Старт дає Сінгапур

Старт дає Сінгапур

Як важко розлучити нинішніх дітей із комп’ютером, який багатьом заміняє і спорт, і безліч інших інтересів, знають усі. Не з чуток знає про послаблене здоров’я нових поколінь і президент МОК Жак Рогге — він за освітою лікар. Тож саме Міжнародний олімпійський комітет задля глобального оздоровлення молоді на планеті започаткував новий соціально–спортивний проект — Юнацькі Олімпійські ігри. Сьогодні перші літні Ігри молоді стартують у Сінгапурі.

Знову Кваша — радість наша

Знову Кваша — радість наша

На відміну від наших плавців, які на європейській першості в Будапешті сповідують принцип «головне не перемога, а участь», стрибуни у воду керуються протилежним девізом. Два дні поспіль на найвищу сходинку п’єдесталу піднімався Ілля Кваша. У середу миколаєвець утретє став чемпіоном континенту на метровому трампліні, а позавчора ввечері в парі з харків’янином Олексієм Пригоровим тріумфував на триметровому трампліні. Хлопці підтвердили звання найсильніших у цій дисципліні, здобуте на ЧЄ–2009.

Олег Штурбабін: Замість Д’Артаньяна в мене тато

Олег Штурбабін: Замість Д’Артаньяна в мене тато

«Вжик, вжик, хто на новенького?» — мабуть, найвідоміший у нас «фехтувальний» хіт. Цими сло­вами зустрічав віртуальних супротивників герой Андрія Миронова у фільмі «Надбання республіки». Нашого співрозмовника навряд чи можна назвати «новеньким», адже шабліст Олег Штурбабін у свої 26 років уже має звання заслуженого майстра спорту, тобто вважається справжнім надбанням Української республіки. Проте через тривале «безмедалля» в останні роки вболівальники стали потроху забувати ім’я Штурбабіна. Спортсмен болісно переживав спад, який настав після здобуття бронзової нагороди на чемпіонаті світу 2005 року. Однак недавня європейська першість у Лейпцигу, де Олег здобув командне «срібло» та індивідуальну «бронзу», ніби вдруге відкрила для України цього привітного і скромного хлопчину. Скориставшись нагодою, кореспондент «УМ» зустрівся з призером європейського чемпіонату й у детальній розмові дізнався про спортивні проблеми майстра шаблі, уподобання та нові завдання.

Не допливемо, то хоч дострибнемо

Не допливемо, то хоч дострибнемо

За кілька тижнів до старту континентальної першості головний тренер стрибунів у воду Тамара Токмачова в коментарі «УМ» казала, що перед її вихованцями в Будапешті стоятиме максимальне завдання — перше командне місце. Схоже, пані тренер не лукавила. Уже в другий змагальний день на острові Маргіт прозвучав Гімн України. Провідний український стрибун Ілля Кваша у своїй коронній дисципліні на метровому трампліні не залишив суперникам жодних шансів на перемогу. Миколаївець був першим і в кваліфікації, і в фінальній серії з шести стрибків. Інший наш співвітчизник Юрій Шляхов закінчив змагання з сьомим результатом.

Восьмий — хіба це найкращий?

Восьмий — хіба це найкращий?

За перші два дні змагань плавців у басейні імені Альфреда Хайоша в Будапешті кращим результатом наших співвітчизників залишається восьма позиція брасиста Ігоря Борисика на стометрівці. На чемпіонаті Європи донеччанин наразі єдиний із наших, кому взагалі вдалося потрапити до вісімки найсильніших. При цьому у фінальному запливі позавчора ввечері Ігор продемонстрував на півсекунди гірший час, ніж у півфіналі, де він став шостим (1 хв. 00.72 сек.). Перемогу ж на цій дистанції з рекордом чемпіонатів Європи святкував норвежець Александер Даль Оен (59.20).

Збитий приціл у Баварії

Перед стартом 50–го чемпіонату світу зі стрільби в Мюнхені було важко повірити, що жоден із «зубрів» національної збірної, зокрема олімпійські чемпіони Олександр Петрів, Артур Айвазян, Микола Мільчев, Олена Костевич — не зможуть здобути жодної індивідуальної нагороди. Нікому з них не вдалося виконати навіть завдання–мінімум — вибороти олімпійську ліцензію.

Люди, а не технології

Люди, а не технології

Навряд чи більшість любителів плавання встигли забути минулорічну першість світу в Римі, де ледь не щодня переписували світові рекорди. На нинішньому єврофорумі все набагато спокійніше. За перші півтора дні змагань не знайшлося жодного спортсмена, який зміг би підняти рекордну планку на новий рівень. Усе просто: з початком нового року ФІНА заборонила плавцям використовувати високотехнологічні костюми, які додавали їм реактивних швидкостей раніше. Тож можна сказати, що будапештський чемпіонат проходить під лозунгом «боротьба людей, а не технологій».

«Золотий» марафон і «бронзовий» синхрон

«Золотий» марафон і «бронзовий» синхрон

Учора в другій половині дня з Угорщини повернулися частина української делегації, яка наприкінці минулого тижня почала медальні жнива на озері Балатон та у відкритому басейні на острові Маргіт у Будапешті. Про плани команди синхроністок «УМ» знала й інформувала — керівництво розраховувало на чотири бронзові нагороди. Своє завдання наші «русалки» виконали повністю. А от «золото» плавчині на відкритій воді Ольги Береснєвої, здобуте на 25–кілометровій дистанції в останній день змагань, виявилося справжньою несподіванкою — щось на кшталт грому серед ясного неба.

Без гіркоти втрат

Без гіркоти втрат

Україна зберігає стовідсоткове представництво в єврокубкових турнірах. Переможний почин «Динамо» у ква­ліфікації Суперліги підтримали в Лізі Європи «Карпати» та «Дніпро». Учора їхні представники у Ньоні хвилювалися в очікуванні жеребу останньої стадії відбору, при тому що напередодні вдень зовсім не були впевнені в подоланні третього кваліфайн–раунду ЛЄ.

«Це лише перший крок!»

«Це лише перший крок!»

Телефонуючи володарці «золота» чемпіонату Європи, який закінчився минулої неділі, кореспондент «УМ» сподівався застати Ольгу Саладуху в Донецьку вдома. Адже дочці Діані щойно виповнилося 13 місяців, і молода мама поспішала з Барселони саме до дитини. Проте у спекотну обідню пору Ольга на автомобілі поверталася з... тренування, призначеного одразу по прильоту з Каталонії.