни відбувся відбулися місцеві вибори різних рівнів та референдуми. У 14 регіонах обирали депутатів законодавчих зборів, у 21 — муніципалітетів, а в 30 — губернаторів.