Від «Армагеддону» врятує білило?

Порятунок Землі від велетенського астероїда, який має в неї врізатися і влаштувати кінець світу, — один із улюблених сюжетів постановників фільмів–катастроф. Однак ризикувати життям, закладаючи в інопланетне тіло вибухівку, як це зробив у стрічці «Армагеддон» герой Брюса Уїлліса, більше не доведеться. Американські вчені запропонували значно легший спосіб упоратися з астероїдною загрозою. Аби відвернути астероїд від курсу на зіткнення із Землею, достатньо буде його… пофарбувати.

Українська поезія на російському ринку

Українська поезія на російському ринку

Експерт «Книжки року» Ігор Павлюк випустив у Росії збірку віршів «Исповедь последнего волхва». Петербурзьке видавництво «Алетейя» спеціалізується на публікації серйозної гуманітаристики (за своїм профілем та портфелем нагадує київську «Критику»), що вже є показовим. Адже Ігор Павлюк не лише відомий поет, а й літературознавець, старший науковий працівник академічного Інституту літератури. А докторську дисертацію захистив з проблем соціальної комунікації.

Майор «на заставі»

Екс–майор держохорони Микола Мельниченко знав, що можна не боятися повертатися на Батьківщину. Після того як на початку минулого тижня його затримали просто в аеропорту «Бориспіль», щойно він спустився трапом літака, який прибув зі США, Мельниченка потримали два дні в СІЗО СБУ — і випустили, згідно з рішенням суду. Нагадаємо, що колишнього охоронця Президента Кучми затримали за «страшні гріхи» — йому інкримінували три статті Кримінального кодексу, зокрема й розголошення державної таємниці. Та, очевидно, Мельниченко прибув зі США саме для того, щоб свідчити. Насамперед Генпрокуратура розглядає пріснозвісні «плівки Мельниченка» як важливий доказ у справі про вбивство Щербаня, до якого, на думку ГП, може бути причетною Юлія Тимошенко.

Найбрудніші вибори з 2004 року:

Найбрудніші вибори з 2004 року:

Комітет виборців України поставив «діагноз» парламентським вибо­рам–2012: за словами голови КВУ Олександра Черненка, ця кампанія — найбільш проблемна з часів Помаранчевої революції. «У межах деяких округів є системні порушення, які можуть вплинути на результат, — каже Черненко. — Ці вибори можна порівнювати з виборами 2002 року. Тоді було більше адмінресурсу, зараз — більше підкупу. Тоді вибори були розкритиковані міжнародною спільнотою, але визнані. Пройшло десять років, але в нас те саме».

Голова авторитетної місії ENEMO в Україні Петер Новотни теж визнав: нинішня виборча кампанія відрізняється від декількох попередніх виборів у Верховну Раду в гірший бік. «У нас є інформація про купівлю голосів, про використання технології «карусель». Мої колеги фіксували випадки, коли члени комісій видавали не два бюлетені, а тільки один. Ми знаємо про використання зникаючого чорнила в кабінках для голосування, про організоване підвезення виборців на дільниці», — сказав Новотни. За його словами, «спостерігачі ставали свідками роздачі грошей біля виборчих дільниць, вони бачили, як люди на вулиці, тобто поза ділянкою, обмінювалися бюлетенями». Новотни також відзначив, що зіштовхнувся із проблемою голосування вдома.

...І воскрес на третій день

Цей курйоз не новий, але все одно цікавий. Тепер на власні похорони прийшов мешканець Бразилії. Про трагічно–кумедний випадок у місті Алагоїньяс, що в штаті Байя, повідомляє агенція «Рейтер».

Куди звернемо з роздоріжжя?

США та Євросоюз звернулися до української влади з, можливо, останнім перед виборами закликом. У спільній статті для газети «Нью–Йорк таймс» дер­жавний секретар Сполучених Штатів Америки Хілларі Клінтон та верховний представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон наголошують, що Президент і уряд України мають гарантувати дотримання права на участь у виборах вільного доступу до ЗМІ всіх без винятку кандидатів. «Зараз Україна стоїть на вирішальному роздоріжжі. Багато з її сусідів у Центральній та Східній Європі продемонстрували світові, чого можливо досягнути за умов демократизації та економічного процвітання. Україна має можливості зробити те ж саме», — наголошують автори статті. І зазначають, що влада нашої держави «має здійснити важливі кроки, щоб реалізувати цей потенціал», передусім «щодо зміцнення демократичних інституцій для забезпечення поваги до основних свобод».

Слідів не видно, бо...

Лаврентій Кухалейшвілі, адвокат дружини Ярослава Мазурка — того чоловіка, якого звинувачують у розстрілі трьох охоронців торговельного центру в Києві, — вважає, що того вбито. «Моя особиста думка — його не знайдуть. Я думаю, його вже немає серед живих. Можливо, справжній убивця вже у безпеці, а самого Ярослава Мазурка вбили, щоб повісити на нього цей страшний злочин», — висловив припущення адвокат в інтерв’ю «Газеті по–українськи». Кухалейшвілі вважає, що навряд чи Ярославу вдалося б у когось зі знайомих переховуватися — адже всі його контакти перевірили правоохоронці, а сторонні люди, швидше за все, видали б Мазурка, позаяк за його «голову» обіцяно винагороду в 100 тисяч гривень.

Десять років по «Норд–Осту»

Росія відзначила сумну дату — 10–ті роковини теракту на Дубровці, більш відомого як «Норд–Ост» — за назвою однойменного мюзиклу, який 23 жовтня 2002 року ставили у Театральному центрі біля станції метро «Дубровка». Театральну залу захопили терористи, заручниками яких стали глядачі і театральна трупа, загалом — 914 людей.

Спасибі владі за «синє» дитинство

Нинішня влада залюбки переймає виборчий досвід від радянських попередників. Так, у Броварах Київської області, які в суботу відвідав Прем’єр Микола Азаров, неповнолітніх змушували агітувати за Партію регіонів.