Хід Васюником

Хід Васюником

Бліцкригу не вийшло. Ще вчора зранку Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко готувалася реалізувати свій план блискавичної дії: розпочавши на мажорній ноті засідання уряду, показово відшмагати шістьох спеціально запрошених «губернаторів», і спробувати зняти їх із посад. Цим рішучим ходом керівник Кабміну хотіла не тільки пом’якшити в очах народу абсурдну ситуацію блокування БЮТівцями трибуни Верховної Ради, а й підсилити свої позиції в гострій суперечці з секретаріатом Президента. Задумане могло вдатися, але...

Ховайте гроші в коридорі!

Заява голови ради Національного банку України Петра Порошенка про наміри держави втрутитись у валютний коридор, тобто дати «вічнозеленому» трохи більше свободи дій, викликала хвилювання в народу. Українці звикли зберігати свої заощадження в американській валюті, беруть кредити та оформляють депозити в цій грошовій одиниці, а значить коливання курсу суттєво впливає на наші статки. Тим паче що йшлося про доволі серйозні цифри. Скажімо, на засіданні ради НБУ йшлося про скромне розширення коридору із нинішніх 4,95—5,25 до 4,90—5,30 гривні за долар, а деякі фінансові аналітики пішли далі й почали прогнозувати радикальний розвиток подій. Мовляв, межі коливань американської валюти встановлять на межі 4,50—5,50 гривні, що й стане першою ластівкою обвалу долара до нижньої межі.

Два удари в олійну діжку

Два удари в олійну діжку

Таємнича і незбагненна українська олія, нібито забруднена, але при цьому не шкідлива для здоров’я людей, продовжує свою тріумфальну ходу країнами Західної Європи. Позавчора стало відомо, що «український масний слід» виявили у нейтральній Швейцарії. Прес–секретар Федерального управління охорони здоров’я цієї держави Сабiна Мюллер спантеличила своїх співвітчизників — мовляв, підозрілий продукт із далекої України можна вживати без жодного ризику, але з такими забрудненнями просто так миритися не можна. Тому приватним підприємцям країни сиру і шоколаду рекомендують рішуче вилучити українську олію з продажу. І не лише її одну, але й усі продукти, у яких вміст олії перевищує десять відсотків. Таким чином Швейцарія стала наступною територією після Франції, Іспанії, Великобританiї, Iталiї, Нiдерландів, на яку просочилися буцімто забруднені 40 тонн рослинних жирів українського походження.

Салат із октановим числом

Днями, коли українці весело та безтурботно святкували Великдень, назву нашої країни перелякано вимовляли чиновники різними європейськими мовами. Бабуся–Європа оголосила, що в імпортованій з України соняшниковій олії виявили частинки мінеральних і паливних масел. Найгучніше відреагували на заході континенту — в Іспанії. Місцева агенція з безпеки харчових продуктів розпорядилася вилучити з продажу всю соняшникову олію без розбору, а громадянам категорично не радять вживати цей продукт.

А за ваші гроші — нові повітряні замки!..

А за ваші гроші — нові повітряні замки!..

«Христос Воскрес!» — мовила український Прем’єр­міністр Юлія Тимошенко, відкриваючи засідання комітету з питань економічного співробітництва російсько­української Міждержавної комісії. «Воістину Воскрес!» — відповів її російський колега Віктор Зубков, який приїхав до української столиці у другий день Великодня.

Реформувати, не можна скасувати

Реформувати, не можна скасувати

Раптову ініціативу Прем’єра Юлії Тимошенко перевірити стан проведення Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) знань випускників шкіл розглядали вчора на розширеному засіданні уряду. Те, що такий «аврал» проводити посеред тестування принаймні дивно, визнала і сама Юлія Володимирівна. Про скасування ЗНО, як розцінили різкі висловлювання Прем’єрки в пресі, на вчорашньому засіданні не йшлося. І міністр освіти Іван Вакарчук, і представники від директорів шкіл, ректорів ВНЗ та батьківських комітетів, які взяли участь в обговоренні, одноголосно визнали ЗНО потрібною і нагальною реформою в галузі освіти. У чому ж тоді проблеми?

Нам «імплантують» чуже м’ясо

Наприкінці минулого тижня Кабінет Міністрів повідомив радісну передвеликодню новину: відтепер щомісяця до України завозитимуть дешеве імпортне м’яса. Плюс 25 тисяч тонн на ринок щомісяця за ціною 17 тисяч гривень за тонну «вкидатиме» Держрезерв. Це, мовляв, буде потужним точковим ударом уряду по черговій «м’ясній кризі», яка нині набирає обертів.

«Бургундське» із європейської підворітні

«Бургундське» із європейської підворітні

Уже наступного року українські вина можуть цілковито зникнути із наших крамниць: у тому числі елітні, колекційні та визнані на міжнародних виставках. На зміну їм уже готові прийти дешеві західноєвропейські виноматеріали, у тому числі зроблені і з використанням різноманітних консервуючих, так званих «порошкових», технологій. Коштуватимуть такі напої приблизно, як наші. Але цінителю вин залишиться тільки сподіватися, що вони якісні. А численна армія виноградарів, виноробів, науковців, дегустаторів, які десятиліттями напрацьовували свій потенціал, буде змушена або перекваліфіковуватися, або шукати роботу деінде.

А на тому боці, там живе чиновник

А на тому боці, там живе чиновник

Кияни, котрі мешкають на лівому березі Дніпра, а працюють на правому, чудово знають про цю проблему: аби проїхати у час пік, доведеться зіпсувати чимало нервів у заторах, та, у підсумку, на годину запізнитися на роботу. Причому ситуація «на переправі» погіршується з кожним роком. Що чекає на футбольних уболівальників, які ризикнуть прибути до столиці України в 2012 році на євпропейський чемпіонат, можна тільки здогадуватися.

Сполучити «Схід» і «Захід» та трохи розвантажити існуючі переходи мав би новий Дарницький міст, який найближчим часом запланували здати в експлуатацію. Так, уже наступного року по ньому мав би проїхати перший потяг, а паралельно з ним — перша автомашина. У будівництво вже встигли вкласти пристойну суму державних грошей, але нині робота на об’єкті аж ніяк не кипить. Мостобудівники прямим текстом заявляють: якщо нічого не зміниться, перехід над Дніпром будуватимуть на рік­два довше. А це означає, що вартість об’єкта зросте на третину. Як це не сумно, знову ж таки державних, тобто наших із вами грошей.

Банкноти у вогні

Банкноти у вогні

Ціни в Україні продовжують стрімко летіти догори. Якщо рахувати з початку року, то вони зросли вже на 5,7 відсотка. Найбільше подорожчали товари, які нам із вами найнеобхідніші — продукти харчування. Скажімо, за овочі треба заплатити на 27 відсотків більше, за олію — на 14, фрукти — 13,6, м’ясо, м’ясопродукти та хліб — на 7 відсотків. На десять відсотків «стрибнули» ціни на паливо та мастила.