Юрій Кармазін: Суспільство не довірятиме цьому парламенту!

Юрій Кармазін: Суспільство не довірятиме цьому парламенту!

— Юрію Анатолійовичу, ви як народний депутат трьох скликань тепер спостерігаєте за парламентською кризою збоку. Наскільки складною є нинішня ситуація в державі, які ризики та загрози вона несе?
— Особливо непокоїть, що ми почули з Верховної Ради заклики окремих депутатів, що вони призначатимуть Прем'єр-міністра самі, без Президента, самі сформують всі інші органи влади, не підкоряться ймовірному указу Президента про розпуск парламенту. Спікер Мороз оголошує це по телебаченню, члени антикризової коаліції роздають коментарі пресі...

Юрій Луценко: Про бандитів я думаю щоночі

Юрій Луценко: Про бандитів я думаю щоночі

— Слова з одного передвиборчого ролика «Вони повертаються» зараз дуже актуальні, люди вимовляють їх з гіркотою. Півтора року i... бандити не в тюрмах. Можливо, варто було їх поїти не чаєм каркаде, а чифіром? Чи визнає керівництво МВС частку своє вини у цьому, а не лише Генпрокуратури, суддівства тощо?
— Це найважче питання, яке я ставлю собі кожну ніч. Бо об'єктивно ми маємо дуже гарні результати за минулий рік i за це півріччя. Показники багатокримінальної злочинності (вбивства, пограбування, розбої, крадіжки, згвалтування) скоротилися від 20 до 30 %. Це дуже гарний показник, бо людей, у першу чергу, цікавить безпека їхнього помешкання від грабіжників, автомобіля, мобілки від викрадення тощо. I захистити їх від злочинців у нас виходить. Можливо, мало хто знає, що за минулий рік, там, де міліція має право діяти самостійно i доводити справи до судів, вона притягнула до відповідальності близько 200 тисяч загальнокримінальних злочинців.

Юрій Луценко: Я виключаю силовий варіант

Юрій Луценко: Я виключаю силовий варіант

— Юрію Віталійовичу, сьогоднішню нараду Президента з силовиками (розмова відбувалася у середу ввечері. — Авт.) окремі депутати від Партії регіонів уже «охрестили» підготовкою Банкової до силового сценарію. Про що йшлося насправді?
— Зустріч із Президентом носила робочий характер, ми обмінялися інформацією щодо забезпечення законності й правопорядку в країні, особливо акцентуючи на діяльності міліції із забезпечення вільного, мирного волевиявлення громадян будь-яких політичних переконань.
— Отже, про силовий варіант не йдеться?
— Можливим є варіант убезпечення держави від неконституційних дій реваншистів. Дехто у Верховній Раді узяв на себе сміливість пропонувати голосувати за кандидатуру Прем'єра без внесення її Президентом, що є явним порушенням Кримінального кодексу, а саме ст. 109: «Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади».

Православні мотохрестоносці

Православні мотохрестоносці

Незабаром в Україні має відбутися хресний мотопохід по православних святинях Київської Русі. На Київ уже рушили мотоколонами байкери не лише з України (переважно Лівобережної), а й з Росії. Очікується, що до столиці з'їдуться не менше трьох тисяч власників двоколiсних «залізних коней». Оскільки глушників вони не визнають, їхнє пересування містами України не буде тихим, а в Союзі православних громад повідомляють, що, крім відвідування святинь, у рамках хресного походу вiдбудуться і молодіжні концерти російських та українських рок-груп.

Триста «лимонів» до скрині Мороза?

Триста «лимонів» до скрині Мороза?

В Україні розгорівся новий «касетний скандал», який має чимало схожого з попереднім — оприлюдненням плівок Мельниченка. Головним фігурантом, як i шість років тому, є політик на прізвище Олександр Мороз. Тільки тепер Сан Санич в іншій ролі — якщо раніше він клацав на прес-конференції у Верховній Раді кнопкою магнітофона та обвинувачував у злочинах режим Кучми, тепер i сам опинився у подібній ролі — хабарника з непомірно великим апетитом до «зелені». Ціна питання за зраду демократичної коаліції, перехід в обійми «регіоналів» — 300 мільйонів «баксів» плюс посада спікера.

Луценкова рахівниця

Луценкова рахівниця

У черговий раз МВС прозвітувало про підсумки своєї роботи. Цього разу — за перше півріччя 2006 року. На засіданні колегії міністерства головний міліціонер країни Юрій Луценко не приховував задоволення від результатів, бо кількість злочинів нібито зменшилася аж на 20 % у порівнянні з аналогічном періодом 2005 року. Міністр уже традиційно виголосив улюблене: «Міліція дарма свій хліб не їсть!», а також новеньке: «З гордістю можу заявити, що життя в Україні стало безпечнішим».

Розпускати чи не розпускати?

Це справді «гамлетівське питання» хвилює зараз не лише Президента, а й усю країну. Адже фактично у вівторок, 25 липня, глава держави отримує конституційне право розпустити Верховну Раду i призначити дострокові вибори. Чи буде саме так — рішуче i безапеляційно розрубано той політичний гордіїв вузол, який зав'язали Мороз, Янукович i Симоненко, — сказати важко. Принаймні ще до утворення як демократичної, так i «антикризової» коаліцій радник Президента та керівник Головної служби правової політики секретаріату Президента Микола Полудьонний наголошував, що Конституція чітко передбачає право глави держави на розпуск парламенту, але не обов'язок.

Паркан як лiнiя фронту

Паркан як лiнiя фронту

Напруженими стосунками із сусідами у нашому суспільстві нікого не здивуєш, українці часто сприймають це за норму життя, а «Кайдашева сім'я» Нечуя-Левицького досі лишається вельми актуальною. Але у людських стосунках завжди варто відчувати межу, i не лише ту, яку позначено парканом. Історія родини Шпаків з міста Ромни, що на Сумщині, у цьому плані вельми показова, адже емоції, які вирували на їхньому власному подвір'ї під час «штурмової атаки» непроханих гостей, буквально зашкалювали...

Коли догана — в радість...

«Я дуже поважаю журналістів усіх, із задоволенням ціную вас, святкую і радію. Є керівництво, і воно все доповість, а я з вами солідарний. Поки існує блокада щодо кандидатури Калашникова... Я все виклав в офіційній заяві, я не можу просто зараз порушувати вашу солідарність... і не коментую жодного питання», — так нардеп Олег Калашников відреагував на пресу одразу після того, як у понеділок ввечері політрада Партії регіонів винесла йому сувору догану за побиття журналістів телеканалу СТБ.

В СБУ менше таємниць

Учора на Володимирській, 33 звітували главі держави про свою роботу на підсумковій колегії за результатами першого півріччя. Керівництво спецслужби із задоволенням «крило цифір'ю» — тут тобі й 88 розкритих з початку року проявів терористичного характеру, й викриття більш як 500 злочинів у сфері службової діяльності чиновників, порушення 70 «корупційних» справ, й повернення до бюджету коштів і цінностей на суму понад 1,3 мільярда гривень тощо. Про неприємне — оцінку діяльності СБУ на чолі з Дріжчаним на сторінках «України молодої» у серії публікацій під назвою «Служба безпеки УРКаїни», основаних на базі численних документів та правдивих джерел, — воліли не говорити. Щоб не псувати комусь настрій. А дарма...